Charakterystyczne potrawy kuchni polskiej!

Charakterystyczne potrawy kuchni polskiej!

Wiele osób ceni tradycyjną, narodową kuchnię. Niektórzy codziennie korzystają z przepisów instruujących, jak przygotować słynne polskie dania, inni dopiero je odkrywają. Czym wyróżniają się popularne w naszym kraju potrawy oraz gdzie można je skosztować?

Jeżeli nie lubisz spędzać czasu przy garnkach lub gotowanie nigdy nie było Twoją mocną stroną, odwiedź niezwykłe miejsce, które stanowi restauracja z kuchnią polską. Warszawa to miasto, blisko którego zlokalizowana jest restauracja.

Dania główne

Bez wątpienia naszą narodową kulinarną dumą jest kotlet schabowy. Im większy, tym lepszy − odpowiednio wysmażony, z chrupiącą panierką. Najlepiej komponuje się z ziemniakami oraz surówką. To jedynie przykład potrawy, która króluje na polskich stołach. Inne często serwowane przysmaki, z których słynie nasz kraj, to wszelkiego rodzaju dania z kapusty (bigos, pierogi z kapustą i grzybami), golonka czy galareta mięsna. W polskiej kuchni spotkać można też różnego rodzaju kiszonki, które niekoniecznie cieszą się popularnością w innych zakątkach świata. Co najczęściej kisimy? Niewątpliwie jest to też kapusta, a poza tym ogórki, pomidory, papryka oraz marchewka.

Niezwykłe polskie zupy

Dania główne to nie wszystko, gdyż Polska słynie również z różnego rodzaju zup. Najsłynniejszą jest rosół, czyli wywar mięsno-warzywny, który je się z makaronem i (opcjonalnie) z rozdrobnioną natką pietruszki. Inne zupy, które są zaliczane do tradycyjnych polskich potraw, to żurek z białą kiełbasą, jajkiem i chlebem, kapuśniak, barszcz czerwony, krupnik, zupa grzybowa, ogórkowa oraz pomidorowa. W polskiej kuchni często serwuje się na początku zupę, a następnie przechodzi się do drugiego dania. Jeśli chodzi o tradycyjny napój do posiłku – będzie to niewątpliwie kompot.

Warszawa to miasto, z którego wielu klientów postanawia odwiedzić naszą restaurację z kuchnią polską. Ty również do nich dołącz i skosztuj niezwykłych, pełnych smaków, tradycyjnych potraw. Wśród nich każdy, niezależnie od swoich preferencji, może znaleźć coś, co lubi i na co akurat ma ochotę.

Dodaj komentarz