Czym jest kredyt konsolidacyjny? – Wszystko, co trzeba wiedzieć

Czym jest kredyt konsolidacyjny? – Wszystko, co trzeba wiedzieć

Spośród wszystkich usług bankowych to właśnie kredyt konsolidacyjny cieszy się coraz większą popularnością. Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę stale rosnące zadłużenie Polaków. Mimo to w dalszym ciągu pojawia się wiele osób, które nie wiedzą, czym tak naprawdę jest tego rodzaju kredyt, gdy tymczasem może się on okazać najlepszym możliwym rozwiązaniem. Nie czekaj więc i już teraz dowiedz się o konsolidacji kredytów wszystkiego, co najważniejsze!

  1. Podstawowe informacje odnośnie kredytu konsolidacyjnego.
  2. Wymagania do spełnienia w przypadku kredytu konsolidacyjnego.
  3. Najtańszy kredyt konsolidacyjny – ranking.
  4. Dodatkowe możliwości.

Dla wielu konsumentów prawdziwie zbawczą usługą jest kredyt konsolidacyjny – aktualne oferty przybliża renomowany portal: www.17bankow.com. W jego stronę kierować się będą wszyscy, dla których ilość miesięcznych rat jest przytłaczająca. Ważne jednak, żeby przed rozpoczęciem konkretnego działania, poznać, czym dokładnie jest ta usługa oraz na jakich zasadach funkcjonuje.

Podstawowe informacje odnośnie kredytu konsolidacyjnego

Odpowiedź na często pojawiające się pytanie: czym jest kredyt konsolidacyjny, jest nad wyraz prosta. To nic innego jak standardowe zobowiązanie finansowe, które jednak musimy przeznaczyć w konkretnym celu. Chodzi mianowicie o pokrycie innych, dotychczasowych zadłużeń. Co istotne, mogą to być między innymi: kredyt gotówkowy, samochodowy, hipoteczny (obowiązuje wtedy kredyt konsolidacyjny hipoteczny), pożyczka (w tym tzw. chwilówki udzielane przez parabanki) czy nawet raty za zakupione urządzenia, np. pralkę. Dzięki działaniu tego typu, zamiast kilku rat o różnym oprocentowaniu, płacimy jedną, mniejszą. Pamiętajmy przy tym, że kredyty konsolidacyjne wydłużają okres spłat, przez co finalnie zapłacimy za nie więcej niż przy pojedynczych zadłużeniach.

Wymagania do spełnienia w przypadku kredytu konsolidacyjnego

Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny, podobnie jak w przypadku standardowych kredytów, musimy spełnić konkretne warunki. Między innymi są to: ukończenie określonego roku życia (najczęściej 21.), posiadanie obywatelstwa polskiego (potwierdzonego dowodem osobistym bądź paszportem) czy posiadanie konta w jednym z polskich banków. Do zawarcia umowy kredytu konsolidacyjnego niezbędne będą również umowy wszystkich zadłużeń, które chcemy objąć. Jeśli ich suma jest pokaźna, bank może zażądać dodatkowego zabezpieczenia w postaci hipoteki.

Najtańszy kredyt konsolidacyjny – ranking

Jak zostało wspomniane, kredytem konsolidacyjnym interesuje się bardzo wiele osób. Dzięki temu na na rynku znajdziemy szeroki zakres ofert. Ważne jednak, żeby pamiętać, iż pośród nich wszystkich możemy wybrać tani kredyt konsolidacyjny. Do tego posłużą nam profesjonalne rankingi, w których zostały zebrane i porównane między sobą aktualne konsolidacje. Między innymi zwróćmy uwagę na następujące dane: rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO), oprocentowanie, prowizja, a także całościowy koszt kredytu.

Dodatkowe możliwości

Konsolidacja kredytów wymaga odpowiedniej zdolności kredytowej, jak i nieskazitelnej historii. Co za tym idzie, może ona nie być dostępna dla osób, które miały problem z terminową spłatą dotychczasowych zadłużeń. Bank w takich przypadkach wyda decyzję odmowną, lecz konsument w dalszym ciągu może się ubiegać o konsolidacje w instytucjach pozabankowych. Choć należy pamiętać, że za mniejszymi wymaganiami idą większe koszty związane z konsolidacją, jak np. oprocentowanie.

Dodaj komentarz