Czym cechują się meble loft industrial?

Czym cechują się meble loft industrial?

Wnętrza loftowe są przede wszystkim minimalistyczne. W tak urządzonych domach i mieszkaniach królują otwarte przestrzenie, surowość i meble loft industrial. Jak powinno wyglądać wyposażenie pomieszczeń utrzymanych w modnej stylistyce loftowej? Czym kierować się przy wyborze mebli do tego typu wnętrz?

Wnętrza w stylu loft – czyli jakie?

Styl loftowy to obecnie bardzo popularny kierunek urządzenia wnętrz. Jednak jego historia sięga aż lat 50. XX wieku. Wtedy na terenie Nowego Jorku na skutek dużego kryzysu gospodarczego budynki przemysłowe były sprzedawane jako lokale mieszkalne. Pierwsze lofty miały duże okna, surowy wystrój i przestronne wnętrza.

Współczesne lofty powinny być urządzone z klasą i wyczuciem. Nie można w ich przypadku przesadzać z dodatkami i elementami dekoracyjnymi. Mile widziany jest minimalizm. Stawia się na naturalne materiały np. drewno.

Meble loft industrial – co wybrać do swojego mieszkania?

Warto postawić na drewniane meble loftowe. Znaleźć je można m.in. w sklepie internetowym https://sw-design.pl/. Jest to bowiem inwestycja na długie lata. Drewno to materiał ponadczasowy i stylowy, a jednocześnie wprowadzający do wnętrza nieco przytulności.

Meble loft industrial zazwyczaj nie są jednak wykonywane z samego drewna, ale i metalu. Rozwiązanie to sprawdza się doskonale. Unikać trzeba w tym przypadku mebli z elementami mocno ozdobnymi np. fikuśnymi uchwytami czy nietuzinkowymi nóżkami. W loftach króluje prostota i trzeba o tym pamiętać.

Meble loft industrial warto kupować w sprawdzonych miejscach – najlepiej bezpośrednio od producenta. Można wtedy je spersonalizować i w pełni dopasować do swoich potrzeb. Meble loftowe wykorzystać można w wielu pomieszczeniach – salonie, sypialni, kuchni, łazience czy pokoju młodzieżowym.

Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie mebli loftowych?

Z założenia meble loft industrial są stylowe i funkcjonalne. Podczas zakupu trzeba zwrócić uwagę na ich wymiary, liczbę szafek i półek. Jak już wspomnieliśmy wyżej, zazwyczaj produkowane są z metalu np. malowanego proszkowo na kolor czarny i drewna naturalnego. Prym wiedzie tutaj dąb uznawany za najszlachetniejszy z rodzajów drewna.

Trzeba uważać na meble wykonane z płyt meblowych imitujących drewno. Są on niezbyt trwałe i szybko mogą ulec zniszczeniu. Tylko meble drewniane są wytrzymałe, solidne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Przez lata prezentują się jak nowe. W razie potrzeby nie ma też większych problemów z ich odnowieniem.

Dodaj komentarz