Dlaczego warto zdecydować się na rejestrator czasu pracy?

Dlaczego warto zdecydować się na rejestrator czasu pracy?

Poszukiwanie odpowiedniego narzędzia do sprawdzania i rozliczania pracowników z czasu, który spędzają w Twoim przedsiębiorstwie, wcale nie sugeruje, że jesteś złym szefem. Pomimo że wciąż jeszcze wielu ludzi podziela takie przekonania, jest zupełnie odwrotnie. Twoje działania w tym przypadku służą firmie – są wyrazem sprawiedliwego traktowania pracowników, a ponadto w krótkim czasie zaowocują lepszą organizacją firmy.

Rejestrator czasu pracy – funkcjonalne narzędzie w Twojej firmie

Pracownicy spóźniają się i wychodzą wcześniej jeśli tylko pozwala na to ich pracodawca – przy czym pozwolenie nie musi być zwerbalizowane, często wystarcza nieme. Niejednokrotnie wynika ono ze zwyczajnego natłoku zajęć i prób utrzymania przedsiębiorstwa na obranym kursie, mimo niewłaściwego zachowania części kadry. Szef jednak nie musi kontrolować swoich podwładnych osobiście. Dobrym pomysłem będzie w tej sytuacji rejestrator czasu pracy. 

Rejestrator czasu pracy – dlaczego warto go zamontować?

Zamontowanie zajmuje niewiele czasu, a oszczędzić może godziny w ciągu zaledwie tygodnia. Rejestrator czasu pracy notuje bowiem moment przyjścia pracownika do zakładu oraz opuszczenia go. Nie tylko zatem wskazuje na spóźnienia i wyjścia  przed wyznaczoną godziną, ale też oblicza sumaryczny czas pracy. Dzięki temu łatwo określić kto naprawdę przykłada się do powierzonych zadań, przychodzi wcześniej lub zostaje po godzinach. Wypłata korelująca z rzeczywiście przepracowanymi godzinami działa na zespół motywująco.

Pięć zmysłów rejestratora czasu pracy

Zależnie od preferencji w zakresie poziomu bezpieczeństwa i kosztów, zdecyduj się na system RCP odpowiadający Twoim potrzebom. Przykładowo, w kategorii https://trigorcp.pl/elektroniczne-rejestratory-rcp sklepu internetowego TRIGO-RCP dostępne są urządzenia, które wykorzystują jedną (lub kilka jednocześnie) z metod potwierdzania swojej tożsamości. Pracownik może zostać poproszony o przyłożenie indywidualnej karty lub breloka elektronicznego, wpisanie kombinacji ID/PIN, zeskanowanie odcisku palca lub kształtu twarzy. 

Kontrola dostępu w firmie

Potwierdzanie obecności to nie jedyna zaleta, jaką niesie rejestrator czasu pracy. Konieczność posiadania nośnika identyfikującego – niezależnie, czy jest to karta elektroniczna, czy palec – stwarza możliwość wprowadzenia kontroli dostępu. Przy pomocy dedykowanego oprogramowania możesz zabezpieczyć część drzwi, dzieląc przestrzeń zakładu na działy i udzielając uprawnień wstępu jedynie wybranym grupom pracowników czy gości.

Dodaj komentarz