3 błędy w pielęgnacji cery

3 błędy w pielęgnacji cery

Pielęgnacja skóry twarzy to coś o czym żadna kobieta nie powinna zapominać. Regularne dbanie o kondycję naszej cery niezależnie od wieku utrzyma ją w zdrowiu na długie lata. Większość z nas zaraz po przebudzeniu jak i przed położeniem się spać wykonuje swoją ulubiona rutynę pielęgnacyjną. Rynek oferuje nam wiele produktów, które zapewniają o swojej skuteczności, a ich działanie ma nam zagwarantować nieskazitelną cerę. W Internecie znajdziemy również mnóstwo sposobów na to co i jak stosować, żeby codziennie wyglądać jak milion dolarów. Jednak często nie bierzemy pod uwagę naszych indywidualnych cech i typu naszej cery, co sprawia że dzieli nas już niewiele od popełnienia błędów pielęgnacyjnych, które zamiast poprawić kondycję naszej cery wyrządzają więcej szkód. W takiej sytuacji okazuje się, że pomimo posiadania dobrych produktów kosmetycznych my nie zauważamy różnicy w naszym wyglądzie. Pierwsze co powinnyśmy zrobić to sprawdzić czy nie popełniamy powszechnych błędów, między innymi czy produkty, które używamy są dla nas odpowiednie, a czynności, które wykonujemy są wystarczające.

Nieodpowiednie oczyszczanie

Oczyszczanie powinno być pierwszym etapem pielęgnacji naszej skóry twarzy. Zarówno rano jak i wieczorem jest to jedna z najważniejszych czynności, które możemy wykonać aby utrzymać naszą cerę w zdrowiu. Każda z nas dobrze zdaje sobie sprawę jak ważne jest dokładne usunięcie makijażu przed pójściem spać, jednak nie każda z nas wie jak dokładnie to wykonać. Wiele kobiet nieświadomie omija etapy oczyszczania, które powinny zostać wykonane. Czy słyszałyście o tym, że powinny one składać się z trzech faz? Pierwszą z nich jest użycie płynu micelarnego lub mleczka do demakijażu, co z pewnością każda z nas regularnie wykonuje. Trudności pojawiają się przy kroku drugim, czyli umyciu twarzy przy pomocy żelu lub pianki oczyszczającej, o czym to często zapominamy. Na końcu ważne jest abyśmy zastosowały tonik, żeby wyciszyć, ukoić i przywrócić naszej skórze odpowiednie pH. Czy wykonujesz wszystkie te czynności? Jeżeli nie, wprowadź je do swojej codziennej rutyny, a efekty zobaczysz w niedalekiej przyszłości.

Nieodpowiednio dobrane kremy

Kremy jakie wybieramy mają duże znaczenie i stanowią podstawę naszej codziennej pielęgnacji. Świat oferuje nam szeroki wachlarz różnego rodzaju kosmetyków, ich składy ciągle są ulepszane aby działanie było jak najbardziej efektywne. Często jednak kierując się marką lub poleceniem znajomych wybieramy nieodpowiednie kremy na noc jak i na dzień. Nie oznacza to, że ich działanie nie sprawdzi się u innych osób, ale należy wziąć pod uwagę rodzaj naszej cery i indywidualne uwarunkowania. Pierwszą i najprostszą metodą jest więc ustalenie typu cery, w zależności czy jest sucha, tłusta czy mieszana możemy zacząć ustalać jakie produkty będą dla niej odpowiednie. Jeśli zmagasz się z podrażnieniami, uczuciem ściągnięcia skóry lub jeżeli Twoja cera jest szorstka w dotyku oznacza to, że jesteś posiadaczką skóry suchej i musisz postawić na możne nawilżenie. Cera tłusta, wbrew powszechnemu i błędnemu twierdzeniu, również wymaga stosowania kremów, które ją nawilżą. Zrezygnowanie z takich kosmetyków, mogłoby spowodować jeszcze więcej problemów skórnych przez większą produkcję sebum.

Brak kosmetyków przeciwsłonecznych

Stosowanie kremów z filtrem UV zazwyczaj kojarzy nam się z letnim, słonecznym okresem. Najczęściej stosujemy go wybierając się na plażę, aby w zupełności oddać się błogiemu odpoczynkowi, pozostawiając zmartwienia o spalonej skórze daleko za sobą. Pomimo rosnącej świadomości kobiet w kwestii stosowania kosmetyków z SPF-em na co dzień, wiele z nas w dalszym ciągu zapomina o tym kroku w porannej pielęgnacji . Promienie słoneczne docierają do naszej cery o każdej porze roku, niezależnie czy na niebie widzimy pełne słońce czy chmury. Brak ochrony przyczynia się do szybszego starzenia skóry twarzy, pojawiania się zmarszczek i utraty przez nią elastyczności. Nakładając krem z filtrem odmierzamy długość dwóch palców, a następnie nakładamy go na buzię. Dopiero później możemy przejść do wykonywania makijażu.

Dodaj komentarz