Dobre biuro rachunkowe, tzn. jakie?

Dobre biuro rachunkowe, tzn. jakie?

Z finansami nie ma żartów, a szczególnie z finansami firmy. Aby nie musieć martwić się o sprawy finansowe przedsiębiorstwa, warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym. Powinno ono jednak być rzetelne i dobre.

Czym zajmuje się biuro rachunkowe?

W większości przypadków, każda firma może indywidualnie ustalić z biurem rachunkowym zakres świadczonych usług, jednak zazwyczaj biuro zajmuje się głównie rozliczaniem podatkowym przedsiębiorstwa. Rozliczanie KPiR, rozliczanie ksiąg handlowych, rozliczanie ryczałtu ewidencjonowanego, czy prowadzenie ewidencji VAT i przygotowywanie deklaracji VAT, CIT i PIT stanowią zwykle standardowe usługi świadczony przez biura rachunkowe w Polsce. Niektóre biura zajmują się również dodatkowo obsługą kadrowo-płacową.

Dlaczego warto korzystać z usług biura rachunkowego?

Czasem przedsiębiorcy dziwią się dlaczego inni płacą zewnętrznym firmom za zajmowanie się sprawami księgowymi, skoro można robić to samemu. O ile w przypadku małych firm takie działanie na własną rękę może udać się, o tyle w przypadku większych przedsiębiorstw nie ma to racji bytu, gdyż różnego rodzaju faktur, rozliczeń i dokumentów finansowych jest po prostu zbyt wiele, aby mógł się tym zająć sam właściciel. Wtedy możliwości są dwie: można stworzyć wewnętrzny dział księgowości w firmie lub zdecydować się na współpracę z biurem rachunkowym.

Skupmy się na tej drugiej opcji. Największą zaletą korzystania z usług biura rachunkowego jest bezpieczeństwo i świadomość, że finanse firmy są w dobrych rękach. Współpracując z rzetelnym i sprawdzonym biurem rachunkowym można mieć pewność, że wszystkie rozliczenia są wykonywane dokładnie i w odpowiednim terminie. Oprócz tego, takie zlecanie pracy firmie zewnętrznej jest bardzo wygodne i często tańsze niż stworzenie działu księgowości w firmie.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Wielu przedsiębiorców przekonało się, że niełatwo jest znaleźć dobre biuro rachunkowe. Dużo zależy od tego czy szukamy zdalnej księgowej czy wolimy nawiązać stacjonarną współpracę z lokalną firmą. W tym pierwszym przypadku najlepiej jest poszukać biur rachunkowych w sieci po hasłach typu „zdalne biuro rachunkowe” czy „zdalna księgowa”. Jeżeli zaś chcemy skorzystać z usług biura w okolicy to również warto przejrzeć Internet. Szukając biura np. w Poznaniu przydatne może być wpisanie w wyszukiwarkę frazy „biuro rachunkowe Poznań” lub jeśli zależy nam również na obsłudze kadrowo-płacowej to „obsługa kadrowo-płacowa Poznań”. W przypadku poszukiwań lokalnego biura rachunkowego, nieocenione mogą być rady znajomych, którzy również posiadają swoje firmy i korzystają z tego typu usług.

Co to znaczy „dobre biuro rachunkowe”?

Na rynku funkcjonuje wiele biur rachunkowych – jak poznać, które z nich są dobre? Warto zwracać uwagę na poniższe cechy:

  • doświadczenie – im większe doświadczenie ma biuro rachunkowe tym lepiej. Istnieje wtedy duże prawdopodobieństwo, że nawet najbardziej skomplikowane problemy w firmie nie będą w stanie zaskoczyć księgowego i znajdzie on ich rozwiązanie,
  • wiedza – oczywiście księgowy nie może polegać tylko na swoim doświadczeniu. Przepisy prawa cały czas się zmieniają, dlatego pracownicy dobrego biura rachunkowego muszą na bieżąco aktualizować i uzupełniać swoją wiedzę,
  • kompleksowy zakres usług – dobre buro rachunkowe oferuje swoim klientom bogaty zakres usług. Dzięki temu, klient może załatwić wszystkie swoje sprawy księgowe w jednym miejscu,
  • odpowiedni kontakt z klientem – wiele osób podkreśla, że ważna jest dla nich atmosfera, w jakiej odbywa się współpraca z biurem. Bezproblemowy kontakt, szybkie odpisywanie na maile, wyczerpujące odpowiedzi na pytania – to cenią klienci.

Dobre biuro rachunkowe

AK-PLUS Biuro Rachunkowe Anna Klupczyńska to jedno z biur, którego oferta wyświetli się po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową haseł „dobre biuro rachunkowe” czy „księgowa Poznań”. To firma, której warto poświęcić swoją uwagę. Biuro jest prowadzone przez księgową z wieloletnim doświadczeniem – Panią Annę Klupczyńską.

AK-PLUS może pochwalić się mnóstwem pozytywnych opinii od swoich byłych i aktualnych klientów, którzy za najważniejsze zalety biura wymieniają terminowość, rzetelność, wysokie kompetencje pracowników oraz miłą atmosferę podczas współpracy.

Oferta biura rachunkowego AK-PLUS jest bogata i kompleksowa. Zawiera usługi takie jak m.in.:

Więcej informacji na temat biura rachunkowego AK-PLUS oraz jego oferty można uzyskać:

wysyłając wiadomość przez formularz kontaktowy na stronie: https://www.biurorachunkowe-poznan.eu/kontakt/

Dodaj komentarz