Deskorolka longboard – jak znaleźć idealny model?

Deskorolka longboard – jak znaleźć idealny model?

Popularnym prezentem na różne okazje są deskorolki longboard. Pozwalają one na aktywne spędzanie czasu, a jednocześnie świetną zabawę. No ale jak wybrać idealny model? Która wersja będzie dobra dla początkujących? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czym właściwie jest longboard?

Longboard to po prostu długa deskorolka. W Europie stał się popularny stosunkowo niedawno. Wcześniej ustępował bowiem klasycznym, krótkim deskorolkom. Jego długość oscyluje najczęściej w granicach od 68 do 130 centymetrów. Ma też kształt raczej deski surfingowej niż tradycyjnej deskorolki. Bo właśnie z myślą o surferach powstał. Pojawił się w drugiej połowie XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Stworzono go dla surferów, którzy nudzą się na lądzie w bezwietrzne dni. Jazda przy pomocy deskorolki longboard trochę przypomina surfowanie po falach – na pewno bardziej niż jazda na tradycyjnej desce.

Deskorolki longboard – rodzaje

Oczywiście deskorolki longboard również mają swoje rodzaje, np. https://be-active.pl/pol_m_skating_Deskorolki_longboard-251.html. Do najpopularniejszych z nich należą w szczególności pintaile, czyli deski w kształcie łezki. Deskorolkarze często stawiają też na twin tipy, czyli deski o zwężonych i podgiętych ku górze końcach blatu. Powszechnie wybierane są także cambery, czyli wypukłe deski wygięte wzdłuż własnej osi. Oczywiście wybór konkretnego modelu powinien zależeć od preferowanego stylu jazdy oraz umiejętności. A co właściwie daje jazda na desce? Poza doskonałą zabawą deskorolki longboard skutecznie poprawiają sprawność mięśni, a także zmysł równowagi.

Jak wybrać najlepszą deskorolkę longboard?

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z longboardem powinny postawić przede wszystkim na wspomniane pintaile. One bowiem oferują dużą stabilność i pozwalają skutecznie nauczyć się jazdy. Wykonując już podstawowe tricki można natomiast wybrać inny, nieco bardziej wyprofilowany wariant. Oczywiście kupując deskę należy dostosować ją do wzrostu i wagi jej przyszłego użytkownika. Na początku każdy wariant może wydawać się trudny do opanowania. Z czasem jednak jazda stanie się czystą przyjemnością.

Gdzie kupić idealny longboard?

Kupując deskorolki longboard warto postawić na specjalistyczne sklepy z akcesoriami sportowymi. Polecamy chociażby Be-active.pl. To sklep internetowy, w którym znajdziesz sprzęt do różnych dyscyplin sportowych. Między innymi oferuje szeroki wybór deskorolek – zarówno tych klasycznych, jak i longboardów. Poszczególne produkty dostępne są nadto w przystępnych cenach. Z kolei specjaliści Be-active.pl rozwieją wszelkie wątpliwości i odpowiedzą na pytania dotyczące oferowanego sprzętu.

Dodaj komentarz