Dom pomiędzy lądem a morzem: płynna harmonia włoskiego designu

Dom pomiędzy lądem a morzem: płynna harmonia włoskiego designu

Dom położony pomiędzy lądem i morzem. Spokój i harmonia przenikające z zewnątrz do wewnątrz. I wizja miejsca, które ma być ostoją. Przestrzenią, w której wszystko gra na to, by jej mieszkańcy czuli się dobrze. To również wizja marki Poliform projektującej meble do niemal wszystkich pomieszczeń. Z ich pomocą można stworzyć spójną opowieść o domu.

Kuchnia, salon, sypialnia. W tych miejscach odpoczywamy, jesteśmy razem, blisko siebie. Marka Poliform wywodząca się z regionu Brianza – historycznego miejsca narodzin włoskiej stylistyki – odbiera je jako jedną, przenikającą się przestrzeń. Projektuje rozwiązania i meble, które są komplementarne. Pozwalają stworzyć dom ze wspólnym mianownikiem. Jest nim współczesne piękno, ponadczasowa elegancja, wyrafinowany detal oraz techniczna doskonałość. I płynna tonacja, która w przypadku prezentowanego na zdjęciach domu, inspirowana jest otoczeniem – nieujarzmioną i nietkniętą ludzką ręką przyrodą.

Pokoje w willi zaprojektowane zostały sekwencyjnie, a każdy z nich jest częścią opowieści o tym konkretnym miejscu. Już wejście odzwierciedla ciepłe i różnorodne odcienie krajobrazu za oknem. Osią wnętrza jest majestatyczny, rzeźbiony stół, rozświetlony zakrzywionymi liniami i cienkim blatem. W salonie widzimy zaaranżowaną teatralnie sofę. Motyw kręgu kojarzy się przy tym z potrzebą gromadzenia się wokół ogniska, przy którym zawsze jest ciepło i bezpiecznie. Siedząc na sofie możemy wspólnie podziwiać spektakularne widoki pobliskiego klifu. Neutralna kolorystyka salonu zachęca do kontemplacji, a pieczołowicie dobrane meble tworzą eleganckie kontinuum piękna obecnego na zewnątrz.

Intymniejszy, drugi salon łączy w sobie architektoniczne linie sofy z otaczającymi krzywiznami foteli i wyrafinowanymi dodatkami. Estetyka i funkcjonalność odnajdują idealną harmonię także w kuchni. Centralnie ustawiona wyspa wita eleganckim drewnianym blatem, a neutralne odcienie spójnie komponują się z pozostałymi pomieszczeniami w domu. I kuchnia i salon zaprojektowane są z myślą o tym, by integrować domowników. By pozwalały one na przebywanie blisko siebie po dniu spędzonym w pracy czy szkole. Są przestronne, przyjazne, otwarte.

W każdym miejscu wewnątrz mamy poczucie płynności. Przejścia między pomieszczeniami są umowne. Wszystko tu się uzupełnia w pełnej zgodzie – odcieni, materiałów, faktur, natury. – Marka Poliform, której meble obejrzeć można w naszych showroomach w Poznaniu i Warszawie, niesie w sobie wszystko to, za co kochamy włoski design – mówi Joanna Franaszek ze Studio Forma 96. – To bezkompromisowa jakość, doskonałe materiały, faktury i unikalna paleta odcieni, którymi wręcz wirtuozyjnie potrafią grać we wnętrzach. Poliform charakteryzuje też spojrzenie na dom jako na całość. Na ideę, której odzwierciedlenie odnajdujemy w harmonijnie łączących się ze sobą elementach wyposażenia salonu, kuchni, korytarza i sypialni.

I to wybrzmiewa – jak na strunach harfy – w projekcie domu położonego pomiędzy lądem i morzem.

Dodaj komentarz