4 powody, dla których zimą warto wybrać się do Szczyrku

4 powody, dla których zimą warto wybrać się do Szczyrku

Właściwie do pięknej panoramy gór nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Już atrakcyjne widoki, jakie za dnia i wieczora maluje natura, są tak fenomenalne, że chce się je mieć blisko i niemal na wyłączność. Szczyrk jest wyjątkowym miejscem i to nie tylko w Beskidzie Śląskim, ale chyba w całej Polsce. Co sprawia, że Szczyrk ma taką aurę i niecodzienny klimat?

Profesjonalne ośrodki narciarskie

To, z czego słynie Szczyrk w okresie zimowym, to trasy narciarskie, które są świetnie przygotowane i dla amatorów, i dla zaawansowanych narciarzy. Tu zdecydowanie nie można się nudzić, a miasto dokłada wszelkich starań, by uprzyjemnić każdemu pobyt.

Szczyrk to istny raj dla narciarzy i snowboardzistów, zwłaszcza że wszystkie ośrodki narciarskie w Szczyrku oferują profesjonalne kursy i zapewniają wypożyczenie sprzętu. Nawet więc spontaniczny przyjazd do Szczyrku, może zakończyć się na stoku, zwłaszcza że łatwe trasy są połączone z wyciągiem orczykowym – wręcz rewelacyjnym dla dzieci i poczatkujących narciarzy.

Zaletą szczyrkowych ośrodków są też nowoczesne wyciągi krzesełkowe, które mają bardzo dobrą przepustowość i pozwalają wjechać na szczyt, bez konieczności odpinania nart. Ponadto w Szczyrku karnety narciarskie można kupić także przez internet, dzięki czemu narciarze nie tracą czasu na długie stanie w kolejkach.

Kto natomiast chce zobaczyć, jak wyglądają stoki bądź jakie jest obłożenie, to powinien wyszukiwać w internecie frazy: „kamery Szczyrk”. Obraz transmitowany jest live 24 godziny na dobę i jest najlepszą reklamą dla nowoczesnych i prężnie działających ośrodków narciarskich w tym mieście.

Miasto idealne na rodzinny wyjazd

Warunki narciarskie w Szczyrku są idealne zarówno dla singli, seniorów, ale też rodzin z dziećmi, które oprócz dobrych tras narciarskich, szukają także atrakcji dla najmłodszych. Pierwszym plusem jest przedszkole narciarskie, które działa podczas ferii zimowych i jest świetną alternatywą na czas wolny od szkoły. Takie przedszkole narciarskie połączone jest z kursami na nartach, ale też animacjami i zabawami na śniegu. Rodzice więc mogą w tym czasie wypocząć, zrelaksować się, czy ruszyć na trasy narciarskie.

Atrakcji dla dzieci jest jednak znacznie więcej. Można znaleźć lodowisko, ale też górki do zjeżdżania na sankach. W parku bez problemu można ulepić wielkiego bałwana, a na basenie krytym nawet popływać. Do tego istnieje opcja zorganizowania kuligu, czy ogniska z pieczeniem kiełbasek.

Nie można też przeoczyć bliskiej odległości z Bielsko-Białą, rodzinnym miastem Bolka i Lolka. Tutaj warto podążać śladami tych dwóch bohaterów i koniecznie odwiedzić teatr czy kino. I taką wycieczkę można szybko i prosto zorganizować, zwłaszcza że ze Szczyrku do Bielska-Białej często kursują autobusy.

Udogodnienia na krótki i długi urlop

W Szczyrku bez wątpienia można zaplanować bezstresowy i bardzo atrakcyjny urlop. Tu wszystko jest na miejscu: wypożyczalnia nart, ośrodki SPA czy restauracje, które też zapewnią wiele atrakcji również w godzinach wieczornych i nocnych. Zimą kursuje też specjalny skibus, który dojeżdża do ośrodków narciarskich i pozwala zabrać ze sobą narty. Nie trzeba więc uruchamiać własnego samochodu i dziennie tracić czasu na mocowanie nart na bagażniku.

Niezwykle pomocna jest też oficjalna strona urzędu miasta Szczyrk, gdzie można dowiedzieć się o wszystkich atrakcjach, pobrać mapy tras narciarskich czy sprawdzić pod jakim numerem można zorganizować kulig oraz dowiedzieć się skąd i w jakich godzinach kursują darmowe skibusy na terenie miasta. W Szczyrku można odkryć również fantastyczną kuchnię. Dobre miejsca wypisane są na stronie urzędu miasta, ale wyświetlą się też pod frazą: „Szczyrk restauracja”.

Świeże powietrze i poprawa zdrowia

W góry warto przyjechać dla pięknych widoków, tras narciarskich, ale też rewelacyjnego klimatu, który fantastycznie wpływa na zdrowie. Rześkie powietrze od lat jest najlepszym lekarstwem na różne dolegliwości. W połączeniu z piękną panoramą świetnie także radzi sobie ze stresem i skołatanymi nerwami. Dlatego Szczyrk warto wybrać na urlop po ciężkim tygodniu, by choćby przez weekend naładować akumulatory i pooddychać świeżym, zdrowym powietrzem.

Dodaj komentarz