Bindownica termiczna – czy warto mieć ją w biurze?

Bindownica termiczna – czy warto mieć ją w biurze?

Już w pierwszym zdaniu można odpowiedzieć na pytanie postawione w tytule. Każde profesjonalne biuro powinno być wyposażone w bindownicę termiczną. Dla osób, które nie spotkały się jeszcze z takim sprzętem, należą się słowa wyjaśnienia. Bindownica termiczna jest urządzeniem umożliwiającym wykonanie profesjonalnie wyglądającej oprawy dokumentów.  Jaką bindownicę wybrać do biura? Bindownica termiczna to ciekawa propozycja jako wyposażenie tak dla małej jak i dużej firmy.

Jak działa bindownica termiczna?

Odpowiedzmy na to pytanie na podstawie bindownicy termicznej. Urządzenie to w odróżnieniu od klasycznej bindownicy nie posiada ostrzy, ale grzałkę. W specjalną szczelinę wsuwa się okładkę z paskiem kleju i plik kartek. Grzałka roztapiając umieszczony na grzbiecie klej scala kartki z okładką. Po chwili oczekiwania, otrzymuje się elegancko oprawiony dokument. Urządzenia te nie są skomplikowane w obsłudze, a jednocześnie ułatwiają i usprawniają pracę w firmie. Jak obszerne mogą być oprawiane dokumenty? Bindownica termiczna może oprawić do 600 kartek. Czas przygotowania do działania (nagrzania) to 4 minuty, a czas zgrzewania może być ustawiony ręcznie, bądź jak w przypadku przykładowego modelu – urządzenie samo obliczy optymalny dobór czasu i temperatury termobindowania. Każdy dobry sprzęt powinien posiadać stojak do schładzania dokumentów. Zaś nowoczesny sprzęt powinien być do tego energooszczędny.

Kiedy kupić bindownicę termiczną?

Jak już wspomniano zadaniem bindownicy termicznej jest łączenie luźnych kartek w zwarte dokumenty. Do biura można zakupić jeden z kilku typów urządzeń, przeznaczonych do wykonania tego zadania. Najczęściej w biurach spotykana jest bindownica grzebieniowa. Jej zasada działania polega na przedziurawianiu wielu kartek na raz metalowymi szpikulcami. Następnie specjalny grzebień, przechodząc przez powstałe otwory, łączy je w całość. Jest to urządzenie tanie i proste w obsłudze.

Jego współczesną odmianą jest bindownica termiczna na przykład. Warto z niej korzystać, kiedy chcemy by dokumenty tworzone w biurze wyglądały elegancko i nowocześnie. A także w sytuacji, kiedy występuje potrzeba szybkiego połączenia większej liczby kartek w całość.

Bindownicę termiczną warto nabyć zwłaszcza do dużych biur, instytucji szkoleniowych, badawczych, poligrafii, czyli do miejsc, gdzie regularnie przygotowuje się dokumenty w nowoczesnej formie lub liczy się krótki czas wykonania zadania.

Dodaj komentarz