Czy warto kupić kamizelkę męską i jak ją nosić?

Czy warto kupić kamizelkę męską i jak ją nosić?

Wydaje się, że kamizelka na stałe wróciła do świata męskiej mody. Ta niezwykle praktyczna, funkcjonalna, a przede wszystkim wygodna część garderoby stanowi nieodłączny element szafy każdego współczesnego mężczyzny. Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem sportowej wersji tego elementu ubioru lub chcesz dowiedzieć się, jaki rodzaj kamizelki dobrać do danej okazji – ten artykuł jest dla Ciebie!

Kamizelki sportowe – doskonała ochrona przed chłodem

Sportowe kamizelki (puchowe czy polarowe) to bardzo funkcjonalny i wszechstronny element garderoby, który wyróżnia się wyjątkowo skuteczną izolacją termiczną. Świetnie sprawdza się zarówno w krótkich wyprawach na łono przyrody (wędkowanie, grzybobranie), jak podczas dłuższych wędrówek górskich. Dzięki niskiej wadze i wysokiemu komfortowi użytkowania możesz korzystać z nich także podczas aktywnego uprawiania sportu, np. jazdy na rowerze, czy biegania – nie będą krępowały Twoich ruchów!

Casualowa kamizelka męska to praktyczny dodatek do Twojej garderoby, który sprawdzi się w każdych warunkach atmosferycznych. A co ze względami estetycznymi? Sportowe kamizelki z termoizolacją świetne współgrają zarówno T-shirtami, jak i longsleeve’ami, także u kobiet.

Jak wybrać kamizelkę na wyjątkową okazję?

Na ważnych uroczystościach rodzinnych czy oficjalnych spotkaniach biznesowych najlepszym, tradycyjnym wyborem dotyczącym ubioru jest sprawdzony, trzyczęściowy garnitur. Nie wiesz, jaką kamizelkę do niego dobrać? Bezpieczne wyjście to taki model, który kolorem odpowiadać będzie pozostałym elementom garnituru. Jeśli jednak chcesz podjąć odważniejszą decyzję, jednocześnie pozostając wzorem elegancji – wybierz kamizelkę o odcień lub dwa jaśniejszą niż spodnie i marynarka. W sytuacjach formalnych, takich jak ślub lub chrzciny, najlepiej sprawdzą się beżowe, szare czy granatowe jednorzędowe modele kamizelek.

Jak nosić kamizelkę, by uniknąć wstydliwej wpadki?

Kiedy wybierzesz już kamizelkę dla siebie, pamiętaj o kilku modowych zasadach dotyczących jej noszenia. Po pierwsze, zdecydowanie unikaj zbyt błyszczących się materiałów – są passé. Po drugie, pamiętaj, że Twoja kamizelka powinna idealnie przylegać do torsu, jednocześnie nie marszcząc się z tyłu lub boku. Po trzecie, długość kamizelki powinna sięgać do pasa spodni (tym samym nie odsłaniając koszuli). Ponadto, jeżeli chcesz uniknąć modowego faux-pas, musisz wiedzieć, że kamizelki męskie (formalne)z krojem w kształcie litery „U” powinieneś nosić tylko z muszką. Analogiczne, te, których kształt przypomina literę „V” – jedynie z krawatem. Aktualnie, najmodniejsze i najbardziej uniwersalne modele to te jednorzędowe i bez klap.

Przy odpowiedniej stylizacji i doborze dodatków możesz nosić je na co dzień. Zupełnie inaczej sprawa przedstawia się z kamizelkami dwurzędowymi, posiadającymi klapy – uchodzą one za element formalnego stroju i tym samym nie nadają się do codziennego, casualowego użytku. Na koniec dobra rada – nie zapinaj ostatniego, leżącego najniżej guzika kamizelki. Potwierdzisz tym samym znajomość dress code, unikając jednocześnie przykrej, modowej wpadki.

Wyposażenie swojej szafy w sportową i formalną kamizelkę to z pewnością świetny decyzja!

Dodaj komentarz