Czym wykończyć łazienkę? Podpowiadamy!

Czym wykończyć łazienkę? Podpowiadamy!

Pytanie „jak urządzić łazienkę?” zadaje sobie każda osoba, która buduje dom lub wprowadza się do mieszkania, które ma zamiar remontować. Łazienka powinna być funkcjonalna dla wszystkich użytkowników, zarówno tych dorosłych, jak i dzieci. Aranżację powinno się więc zacząć od zastanowienia się nad tym, jak zaprojektować łazienkę. Można to zrobić samemu, a można skorzystać z pomocy specjalisty. Projektów łazienek w Internecie nie brakuje, śmiało można się nimi zainspirować, tworząc swoją wizję wymarzonego pomieszczenia.

Decydując się na urządzanie łazienki, wiele rzeczy należy wziąć pod uwagę. Kluczową kwestią będzie metraż. Inaczej urządza się małą łazienkę w bloku, a inaczej salon kąpielowy. Istotne jest również to, jaki styl w aranżacjach łazienek nam się podoba, kto będzie korzystał z tego pomieszczenia, czy wolimy wannę czy prysznic. Ważne jest również to, ile możemy przeznaczyć na nowy projekt łazienki. Osoby, które chcą odnowić wygląd tego pomieszczenia, często zastanawiają się nad tym, ile kosztuje remont łazienki. Dlatego też warto zrobić na początku plan, co chcemy zmienić, jaki ma być wystrój łazienki i ustalić wstępny kosztorys.

Kamień dekoracyjny – remont łazienki

Kamień dekoracyjny w łazience jest prosty w montażu, wytrzymałość na czynniki również zewnętrzne. Kamień jest bardzo przystępny cenowo, a efektownie prezentuje się na ścianie. Kamień w jasnym odcieniu doskonale sprawdzi w wąskich łazienkach a możliwość malowania to dobry sposób ich zmiany w przyszłości.

Kamień dekoracyjny wewnętrzny idealnie łączy się naturalnymi wzorami i zielenią w domu. Wewnątrz, nieregularne kształty i chropowatość kamienia (np. gipsowego) współgra z gładkim, matowym wykończeniem mebli drewnianych dając bardzo pozytywne wizualne wrażenia.

Płytki do łazienki

Płytki do łazienki są wyjątkowo praktyczne – nadają się do wypełnienia całego pomieszczenia. Użyj ich do pokrycia ścian i podłóg, wykorzystaj do zabudowy wanny lub wypełnienia wnętrza prysznica. Możesz także stworzyć z nich solidny oraz łatwy w czyszczeniu blat pod umywalkę. Nie wszystkie kafle łazienkowe powinieneś kłaść na tych samych powierzchniach. Poszczególne płytki różnią się parametrami technicznymi i to one wskazują na przeznaczenie materiału.

Które płytki na podłogę do łazienki, a które płytki na ścianę? Posadzkę pokryj kaflami antypoślizgowymi, odpornymi na ścieranie i o niskiej nasiąkliwości. Glazura do łazienki jest wrażliwa na obciążenia, dlatego umieszcza się ją na ścianach i dobudowanych ściankach działowych.

Płytki do łazienki, czyli wiele możliwości projektowania

Kafelki łazienkowe to materiał uniwersalny, który sprawdzi się w każdej łazience – niezależnie czy mamy dużą, czy małą powierzchnię, czy wybranego stylu wnętrzarskiego. Płytki do łazienki dostępne są w bardzo wielu kolorach. Do wyboru masz modele wzorzyste, jednokolorowe oraz imitujące strukturę kamienia, drewna czy betonu. Ciekawe wrażenie dają także trójwymiarowe płytki. Łazienka wygląda dzięki nim naprawdę oryginalnie.

Aranżacje łazienkowe

Jeśli szukasz inspiracje – łazienki to w salonie Hoff zaprezentowane są gotowe projekty łazienek, w których znajdziesz najaktualniejsze trendy ze świata designu. Podczas projektowania aranżacji łazienek przedstawione są różnorodne opcje i style aranżacyjne, tak, aby odwiedzający klienci, mogli dopasować design produktów do swoich gustów i szerokich potrzeb użytkowych. Każda aranżacja łazienki posiada wysokiej jakości materiały, których parametry spełniają wysokie standardy odporności i wytrzymałości na warunki panujące w łazienkach.

Dodaj komentarz