Czym są opłatki na tort dla dzieci? Jaką ozdobę warto wybrać?

Czym są opłatki na tort dla dzieci? Jaką ozdobę warto wybrać?

Tort okolicznościowy z założenia powinien się prezentować efektownie i elegancko. Wypieki na chrzest, komunię czy urodziny są często małymi dziełami sztuki. Sposobów na ich udekorowanie jest całkiem sporo. Ciekawą propozycją są na pewno opłatki na tort dla dzieci.

Opłatki na tort dla dzieci – co to takiego?

Opłatek na tort dla dzieci to dekoracja uniwersalna i jednocześnie efektowna wizualnie. Dzięki niej każde ciasto może prezentować się wyjątkowo. Tego typu dekoracja przygotowywana jest ze skrobi ziemniaczanej. Nie ma smaku i zapachu. Jego faktura jest również w zasadzie niewyczuwalna. Sporą ofertę ciekawych płatków na tort dla dzieci można znaleźć w e-sklepie https://www.cake-land.pl/pl/c/OPLATKI-NA-TORT/74.

Jak taki opłatek można nałożyć na tort? Co ciekawe, większego znaczenia nie ma rodzaj ciasta czy polewy. Trzeba jedynie dopasować opłatek do wielkości deseru i go położyć na górze.

Jakie zalety ma tort ozdobiony opłatkiem?

Ozdobione postaciami z bajek opłatki na tort dla dzieci to prawdziwy hit. Trudno o lepszą ozdobę tortu urodzinowego. Są to dekoracje efektowne i kolorowe. Pod wieloma względami wygrywają z ozdobami z masy cukrowej czy kremu. Mogą bowiem przedstawiać realistyczne zdjęcia i motywy różnego rodzaju. Są w 100% bezpieczne dla zdrowia.

Opłatki na tort dla dzieci mogą mieć różną wielkość i kształt. Oczywiście najpopularniejsze są opłatki okrągłe lub prostokątne. Mniejsze dekoracje wykorzystać można do ozdobienia muffinek.

Jak nałożyć opłatek na tort?

Kluczem do sukcesu jest idealne dopasowanie opłatka do wielkości tortu. Tylko wtedy można liczyć na odpowiedni efekt dekoracyjny. Opłatek nie może być za duży lub za mały.

Samo nakładanie opłatka na ciasto nie jest trudne, ale warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Nie można sobie pozwolić na błędy, bo opłatka nie można drugi raz nałożyć na tort. Najlepszą bazą jest tutaj krem na bazie tłuszczu. Alternatywą może być neutralny żel do ciasta. Trzeba pamiętać o ich równomiernym rozłożeniu, aby opłatek nie marszczył się i był idealnie równy. Nie można położyć dekoracji na tort ozdobiony na górze galaretką. Wchłonie wtedy wodę i będzie prezentować się mało estetycznie.

Eksperci zalecają nałożenie opłatka na tort na około 2-3 godziny przed jego podaniem. Nie można się spieszyć, bo ozdoba może się rozpuścić. Po około 6 godzinach opłatki niestety zaczynają się rozmazywać. Z kolei opłatek położony zbyt późno nie zdąży się do tortu dobrze dopasować.

Dodaj komentarz