Czy warto zainwestować w system jednego klucza?

Czy warto zainwestować w system jednego klucza?

Zamek w drzwiach to podstawowa i najważniejsza ochrona przed wejściem niepowołanych osób. Przy dostępie do dużej liczby pomieszczeń, które musza być chronione zamkiem na klucz niezbędne jest noszenie znacznej ilości kluczy, które mogą przeszkadzać, a często również utrudniają znalezienie tego właściwego. Dlatego dobrym rozwiązaniem może być system jednego klucza, w którym jeden klucz otwiera wszystkie wybrane przez właściciela zamki Gerda w swojej ofercie ma system Master Key, ale również inni producenci proponują to wygodne rozwiązanie. Na czym polega i jakie są najważniejsze zalety systemu jednego klucza?

Czym jest system jednego klucza?

System jednego klucza, które posiadają zamki Gerda, to system w którym jeden klucz otwiera wszystkie drzwi i bramy, które zostały zabezpieczone odpowiednią wkładkę. Jest to możliwe, dzięki temu, że właściciel ma możliwość wyboru różnego rodzaju wkładek bębenkowych. Mogą one być zamontowane w zamkach różnego typu (w tym w zamkach meblowych) i kłódkach. Co ważne, to właściciel wybiera ilość i rodzaj zamków otwieranych przez dany klucz. Jeżeli nie wiemy co zastosować, możemy zasięgnąć wiedzy u https://www.abc-zabezpieczen.pl/  Pozwala to na stworzenie niczym nieograniczonego systemu, który zapewni dostęp do wszystkich zamków wybranym osobom.

Czy warto inwestować w system jednego klucza?

System jednego klucza posiada wiele zalet wśród których najważniejszą jest wysoki poziom bezpieczeństwa. Wszystkie zamki są chronione przed dostępem osób nieupoważnionych, a w razie zagrożenia można je otworzyć jednym kluczem bez tracenia drogocennego czasu na poszukiwania właściwego klucza. Dodatkowo w razie utraty klucza nie ma konieczności wymiany zamków, gdyż wystarczy przekodować zamki i klucz, aby ochrona była na wysokim poziomie. Dużym udogodnieniem jest również sposób dorabiania kluczy. Może to zrobić jedynie właściciel, który otrzymuje odpowiedni kod, a więc nie ma możliwości, aby dostęp do kluczy zyskała osoba nieupoważniona. Jakie jeszcze zalety posiada system jednego klucza?
• ograniczenie kosztów;
• łatwy montaż;
• wygoda – wszystkie zamki otwiera jeden klucz;
• większa kontrola nad dostępem określonych osób do kluczy i zabezpieczanych pomieszczeń;
• możliwość ciągłej rozbudowy systemu o nowe wkładki;
• duży wybór różnego rodzaju wkładek;
• możliwość zastosowania wysokiej klasy wkładek antywłamaniowych.

Jak widać inwestycja w system jednego klucza może przynieść wiele korzyści i zwiększyć wygodę codziennego zarządzania zamkami w budynku. Dodatkowo rozwiązanie to zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, a przy zastosowaniu dobrych jakościowo wkładek pozwala na bezawaryjne działanie zamków przez długi czas.

Dodaj komentarz