Czy tytoń do fajki wodnej to jedyna opcja?

Czy tytoń do fajki wodnej to jedyna opcja?

Istnieje wiele rodzajów wkładów stosowanych do shishy. Najpopularniejszy jest oczywiście tytoń do fajki wodnej. Niektórzy jednak błędnie zakładają, że jest to jedyna opcja, jaką mają do wyboru. Obecnie poza tytoniem do fajki wodnej można wymienić kilka innych dodatków, zapewniających różnorodne doznania. W artykule przyjrzymy się bliżej różnym wkładom do shishy.

Tytoń – ponadczasowa klasyka shishy

Zanim przejdziemy do bardziej różnorodnych rodzajów uzupełnienia shishy warto zacząć od standardowego rozwiązania, jakim jest tytoń do fajki wodnej. W tej formule ma on charakterystyczny, dość intensywny silny aromat, a także bardzo dużą wilgotność. Stosowanie tytoniu do fajki wodnej oznacza łączenie go z syropami cukrowymi, melasą cukrową, a także wszelkiego rodzaju olejkami aromatycznymi oraz esencjami. To one sprawiają, że możemy przebierać w wielu różnorodnych smakach i zapachach. Jednocześnie klasyczny tytoń ma w swoim składzie nikotynę, dlatego sprawdzi się dla wytrawnych palaczy.

Beztytoniowa melasa

Choć zwykły tytoń do fajki wodnej w swoim składzie ma także melasę cukrową, to wyróżnia się obecnością nikotyny. Istnieje jednak opcja dla osób szukających beztytoniowych wkładów do fajki – w takim przypadku najlepszym zamiennikiem będzie zwykła melasa, która w wielu krajach jest dopuszczona do sprzedaży dla osób poniżej wieku dojrzałości. Warto dodać, że jest to rozwiązanie zdecydowanie zdrowsze niż zwykły tytoń.

Innowacyjny żel

Coraz częściej dochodzi do różnorodnych eksperymentów, które wynikają z faktu, że tytoń do fajki wodnej czy melasa, choć doskonale spełniają swoje zadanie, nie zawsze wytwarza efektowną chmurę dymu. W związku z tym na rynku pojawiły się m.in. żele, które posiadają czysty smak i tworzą wyjątkowo gęstą parę. Co więcej, delikatniejszy aromat sprawia, że sesje przy shishy trwają dłużej. To doskonałe rozwiązanie na spotkanie w gronie znajomych. Warto dodać, że jest to jednak rozwiązanie droższe i oczywiście pozbawione nikotyny.

Kolorowe kamyczki do shishy

Istnieje wyraźne podobieństwo pomiędzy żelem a kamyczkami do fajki wodnej. Ich działanie polega na uwalnianiu smaku i pary podczas nagrzewania, co jest dość dobrą opcją dla osób regularnie korzystających z shishy. Również jest to produkt pozbawiony nikotyny.

Dla osób chcących znaleźć lepsze zastąpienie palenia papierosów wciąż najlepszą opcją pozostaje tytoń do fajki wodnej, którego używanie z powodzeniem można połączyć z rozmaitymi mieszankami smakowymi. W efekcie możemy uzyskać zarówno doskonały efekt smakowy, jak i zaspokoimy swój głód nikotynowy.

Dodaj komentarz