Damskie perfumy na każdą okazję – zobacz, które z nich warto wybrać!

Damskie perfumy na każdą okazję – zobacz, które z nich warto wybrać!

Węch to jeden z pięciu głównych zmysłów, które posiada każdy z nas. Czujemy zapach wszystkiego, świeżo skoszonej trawy, aromatu kawy o poranku czy rozkwitających kwiatów na wiosnę. Niektóre zapachy podobają nam się bardziej niż inne, dlatego też wybór spośród perfum jest tak różnorodny. Za pewne każda osoba, która szukała swojego indywidualnego zapachu, który by ją wyróżniać spędziła godziny w perfumeriach.

Każda perfuma jest wyjątkowo poprzez kompozycje różnych nut – nuty głowy, serca oraz bazy. Zdarza się, że zaraz po rozpyleniu zapach nam się nie spodoba, jednak po chwili zaczyna nam się podobać. To właśnie przez kompozycję nut w perfumach. Ciekawe jest także to, że zapach będzie przybierał trochę innego tonu ze względu na to czy rozpylimy go w powietrze, na papierowy tester czy bezpośrednio na naszą skórę, gdzie połączy z naturalnym PH skóry.

Nuty głowy, serca i bazy – co oznaczają

Pewnie teraz zastanawiasz się o co chodzi z tymi nutami. No więc każdy zapach składa się z piramidy nut, która obejmuje trzy poziomy. Każda z nich ma swój czas uwalniania się dzięki czemu na różnych etapach noszenia możemy odczuwać inne, głębsze tony zapachu. Na początku, przez pierwsze piętnaście minut odczuwalna jest nuta głowy. To najbardziej intensywna z nut, najczęściej przybiera świeżość owoców oraz kwiatów. Głowa kompozycji zapachowej powinna trafiać do twojego serca i być twoją osobistą wizytówką. 

Następnie z zapachu perfum wyłania się nuta serca, która utrzymuje się od ok 2 do 4 godzin na skórze. To właśnie serce decyduje o charakterze kompozycji. Nuta serca składająca się z elementów kwiatowych jest bardziej klasyczna, ale można spotkać również nuty drzewne w tej warstwie zapachu. Na sam koniec w perfumie uwalnia się nuta bazy, którą możesz odczuwać na skórze przez wiele godzin. Jest ona podstawą a jednocześnie wzmocnieniem dla pierwszych dwóch nut z piramidy. Te trzy elementy wzajemnie się uzupełniają tworząc indywidualne kompozycje, które z pewnością podkreślą twoją kobiecość i zmysłowość.

https://paryskie-perfumy.pl/

Damskie perfumy na dzień

Jak więc spośród tylu kompozycji zapachowych wybrać idealne perfumy na dzień, który delikatnie otoczą Ciebie, jednocześnie nie przytłaczając osób w pobliżu. Każda z nas codziennie musi sprostać masy obowiązków, zarówno w pracy, podczas zajmowania się domem a także w dbaniu o relacje z przyjaciółmi. Perfumy mogą służyć jako dodatkowa motywacja do działania. Wybierając zapach, który będzie towarzyszył Tobie podczas spotkań firmowych, zakupów w sklepie czy kawie z przyjaciółką warto postawić na coś delikatnego a zarazem świeżego.

Perfumy, które w swoich nutach będę zawierały aromaty cytrusów, owoców czy świeżej trawy sprawdzą się tutaj idealnie. Nuty drzewne też będą świetnie uzupełniać kompozycję zapachową dziennych peerfum. Tutaj świetnie sprawdzą się damskie perfumy Hugo Boss, które w swoich nutach serca zawierają m. in. trwę, jeżynę czy mandraynkę, w sercu odszukamy irysa i śliwkę a w nucie bazy spodziewać możemy się bursztynu i cedru. Taka kompozycja na pewno  będzie idealnie komponować się z twoim dziennym makijaż i ubiorem bez zbędnego przepychu. Jeśli chodzi o nuty kwiatowe warto zwrócić uwagę na ich intensywność, ponieważ mogą być zbyt intensywne podczas dnia. Istotne jest także pamiętanie o aplikacji perfum, wystarczy spryskać skórę 2 lub 3 razy a zapach na pewno zostanie z nami na cały dzień.

Damskie perfumy na wieczór

Perfumy wieczorowe różnią się od tych dziennych intensywnością i nutami. Wybierając swój flakon na specjalne okazje kierujemy się cięższymi i mocniejszymi aromatami, które kojarzą się z nocą. Takie perfumy częściej zostają w pamięci, osobom z którymi przebywamy. Zazwyczaj sugerujemy się przy takiej decyzji tym, żeby nasz zapach został zapamiętany np.: podczas randki, wieczornej imprezy czy chociażby wyjścia ze znajomymi. Pod osłoną nocy zapachy wirują na skórze tak, aby

nadać kobietom pewności siebie oraz energii. W takich kompozycjach dominują tony drzewne i orientalne. W nucie głowy spotkamy m. in. pieprz, malina czy passiflora. W sercu zapachu odkryjemy kawę, gardenię, różę czy jaśmin. Na sam koniec z perfumy uwolni się nuta bazy, która oczaruje wonią cedru, wanilii oraz wetiwerii. Taką kompozycję zapachową zapewnią Wam perfumy damskie Lancome, które idealnie sprawdzą się właśnie jako flakon na wieczorne okazje. Otoczą ten czas ciepłem, intensywnością, stanowczością oraz kobiecością w eleganckim wydaniu.

Dodaj komentarz