Czy marzysz o wycieczce na egzotyczne Karaiby?

Czy marzysz o wycieczce na egzotyczne Karaiby?

Złociste plaże, turkusowa woda i wszechobecne palmy, taki krajobraz można spotkać na Karaibach. Jeżeli marzy Ci się wycieczka w egzotyczne miejsce, chcesz mieć wszystko zaplanowane i dopięte na ostatni guzik, zapraszamy stronę www.carter.eu i zobacz co jesteśmy w stanie Ci zaproponować. Proponujemy wycieczki na Karaiby, w tym najbardziej znane karaibskie destynacje takie jak Dominikana czy wyspa St Barth.

Karaibska perełka, czyli wyspa Dominikana

Dominikana to najbardziej znane państwo na Karaibach. Określana jest jako raj na ziemi, a jej piaszczyste plaże uznawane są za jedne z najpiękniejszych na świecie. Dla miłośników sportów wodnych i lubiących aktywny wypoczynek, Dominikana jest wprost idealna. W przejrzystych wodach oceanu można z powodzeniem nurkować, uprawiać snorkeling, a nawet bardziej ekstremalne sporty takie jak kitesurfing.

Dominikana jest krajem bardzo zróżnicowanym geograficznie, dzięki czemu zachwyca turystów nie tylko swoją długą i piękną linią brzegową, a także górzystymi terenami, idealnymi do trekkingu, czy też wycieczek samochodami terenowymi.

Znajdzie się też coś dla osób, których interesuje zwiedzanie i historyczna architektura. W stolicy Dominikany, czyli w Santo Domingo, warto zobaczyć, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO, starą kolonialną dzielnicę. Jeżeli Dominikana wydaje się dla Was atrakcyjnym miejscem na spędzenie wakacji, to warto odwiedzić stronę https://carter.eu/kierunki/karaiby/dominikana i wybrać najlepszy dla siebie kierunek.

Spokojne wakacje na malutkiej wyspie St Barth

St Barth, a właściwie Saint-Barthélemy to urocza, mała wyspa, która ma powierzchnię zaledwie 25km2, a zamieszkuje ją niewiele ponad 5000 osób. Nie bez powodu, St Barth kochają również celebryci. Piękne plaże, turkusowa woda, luksusowe hotele, a jednocześnie kameralność tego miejsca, przyciągają znane gwiazdy z całego świata.

Stolicą St Barth jest Gustavia, która była szwedzką posiadłością w latach 1785-1878, w związku z tym nadano jej nazwę pochodzącą od szwedzkiego króla Gustawa III. Do teraz, w Gustavii można zauważyć historyczne, skandynawskie akcenty połączone z elementami nowoczesnego luksusu.

Podobnie jak na Dominikanie, jest ona największym ośrodkiem kulturowym i miejskim. Będąc w Gustavii, warto zobaczyć trzy forty z XVII wieku, latarnie morską, muzeum historii wyspy, czy też uroczy kościół anglikański z 1855 roku.

Oprócz zwiedzania stolicy, a także licznych kolonialnych zabytków, rozsianych po całej wyspie, St Barth jest też idealnym miejscem na uprawianie sportów wodnych. Dużą popularnością wśród turystów cieszy się również wędkarstwo, które swój sukces zdobyło dzięki miejscowej ludności.

Jeżeli tak jak i celebryci, pokochałeś tę małą, kameralną wysepkę i zamarzyłeś o odpoczynku na jej pięknych plażach, to zapraszamy na stronę poświęconą wycieczkom do tego raju na ziemi: https://carter.eu/kierunki/karaiby/saint-barthelemy . Na pewno nie pożałujesz!

Czy warto zaplanować sobie wycieczki na Karaiby?

Jeżeli jesteś osobą, która nie lubi popularnych i obleganych destynacji i wciąż nie jesteś jeszcze przekonany, że wycieczki na Karaiby to coś dla Ciebie, to zapraszam na stronę https://carter.eu/kierunki/karaiby/anguilla gdzie znajdziesz wycieczki na wspaniałą i ustronną wyspę Anguilla.  Anguilla to piękna, karaibska wyspa, na której wysoką dbałość przykłada się do prywatności.

Jeżeli więc marzysz o egzotycznych i luksusowych wakacjach, ale jednocześnie cenisz sobie ciszę, spokój i kameralność, to warto poszukać mniej popularnych destynacji, takich jak Anguilla, przechodząc na naszego bloga: www.carter.eu/blog.

Dodaj komentarz