Co robić, gdy na zewnątrz posępnie? Sposoby na zimową nudę

Co robić, gdy na zewnątrz posępnie? Sposoby na zimową nudę

Mróz, deszcz, wiatr – nie jest to idealna pogoda na spacery i wszelkie aktywności na świeżym powietrzu. Niestety zimą nie zawsze jest śnieg i świeci słońce. Bardzo często pogoda sprawia, że nie mamy ochoty wychodzić  na zewnątrz. Co zrobić, by nie dać się zimowej chandrze i miło spędzać czas?

Sposoby na zimowe wieczory w pojedynkę

Jeśli spędzasz wieczory samotnie, wcale nie musisz się nudzić. Możesz wykorzystać ten czas na aktywności, na które miałeś ochotę, ale zawsze coś stawało Ci na drodze do realizacji planu. Wykorzystaj ten moment na regenerację i dobrą zabawę. Zadbaj o swoje zdrowie i rozwój. Możesz też rozpocząć naukę nowych rzeczy. Mogą to być języki obce, szydełkowanie lub gra na instrumencie. Wszystko zależy od Ciebie.  Jeśli chodzi o najczęściej wybierane aktywności, to zdecydowanie najczęściej spędzamy wieczory na siedzeniu w telefonie i przeglądanie internetu oraz oglądaniu filmów w telewizji. Często też pochłania nas lektura ulubionych książek. Wieczór z kominkiem, kubkiem gorącego kakao lub herbaty z imbirem i cytryną i ciekawą pozycją literacką to zdecydowanie dobry pomysł. Możesz też umilić sobie wieczór, przygotowując sobie pyszną i zdrową kolację. Bez pośpiechu przygotować przepisy, na które może od dawna miałeś ochotę. Na koniec dnia przygotuj sobie domowe spa. Przyjemna kąpiel, świece, muzyka relaksacyjna. To sprawi, że pozbędziesz się negatywnych emocji i dasz ciału i umysłowi prawdziwie odpocząć.

Ciekawe  pomysły na spędzanie czasu wolnego w grupie

Jeśli nie chcesz przebywać samotnie w domu, możesz zaprosić do siebie przyjaciół. Wspólny wieczór filmowy z popcornem i wymianą poglądów, czy gra planszowa to dobre pomysły na ciekawe i mile spędzony czas. Możesz zaproponować np. scrabble, które przy okazji pomogą Ci rozwinąć słownictwo. Możecie zabawić się także w kalambury lub wyjść razem do kina, teatru czy tor gokartowy. Może macie wspólną pasję i lubicie np. sztukę? Wtedy  warto wybrać się na ciekawą wystawę w galerii sztuki lub do muzeum. Dowiedz się, co ciekawego dzieje się w Twojej okolicy. Często nie zdajemy sobie sprawy, ile ciekawych rzeczy czeka na nas w pobliżu.

Zrób coś dobrego dla innych

Jeśli nie wiesz, co zrobić z wolnym czasem i chciałbyś go wykorzystać na coś dobrego, nie ma lepszego sposobu niż pomoc potrzebującym. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wolontariat. Możesz nie tylko ofiarować swój czas i ciepłe słowo, ale także umiejętności i wiedzę. Dowiedz się, gdzie w twojej okolicy potrzebują wolontariuszy i wybierz ten, który odpowiada Ci najlepiej. Możesz zapytać w różnego rodzaju schroniskach i noclegowniach, a także dowiedzieć się czy nie potrzebują dodatkowej pomocy np. w domach kultury czy przykościelnych stowarzyszeniach. Da Ci to bez wątpienia ogromną satysfakcję. Czasem zwykła obecność i zagranie w wyżej wspomniane scrabble czy np. w literaki, czyli grę w której tworzy się wyrazy z liter z obcą osobą może sprawić, że poczuje się lepiej. Nasz poświęcony czas i bliskość to ogromny prezent, jaki możemy ofiarować innemu człowiekowi.

Dodaj komentarz