5 rzeczy, które powinieneś wziąć na spacer z psem

5 rzeczy, które powinieneś wziąć na spacer z psem

Kto ma psa, ten wie, jak ważne jest dbanie o odpowiedni spacer. Jest to czas, w którym nawiązujemy więź z naszym pupilem. Ma on szansę spożytkować swoją energię, zmęczyć się nie tylko fizycznie, a i psychicznie. Pies ma szansę poznawać nowe zapachy, nowych kolegów, dzięki czemu rozwija się na wielu frontach. Nie zapominajmy, aby bacznie obserwować zachowanie naszych towarzyszy, gdyż to właśnie podczas spacerów utrwala się dużo złych zachowań, których potem trudno oduczyć. Mimo pozorów wspólne wyjścia to nie taka łatwa sprawa dlatego powinnyśmy pamiętać o tym, co zawsze mieć przy sobie. Pozwoli to ominąć zbędne trudności. We wszystkie artykuły możemy wyposażyć się za jednym zamachem w sklepie internetowym Zoopers.

Potrzebujesz skutecznie odwrócić uwagę psa?

Często podczas przechadzek pojawia się bodziec, który usilnie skrada uwagę naszego pupila. Zazwyczaj jest to inny ujadający czworonóg, kłócący się ludzie, stado gołębi atakujące każdy okruszek znajdujący się na chodniku, porzucona bułka lub po prostu fantastycznie pachnący kawałek ziemi. Co wtedy? Kilkukrotne powtarzanie komendy lub imienia naszego psa, a co gorsze ciągnięcie smyczą nic nie da. Wprowadzą psa w zagubienie lub jeszcze bardziej go pobudzą. Zamiast tego możemy wspomóc się czymś, co zwyczajnie odwróci jego uwagę. Są to smaczki. Co jak co, ale na aromatyczne przynęty każdy pupil rzuci się z ochotą. Ważne, by nagradzać psa dopiero za odejście od punktu X lub za skupienie jego uwagi na sobie.

Czy aby na pewno nikt nie widzi?

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto choć raz nie zapomniał magicznych torebek. Przed wyjściem z domu zawsze sprawdzajmy, czy mamy ze sobą woreczki na psie odchody. Sprawa błaha, ale jakże często zdarza się zapomnieć. Zamiast rozglądać się później na wszystkie strony i udawać, że to nie nasz pupil, pamiętajmy, by skontrolować ich obecność. Mimo wszystko spacer służy głównie temu, by pies mógł zaspokoić swoje potrzeby fizjologiczne, a my jako właściciele powinnyśmy podejść do tematu odpowiedzialnie, by potem nie walczyć ze stereotypami psów w mieście, czy też śmieciarzy trawników. 

Wybieramy się na dłuższą wycieczkę?

Co między innymi sami zabieramy dla siebie, kiedy wybieramy się w dłuższą trasę? Wodę. Prosta sprawa, jeśli nam chce się pić, naszemu psu również. Skoro dbamy o swój komfort, zadbajmy także o jego. Ciężko jednak napoić psa z butelki, a lepiej, żeby nie spożywał wody z niepewnego źródła. Często kończy się to tak, iż próbujemy podać psu wodę z ręki, on chlapie wszędzie dookoła, a my jesteśmy zirytowani, ponieważ mamy uślinioną i brudną dłoń. Dlatego warto wyposażyć się w miskę. Nie musi być ona dużych rozmiarów, aby pomóc w wygodnym napojeniu psa.

Jak budować więź z naszym psem?

Jednym z lepszych sposobów budowania więzi z naszym pupilem jest wspólna zabawa. Spacer to idealny moment, by trochę poszaleć. Pies ma dużo przestrzeni dookoła i nie musimy martwić się o to, czy zaraz kwiatek z naszej półki nie spadnie na ziemię. Weźmy pod rękę ulubionego szarpaka lub piłeczkę, by wykorzystać moment na dworze.

Bezpieczeństwo i zdrowie przede wszystkim

Najczęstszym miejscem na spacery są łąki, duże trawniki, lasy oraz obiekty zielone. Nie wolno zapominać o czyhających tam nieprzyjaciołach, kleszczach i pchłach. Wiadomo, że jeśli chodzi o zdrowie to lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego zaopatrzmy naszego psa w coś takiego, jak obroża przeciwkleszczowa i przeciwpchelna. Zaoszczędzi nam to zmartwień o takie choroby jak borelioza, alergiczne pchle zapalenie skóry, babeszjoza i kilka innych. Istotne, by prawidłowo dobrać obrożę do wagi naszego psiaka. Warto też wybrać opcję wodoodporną, by nie musieć pamiętać o ponownych aplikacjach.

Dodaj komentarz