Co potrafi zegarek? Poznaj męskie modele G-shock!

Co potrafi zegarek? Poznaj męskie modele G-shock!

Są nie tylko wytrzymałe, ale też funkcjonalne. Zdziwisz się, jak wiele przydatnych opcji mają legendarne zegarki G-Shock!

Dziś wiele osób rezygnuje z czasomierza albo traktuje go jak zwykły dodatek do stylizacji. Tymczasem zegarki G-Shock niejeden raz udowodniły, że podczas treningów i w terenie są niezastąpione. Nawet w epoce urządzeń mobilnych mają niezaprzeczalne atuty. I możesz z nich korzystać jeszcze długo po tym, jak smartfon czy tablet się rozładują.

Zegarki sportowe Casio G-Shock w latach 80. stały się marzeniem niemal każdego nastolatka. Cyfrowy wyświetlacz w obudowie z tworzywa uosabiał pęd do przyszłości. A dzięki oryginalnej konstrukcji zegarki G-Shock zdeklasowały konkurencję pod względem wytrzymałości. – Od tamtej pory system zabezpieczeń był stale rozwijany. W efekcie takie modele jak Casio G-Shock Mudmaster są niemal niezniszczalne – przekonuje nas ekspert z firmy Zegarki Centrum.

Chcesz wiedzieć, który zegarek G-Shock męski jest najlepszy? Żeby ułatwić Ci wybór, dokonaliśmy przeglądu całej kolekcji i wyróżniliśmy najciekawsze pozycje. Podzieliliśmy je na dwie kategorie: zegarki sportowe i terenowe. Przejdźmy do szczegółów!

Zegarek Casio G-shock Basic GA1001A1

Zegarki sportowe męskie G-Shock

Zdaniem wielu sport to główna domena zegarków marki Casio. Urządzenia w grubej, gumowej obudowie są odporne na uderzenia, co ma znaczenie na przykład na siłowni. Do standardu należy wysoka klasa wodoodporności, pozwalająca używać zegarka podczas nurkowania do głębokości 200 metrów. Oczywiście nie można zapomnieć o precyzyjnym stoperze i timerze, które pomagają podczas treningów szybkościowych i wytrzymałościowych.

Jeśli chodzi o zegarki sportowe Casio G-Shock, to klasyczną linią jest Standard Digital. Oprócz wyżej wymienionych funkcji mamy tu między innymi alarm z drzemką i datownik. Przystępna cena i charakterystyczny wygląd czynią tę linię bestsellerem. Dodajmy jeszcze, że ze względu na styl warto zwrócić uwagę na zegarki militarne Standard Digital. Różne warianty barw moro – w tym morskie – zdecydowanie przyciągają oko.

Fani sportu chętnie sięgają także po linię GSquad. Te proste w obsłudze urządzenia mają tak przydatny krokomierz i zapamiętują czas nawet 200 okrążeń. Dzięki systemowi Bluetooth łatwo sprawdzimy efekty naszych treningów na smartfonie. Jak podkreślają profesjonalni trenerzy, taka analiza jest potrzebna do osiągnięcia najlepszych wyników.

Zegarek G-Shock Mudmaster

Męskie zegarki terenowe G-Shock

Wyszczególnione powyżej modele sprawdzą się podczas różnych aktywności na świeżym powietrzu. Ale dla tych, którzy spędzają czas w bardzo trudnym terenie, marka Casio przygotowała specjalne modele. Unikatowe zabezpieczenia i zestaw przydatnych funkcji mogą oszczędzić nam kłopotów podczas trekkingu, rajdu czy w ciężkiej pracy.

Do najbardziej znanych zegarków w tej kategorii należy Casio G-Shock Mudmaster. Cenią go zwłaszcza mężczyźni, którzy wykonują najbardziej wymagające fizycznie prace. Z czego wynika sukces Mudmastera?

Kluczem są zdwojone zabezpieczenia przed wodą, błotem i pyłem. Newralgiczne elementy, takie jak guziki, zostały wyposażone w podwójne uszczelki, gwarantujące niespotykany dotąd poziom ochrony. Równocześnie zegarek jest odporny nie tylko na uderzenia, ale i wstrząsy, co pozwala bez obaw pracować ze sprzętem budowlanym.

Poza tym Mudmaster ma GPS, krokomierz, kompas i termometr. To czyni go idealnym kompanem podczas długiej wędrówki po bezdrożach. Zwolennicy wspinaczki górskiej powinni jednak rozważyć inny model Casio – Rangeman. Klasa zabezpieczeń nie jest tak wyśrubowana, ale za to mamy tu jeszcze barometr i wysokościomierz. To zdecydowanie gratka dla miłośników trekkingu.

Podsumowanie

Zegarki G-Shock są godne polecenia każdemu, kto prowadzi sportowy tryb życia albo mierzy się z trudnym terenem. Niezniszczalna konstrukcja i mierzony latami czas pracy baterii zapewniają tym urządzeniom mocną pozycję na rynku. Nawet w epoce smartfonów i tabletów.

Dodaj komentarz