Charakterna czerń w mieszkaniach? Zobacz, jak to wkomponować!

Charakterna czerń w mieszkaniach? Zobacz, jak to wkomponować!

Każdy z nas marzy o swoim własnym kąciku, w którym będzie mógł oddawać się odpoczynkowi i spędzać czas z najbliższymi osobami. O miejscu, które będzie niemalże azylem. Dlatego też tak ważnym jest, aby swoje mieszkanie urządzić dokładnie według własnego, indywidualnego gustu. Powinno przede wszystkim spełniać wszelkie najważniejsze zadania takie jak funkcjonalność czy też komfort i wygoda. Oprócz tego, warto wybrać sobie styl przewodni, według którego będzie się urządzało swój apartament, pozwoli to na zachowanie jedności i harmonii w pomieszczeniach, co jednak jest efektem raczej pożądanym. Na całe szczęście istnieje duża pula do wyboru, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś wręcz idealnego. A co z miłośnikami czerni? W końcu powszechnie uważa się ten kolor za coś, co sprawia, że pomieszczenie staje się ponure. Jednak nic bardziej mylnego! Czerń może być świetnym wyborem w przypadku mieszkań, musisz tylko wiedzieć, jak tu ją ograć. Sprawdź, jak wkomponować czerń do Twojego mieszkania!

Do jakich pomieszczeń sprawdzi się najlepiej?

Czerń jest na tyle uniwersalnym kolorem, że równie dobrze może sprawdzić się w dosłownie każdym pomieszczeniu. Najlepiej jednak sprawdzi się w salonie, w pomieszczeniu, w którym spędza się najwięcej wolnego czasu odpoczywając oraz przebywając z bliskimi. Sam w sobie salon jest czymś w rodzaju wizytówki całego mieszkania, powinien być elegancki, zawierać w sobie jak najwięcej klasy. Czarne dodatki, elementy, sprawdzą się naprawdę fantastycznie. Równie dobrze będzie to wyglądało, jeśli jedna ściana zostanie pomalowana właśnie na ten kolor, ważne jednak, aby wtedy pomieszczenie miało większy metraż, jeśli jest on mniejszy, dobrym pomysłem jest postawienie na czarne dodatki, dekoracje. Oprócz salonu, równie świetnie sprawdzi się czarny kolor w łazience, czarne, duże płytki mogą dać naprawdę ciekawy efekt. Jeśli chodzi o kuchnię, wiele osób decyduje się na meble tego koloru i jest to zdecydowanie strzał prosto w dziesiątkę.

Kolory, z którymi warto łączyć czerń

Czarny kolor wygląda fantastycznie w połączeniu z każdym kolorem, nie ma możliwości, aby do jakiegoś on nie pasował. Są tu jednak totalni faworyci, na których zdecydowanie warto zdecydować się w swoim apartamencie Warszawa, bądź wielkim domu na przedmieściach. Czarny z białym to już klasyka, którą każdy z nas uwielbia, chyba żadne inne połączenie kolorystyczne nie będzie w stanie nadać takiej elegancji pomieszczeniom jak właśnie to. Łącząc czarny z czerwonym wychodzi naprawdę ciekawe energetycznie połączenie. A może by tak postawić na dobranie do czerni jakiegoś ładnego, pastelowego odcienia? Pomieszczenie od razu wyda się bardziej wesołe, niżeli było wcześniej.

Jakich błędów nie popełniać?

Wybierając czarny kolor do mieszkanie, trzeba być naprawdę ostrożnym, jest to bardzo ryzykowny wybór, którym można sporo namieszać. Faktem jest, że dzięki niemu wystrój będzie znacznie bardziej elegancki i nowoczesny, jednak ma też swoje wady. Jedną z nich jest przede wszystkim to, że kolor czarny może optycznie zmniejszyć pomieszczenie. Jest to szczególnie niepożądane w przypadku małego metrażu. Równie źle może to wpłynąć, jeśli w mieszkaniu znajdują się małe okna. Oprócz tego, źle wkomponowany czarny kolor, może doprowadzić do tego, że pomieszczenie będzie wydawało się być ponure, a raczej dla nikogo, kto aranżuje swoje mieszkanie nie jest to efektem pożądanym.

Dodaj komentarz