Czym różni się degustacja whisky od degustacji wina?

Czym różni się degustacja whisky od degustacji wina?

Degustacje luksusowych trunków cieszą się ogromną popularnością zarówno w środowisku biznesowym, jak i towarzyskim. Uczestnictwo w nich to świetny sposób na ciekawe spędzenie wolnego czasu, zacieśnienie więzi międzyludzkich, a także doskonała i często jedyna okazja, aby lepiej poznać charakter, historię oraz kulturę picia najbardziej znanych i cenionych napojów alkoholowych w naszym kręgu kulturowym. Do najchętniej wybieranych w dzisiejszych czasach degustacji należy degustacja wina i degustacja whisky. Sprawdźmy, na czym polega każda z nich!

Degustacja whisky – poznaj i wypróbuj najlepszą odmianę whisky!

Whisky to trunek szczególny, ceniony zwłaszcza przez koneserów. W gronie jego miłośników nie brakuje jednak także „zwykłych” ludzi, którzy szczególnie często sięgają zwłaszcza po najbardziej znane odmiany whisky, nie wiedząc, że nie są one jedyne. W Polsce największą popularnością cieszy się odmiana blended, dostępna powszechnie w sklepach monopolowych i supermarketach. Warto jednak wiedzieć, że za kwintesencję whisky nie jest uznawana ta popularna wśród mas odmiana, lecz szkocka whisky single malt.

Degustacja whisky jest znakomitą okazją ku temu, aby bliżej ją poznać, a przy okazji także zaznajomić się z sekretami produkcji whisky oraz fenomenem tego szlachetnego trunku. Whisky single malt to odmiana, która powstaje wyłącznie z najlepszego rodzaju zboża – jęczmienia. Podczas degustacji uczestnicy dowiadują się, czym różni się whisky single malt od blended oraz mają niepowtarzalną okazję spróbować starannie wyselekcjonowane trunki, uznawane za najlepsze wśród ekspertów. Oprócz tego, degustacja whisky to niepowtarzalna okazja, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo pić i smakować whisky, a także jakie błędy najczęściej popełniają początkujący adepci.

Degustacja wina – trunki Bahusa z całego świata dla każdego!

Wino to zdecydowanie najbardziej znany, lubiany i chętnie wybierany napój wysokoprocentowy w naszym kraju. Większość osób, które sięga po wino na specjalne okazje, nie wie jednak, czym kierować się przy jego wyborze, nie zna tajników jego produkcji, ani podstawowych zasad serwowania wina. Degustacja wina to znakomita okazja ku temu, aby lepiej poznać wino, jego tradycję oraz długą i pasjonującą historię. To także świetny sposób na spróbowanie rzadkich, unikalnych odmian tego szlachetnego trunku, pochodzących z całego świata oraz nauczenie się odczuwania subtelnych różnic pomiędzy nimi. Podczas degustacji wina uczestnicy dowiadują się wielu praktycznych informacji odnośnie wina, zasad jego picia, a także uczą się dobierać odpowiednie kieliszki, w zależności od rodzaju trunku. Degustacja wina uczy także, jak dopasować wino do konkretnego posiłku, podpowiadając np. jaki trunek najlepiej pasuje do dań mięsnych, a jaki do deserów. Spotkanie dostarcza także wielu praktycznych informacji na temat wyboru wina na prezent, a także kultury i zasad jego picia. Wszystko po to, aby uczestnicy mogli nie tylko bliżej poznać najbardziej znany i ceniony w naszej kulturze trunek, ale także wiedzieć, jak w pełni wykorzystać jego potencjał

Dodaj komentarz