Czy warto zakupić biurko z regulacją wyskości?

Czy warto zakupić biurko z regulacją wyskości?

Wsłuchując się w potrzeby osób, które podczas swej pracy spędzają godziny, siedząc przy biurku, stworzono biurko regulowane z regulacją wysokości. Podczas wykonywania każdej pracy ergonomia pełni kluczową funkcję, dlatego zachowanie podstawowych zasad BHP jest niezwykle istotne i ma ogromny wpływ na zdrowie pracownika. Biurka regulowane mają na celu dostosowanie swojej wysokości do potrzeb użytkownika, tak aby zapewnić, jak najwyższy komfort podczas wykonywanych prac. 

Dlaczego biurko z regulacją wysokości biurko regulowane ma znaczenie? 

Pracując przy biurku, ogromne znaczenie ma postawa, jaką przy nim przyjmujemy. Nie ważne czy jest to praca biurowa przy komputerze, projektowa, wymagająca rysunku lub pisania, najważniejszy w tym momencie jest kręgosłup. Niwelując szkodliwość wynikającą z siedzącego trybu pracy, należy zachować odpowiednie odległości. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem okaże się biurko elektryczne, które wyposażone jest w stelaż regulowany z podnoszonym blatem umożliwiający dostosowanie wysokości biurka do potrzeb użytkownika.

Ze względu na nienaturalną pozycję dla kręgosłupa podczas wielogodzinnej pracy siedzącej ważne jest, aby za blat roboczy służyło biurko specjalnie do tego przystosowane, umożliwiające wsunięcie się głęboko pod blat biurka opierając nadgarstki o jego krawędź. Brak zastosowania odpowiedniej pozycji może skutkować długofalowymi bólami kręgosłupa w odcinku lędźwiowym oraz szyjnym, co może przekładać się na częste bóle głowy. Zła pozycja może wpłynąć na ból oraz obrzęk nadgarstków, mało kto wie, że za tego typu objawy również może być odpowiedzialny kręgosłup, dlatego zadbanie o prawidłową postawę podczas wielogodzinnych prac jest tak ważne. 

Biurka regulowane, rodzaje i możliwości 

Biurko z regulacją wysokości to oferta bardzo elastyczna, ponieważ można je skomponować samemu, dostosowując elementy zgodnie z własnymi preferencjami. W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad blatem i dokonać najlepszego wyboru. Spośród dostępnych opcji do warunków domowych oraz biurowych warto zdecydować się na blat wykonany z płyty wiórowej, która jest dość trwałym materiałem. Dzięki swojej strukturze z łatwością można otrzymać każdy rozmiar blatu, dostosowany do zagospodarowania przestrzennego pomieszczenia. Kolejnym etapem jest wybór okleiny, której kolor można dobrać odpowiednio do aranżacji biura. Blaty mogą klasycznie mieć prostopadłe narożniki lub nieco odmienionej wersji lekko zaokrąglony kształt. 

Trzy rodzaje stelaży nadadzą indywidualny charakter mebla skrojony pod użytkownika. Biurko elektryczne PREMIUM cechuje się trzykolumnowym stelażem, co umożliwia regulację w zakresie 58 – 123 cm. Biurka elektryczne z takim stelażem są niezwykle stabilne, co dodatkowo wpływa na komfort pracy. Biurko regulowane elektrycznie NORMAL podnosi się nieco wolniej ze względu na zastosowanie dwukolumnowej podpory. Regulację, jaką można uzyskać w tym modelu to 69 – 118 cm. Jest to niemal bliźniaczy produkt stelaża PREMIUM. Stelaż biurka BASIC z elektryczną regulacją wysokości blatu osiąga 71 – 121 cm. Jest to zdecydowanie najczęściej wybierany produkt, ze względu na cenę i jednoczesne zastosowanie elektrycznych sterowników. Wszystkie ze stelaży regulujących wysokość biurka wyposażone są w wyświetlacze LED, które na bieżąco pokazują ustawioną wysokość oraz zapamiętują pozycję, dzięki czemu podczas kolejnych prac łatwiej wrócić do ulubionych ustawień.

Najlepsze biurko elektryczne 

Praca przy biurku nie musi być wykonywana wyłącznie w pozycji siedzącej, ze względu na duży zakres regulacji wysokości blatu idealne rozwiązanie to praca na stojąco. Zmiana pozycji w czasie wykonywania zleconych zadań uaktywnia nasze mięśnie i mobilizuje je do zwiększenia napięcia, co powoduje utrzymanie prawidłowego krążenia krwi w ciele, dzięki temu można obniżyć uczucie zmęczenia oraz znużenia tak często występującego podczas wielogodzinnych obowiązków. 

Elektryczne biurko poprzez zastosowanie wspomnianego wyświetlacza LED zapamiętującego opcje ułatwia szybką zmianę jednej pozycji blatu na drugą. Urządzenie, dzięki wbudowanej pamięci może zapisać do trzech ulubionych wysokości, przez co regulacja wysokości jest szybka, a zmiana z pozycji siedzącej na stojącą może nastąpić natychmiastowo, dbając tym samym o komfort pracownika. Przyciski góra i dół ustalają wysokość blatu zgodnie z zakresem stelaża. Wyświetlacz wyposażony jest dodatkowo w funkcję automatycznego wyłączenia, aby nie rozpraszał swoim światłem podczas pracy.

Zastosowanie regulowanego biurka idealnie sprawdzi się w przestrzeni biurowej, gdzie występuje rotacja pracowników i każdy potrzebuje narzędzi do pracy dostosowanych do swoich potrzeb oraz w mieszkaniu, czy domu wśród domowników, gdzie każdy do zrealizowania ma swoje zadania, również dzieci, które w szybkim tempie rosną i na każdym etapie rozwoju wysokość blatu musi być dostosowana indywidualnie.

Dodaj komentarz