Custom bet – co to takiego?

Custom bet – co to takiego?

Custom bet jest zakładem bukmacherskim, który można stworzyć samemu. Zakłady tego typu nie są jeszcze popularne na polskim rynku bukmacherskim. Jak do tej pory tylko dwóch bukmacherów wprowadziło opcję kreacji custom betu do swoich ofert – BETFAN i eWinner. 

Custom bet – jak to działa w praktyce? 

Gracz, który nie znalazł jakiegoś zakładu w ofercie znanych mu bukmacherów, może zaproponować swój pomysł na zakład. Jest to właśnie custom bet. Zakład można wymyślić w oparciu o inne wydarzenia z oferty bukmachera. Kiedy ma się dopracowany pomysł na swój custom bet, trzeba wysłać go do bukmachera. Pomysł przechodzi wówczas przez weryfikację. Po pozytywnym rozpatrzeniu zakładu bukmacher ustala jego kurs, a następnie dodaje do swojej oferty. Z możliwości wystawienia kursu na każde zdarzenie zaproponowane przez gracza słynie brytyjski rynek zakładów wzajemnych.

Custom Bet w eWinner

Bukmacherem, który oferuje opcję custom bet jest eWinner. Gracze zarejestrowani u tego bukmachera mogą obstawić dowolny, wymyślony przez siebie zakład. Zanim jednak będą mogli postawić, na co chcą, propozycja zakładu musi przejść proces weryfikacji. Analitycy pracujący dla bukmachera eWinner sprawdzają pomysł gracza, a następnie akceptują go lub odrzucają. Aby wgl pomysł gracza został poddany weryfikacji, należy wypełnić formularz na stronie eWinnera. Podajemy informacje kontaktowe, tj. e-mail, nasz pomysł na zakład oraz ewentualną datę wydarzenia, czy też datę zakończenia zakładu. Po uzupełnieniu wymaganych informacji, klikamy button „Wyślij custom bet”. Bukmacher udziela odpowiedzi w ciągu 12h od przyjęcia formularza.

Jeśli dopiero planujesz założyć konto u bukmachera, pamiętaj, że rejestrując się u bukmachera eWinner, otrzymasz bonus na start dedykowany dla nowych graczy. Wartość bonusu podniesiesz, wpisując ekskluzywny kod promocyjny podczas rejestracji. 

My Bet w Betfan

Usługa My BET to inaczej zakłady na życzenie. Jes to odmiana custom betu u bukmachera BETFAN. W ramach My Bet gracze mogą stworzyć własny zakład specjalny. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz, podać swój adres e-mail i sugerowaną datę rozliczenia zakładu. Gracz, któremu chodzi po głowie konkretny pomysł na zakład, może zgłosić swoją propozycję w zakładce My BET na stronie internetowej bukmachera. W przypadku kiedy zakład zostanie zaakceptowany przez załogę BETFAN, znajdzie się on w oficjalnej ofercie bukmachera, a pomysłodawca otrzyma nagrodę w formie dodatkowych 10 zł na konto bonusowe.

Czy custom bet jest uczciwy?

Niektórzy gracze mogą mieć obawy, że bukmacher oszuka ich na własnym custom becie. Uspokajamy – taka sytuacja się nie wydarzy. Oczywistym jest, że bukmacher liczy na duże zyski, prowadząc swoją działalność. Jednak kiedy zainteresujemy się bardziej custom betami, zauważymy, że niektóre z nich mają naprawdę atrakcyjne kursy, przez co wydają się super okazją na wygranie dobrej sumy pieniędzy. 

Przykład wygranych w custom betów

Z warunków custom betu skorzystał ojciec znanego bramkarza Chrisa Kirklanda. Poprosił on jednego z bukmacherów o wycenę zakładu na to, że jego synek zadebiutuje w reprezentacji Anglii jeszcze zanim skończy 30 lat. Postawiona suma pieniędzy nie była z początku wysoka, wynosiła 100 funtów. Jednakże, 16 sierpnia 2006 r., kiedy Chris Kirkland debiutował w składzie drużyny narodowej, zakład był wart 10 000 funtów.

Podobnym przykładem jest postawiony zakład przez Petera Edwardsa. Wymyślony przez niego custom bet zakładał, że jego dwuletni wnuczek Harry Wilson zagra kiedyś w reprezentacji Walii. Dziadek postawił na to 50 funtów. W 2013 roku szesnastoletni Walijczyk wystąpił w reprezentacji narodowej w meczu z Belgią, zostając jednocześnie najmłodszym reprezentantem swojego kraju w historii. Peter Edwards zarobił na obstawionym przed laty custom becie 125 000 funtów. 

Dodaj komentarz