Dlaczego warto postawić na instalację LNG?

Dlaczego warto postawić na instalację LNG?

LNG (Liquefield Natural Gas) czyli skroplony gaz ziemny jest jednym z najkorzystniejszych rozwiązań dla jednostek niepodłączonych do sieci gazowej. Gaz w formie ciekłej zmniejsza swoją objętość ponad 630 razy. Stacja regazyfikacji jest pierwszym etapem, w którym odbywa się zmiana stanu ciekłego na gazowy. Po parowaniu następuje dostawa gazociągami do wybranych klientów: firm oraz klientów indywidualnych. Jakie są plusy używania instalacji LNG? Dlaczego warto stosować ciekły gaz jako źródło energii nieelektrycznej? W tekście skupimy się na argumentach, które za tym przemawiają. Jest ich wiele więcej, ale skupimy się na trzech najważniejszych, które będą potrafiły przekonać każdego, do korzystania z instalacji gazowej.

Krótki czas montażu instalacji

Przedsiębiorcy często mają wątpliwości w kwestii budowania instalacji regazyfikacji, które wiążą się z długim i skomplikowanym procesem. Warto zaznaczyć, że 80% czasu budowy poświęcone jest na uzyskanie odpowiednich pozwoleń, zwłaszcza, gdy chcemy się zatroszczyć o to sami. Istnieje jednak możliwość znalezienia firmy, która wszystkie sprawy papierkowe załatwi za klienta. Wówczas cały proces trwa zdecydowanie krócej, odpowiedni specjaliści troszczą się o to, aby sprawy urzędowe zostały sfinalizowane sprawnie i szybko. Eksperci troszczą się również o jak najsprawniejszą budowę instalacji systemu. Cała branża walczy w kwestii likwidacji chociaż części wymagań administracyjnych, aby droga realizacji inwestycji była jak najkrótsza. W przypadku opóźnień w urzędach, niektóre firmy oferują mobilne stacje LNG, które zapewnią stały dostęp do gazu. Trzeba pamiętać o tym, że proces budowy klasycznego gazociągu jest znacznie dłuższy, niż wdrożenie instalacji LNG.

Bezpieczeństwo instalacji LNG

Ciekłe paliwo gazowe szybko odparowuje po kontakcie z powietrzem, jest od niego po prostu lżejszy. Ewentualny wyciek nie sprawi również, że skażone zostaną okoliczne wody czy gleby, LNG nie jest toksyczny. Dodatkowym plusem jest brak odpadów spalania takich jak żużel czy popiół, które trzeba utylizować we własnym zakresie. Warto pamiętać, że skroplony gaz ziemny charakteryzuje się wysoką temperaturą zapłonu, jest więc bezpieczniejszy od innych paliw, takich jak olej napędowy czy benzyna. Instalacje LNG zawierają czujniki ciśnienia gazu oraz detektory, które potrafią wychwycić metan w składzie powietrza, co sprawia, że możemy czuć się bezpiecznie przez cały czas. W przypadku jakichkolwiek ostrzeżeń informowane są odpowiednie służby. Dyspozycyjność personelu, który odpowiedzialny jest za usuwanie awarii i usterek instalacji gazowych stoi na bardzo wysokim poziomie.

Prosta obsługa instalacji

Zanim przedsiębiorstwo zacznie korzystanie z instalacji jest przeprowadzana przez krótkie szkolenie z zakresu obsługi, eksploatacji oraz działania czujników ciśnienia gazu. Prowadzone jest przez doświadczonych pracowników firmy odpowiedzialnej za instalację. W przypadku pojawienia się problemów do dyspozycji zawsze będzie ktoś, kto upora się ekspresowo z awarią. Przy każdej dostawie można zapytać kierowcy o nurtujący nas problem, postara się odpowiedzieć jasno i rzeczowo. Warto wiedzieć, że w obecnych czasach większość procesów jest zautomatyzowana i zoptymalizowana, dzięki czemu nie jest potrzebna duża ingerencja człowieka w odpowiednie działanie systemu. Daje to nam pełen spokój, korzystanie z instalacji jest praktycznie bezobsługowe i intuicyjne.

Dodaj komentarz