Czy warto kupić telewizor QLED?

Czy warto kupić telewizor QLED?

W obecnych czasach wybór nowego telewizora może nie należeć do najłatwiejszych zadań. Na rynku istnieje bardzo duży wybór modeli, a ich producenci prześcigają się w ich udoskonalaniu i wprowadzaniu nowych technologii. Stąd przy zakupie nowego urządzenia dobrze wziąć pod uwagę kilka parametrów, które pozwolą nam obiektywnie ocenić, czy dany model będzie dla nas odpowiedni. Czy warto kupić telewizor QLED? Sprawdź.

Czym jest telewizor QLED?

Do pewnego momentu największą popularnością cieszyły się telewizory wykorzystujące technologię LED, w których matryca była podświetlana diodami LED. Aktualnie stery przejmuje telewizor QLED. Czym różni się od swojego poprzednika? W ogólnym ujęciu ich praca opiera się na podobnej zasadzie jak w przypadku telewizorów LED, jednak w przypadku podświetlenia wykorzystuje się dodatkowo quantum dots. Są to kropki kwantowe lub nanokryształy o długości od około 2 nm do 6 nm. 

Dlaczego obecność quantum dots ma tak duże znaczenie w przypadku telewizorów QLED? Obecność nanokryształów sprawia, że zmieniają one światło, które pada na filtry. Efektem jest znacznie większa paleta barw, a także większa jasność pojawiająca się na ekranie telewizora.

Telewizor QLED – dla kogo?

Czy telewizor QLED to dobry wybór dla mnie? Wiele zależy od tego, czego oczekujesz od swojego urządzenia. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości obrazu i bardziej nasyconych kolorach niż w przypadku technologii LED, telewizor QLED będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem. Wysoka jakość obrazu, większe nasycenie i paleta barw sprawiają, że to optymalny wybór dla miłośników filmów oraz gier. Co więcej, telewizor QLED od marki Samsung, która jest pionierem tej technologii, dzięki zastosowaniu rozdzielczości 8K zapewnia Ci znacznie więcej radości z oglądania i przeżywania niezapomnianych chwil. Realistyczny obraz sprawia, że będziesz w stanie zauważyć nawet najdrobniejsze szczegóły.

Telewizor QLED Samsung

W przypadku telewizorów QLED marki Samsung warto zwrócić uwagę na komfort, jaki oferuje użytkownikom w trakcie oglądania. Bardzo często, gdy oglądamy telewizję w słoneczny dzień, staje się to utrudnione ze względu na wpadające przez okna światło odbijające się na ekranie. Może okazać się to bardzo frustrujące i negatywnie wpłynąć na przyjemność z oglądania. W przypadku telewizora QLED Samsung nie musisz zasłaniać okien albo przesiadać się w inne miejsce. Specjalna Powłoka Antyrefleksyjna niweluje odblaski, które mogą negatywnie wpływać na przyjemność z oglądania.

Niewątpliwą zaletą telewizorów QLED od marki Samsung jest Ultra Szeroki Punkt Widzenia. Dzięki niemu, możesz cieszyć się obrazem wspaniałej jakości nawet siedząc pod dużym kontem w stosunku do ekranu. To bardzo dobre rozwiązanie w czasie spotkań ze znajomymi i wieczorów filmowych. Kinowych doznań dostarcza również niepowtarzalna jakość brzmienia, która jest w stanie sprawić, że poczujesz się niczym podczas seansu w kinie. To zasługa Funkcji Dźwięku Podążającego za Obiektem PRO oraz wbudowanego systemu głośników. Dzięki temu oglądane przez Ciebie sceny staną się jeszcze bardziej realistyczne.

Artykuł powstał we współpracy z Samsung

Dodaj komentarz