Dlaczego szkółki piłkarskie to szansa dla młodych piłkarzy?

Dlaczego szkółki piłkarskie to szansa dla młodych piłkarzy?

Wszelkie formy aktywności ruchowej dzieci są nieodzowną częścią ich prawidłowego rozwoju. W obecnych czasach, dzieci i młodzież są szczególnie zagrożone wystąpieniem niektórych chorób cywilizacyjnych jak nadwaga czy otyłość. Wynika to przede wszystkim z dynamicznego rozwoju technologii, przez co w znaczący sposób przyczynia się do bierności ruchowej młodego pokolenia. Coraz więcej czasu młodzi ludzie poświęcają na gry komputerowe, telewizję, życie w sieci niż na ruch. Dlatego też koniecznością jest, aby zachęcać młode pokolenie do uprawiania różnych form sportu – na przykład piłki nożnej. Ale czy warto zapisać nasze dziecko do szkółki piłkarskiej?

Czy warto zapisać dziecko do szkółki piłkarskiej?

Sport, oprócz zbawiennego wpływu na rozwój fizyczny organizmu, doskonale również stymuluje rozwój psychiczny dziecka, kształtując w nim pożądane cechy charakteru jak na przykład sumienność, systematyczność, cierpliwość, szacunek dla partnerów i rywali, a także wiele innych. Co więcej, uprawianie przez dzieci dyscyplin zespołowych jak piłka nożna kształtuje i rozwija takie cechy jak umiejętność działania w zespole, odpowiedzialność czy poczucie przynależności do grupy, tak ważne w dzisiejszym wyalienowanym, wirtualnym świecie. Oprócz tego, w przyszłości nawet jeśli latorośl nawet by przestała uprawiać sport, to wiedza na temat sportu który uprawiała, przyda się w innych aspektach życia. Z doświadczenia wiadomo, że dzieci uprawiające sport są bardziej otwarte na innych, odpowiedzialne, pewne siebie i swoich możliwości niż rówieśnicy, którzy sportu nie uprawiają. Dzieci powinny uprawiać sport pod okiem doświadczonych instruktorów i trenerów w klubach sportowych. Jest to o tyle ważne, że ze względu na młody wiek, bardzo istotny jest odpowiedni dobór jednostek i obciążeń treningowych i właściwe podejście psychologiczne.

Piłka nożna a dzieci

Sport dla dzieci, w pierwszej kolejności może być dobrą zabawą, przyjemnością i sposobem na spędzanie wolnego czasu. Dopiero w dalszej kolejności powinny znajdować się osiągane przez młodych podopiecznych wyniki. Dlatego właśnie trening pod okiem przygotowanych do tego osób, fachowców, może przynieść pożądane efekty w postaci wszechstronnego rozwoju dziecka. Dobrze przygotowane, wysportowane dzieci w przyszłości mogą zostać świetnymi piłkarzami.

A jak regularne ćwiczenia zmieniają nasze dzieci?

Regularne ćwiczenia doprowadzają do wielu zmian w organizmach naszych dzieci, a także wpływa na pracę  naszego mózgu. To może prowadzić do pojawienia się wielu zmian w życiu, które zapoczątkują korzystne zmiany w organizmie. Sport sprawia, że ludzie zaczynają zwracać większą uwagę, na to, co jedzą oraz jak wyglądają, a to sprawia, że kondycja całego ciała zaczyna się poprawiać -to działa bardzo korzystnie na nasz nastrój, a przede wszystkim na samoocenę (która niestety zazwyczaj jest bardzo niska). A jeśli zmienia się nasze postrzeganie samych siebie, to ma to pozytywny wpływ na nasze życie. Dodatkowo, regularne uprawianie sportu sprawia, że stajemy się pewniejsi siebie. Kiedy nasz nastrój jest odpowiedni – wydaje się nam, że możemy zrobić wszystko. Oprócz wyżej wymienionych zalet – sport nie przestaje nam ,,dawać” plusów od siebie – ponieważ nasze doświadczenie w sporcie może zostać wykorzystane również do zarabiania pieniędzy – na przykład stając się zawodowych graczem zakładów bukmacherskich, analizując profesjonalne typy bukmacherskie na stronie https://betonline.net.pl/typy. Sposobów zarabiania na sporcie jest oczywiście jeszcze dużo więcej. Możemy zostać personalnym trenerem lub organizować obozy sportowe dla dzieci i młodzieży.

A co mówią o tym lekarze?

Lekarze twierdzą, że osoby, które są aktywne ruchowo, stają się dla nas z miejsca bardziej atrakcyjne, więc pojawia się u nas większa chęć na igraszki w łóżku. Wiele badań wykazuje na to, że ruch wpływa korzystnie na pracę ludzkiego układu hormonalnego. Zdaniem naukowców ruch zwiększa ochotę na seks, jednakże tu pojawia się pytanie – jak to jest możliwe? Pozytywny wpływ sportu na seksualność człowieka wynika głównie z tego, że w czasie wysiłku fizycznego zmniejsza się poziom kortyzolu. Stres jest jednym z największych wrogów, który sprawia, że obniża się nasze pożądanie, a co za tym idzie, podczas zbliżenia odczuwamy mniejszą przyjemność. Stres jest naszym wrogiem w wielu dziedzinach naszego życia, w pracy – w życiu prywatnym, lub nawet podczas uprawiania naszego ulubionego hobby (na przykład, kiedy ,,nie idzie nam” w jakiejś grze, nie wygraliśmy znowu na zakładach bukmacherskich) – bądź też właśnie w naszym życiu łóżkowym.

Jak ważna jest aktywność fizyczna dla naszego zdrowia?

Regularne ćwiczenia prowadzą do pozytywnych zmian w naszym organizmie. Aktywność fizyczna obniża ciśnienie krwi, pozwala na rozładowanie stresu nagromadzonego przez cały dzień, oraz takowe ćwiczenia wywierają korzystny wpływ na nasz ośrodkowy układ nerwowy, poprawiają pamięć i inne funkcje poznawcze (szczególnie przydatne jest to, kiedy nasza praca jest bardzo stresująca, obstawiamy zakłady bukmacherskie, bądź też robimy inne rzeczy które powodują u nas wysokie poziomy stresu).

Dodaj komentarz