Domowe spa – pomysł idealny!

Domowe spa – pomysł idealny!

Stres towarzyszy nam na co dzień. W odpowiednich dawkach jest potrzebny, ale gdy pojawia się go coraz więcej, nasze samopoczucie jest naprawdę kiepskie. Koniecznie musimy zadbać o to, aby poprawić sobie nastrój, wyciszyć się oraz zrelaksować. Domowe spa bez wątpienia nam w tym pomoże. Myślicie, że stworzenie go to skomplikowanie zadanie i ogromne wyzwanie? Nic podobnego.

Dla ciała i ducha

W domowym spa muszą znaleźć się odpowiednie kosmetyki. Wszelkie płyny do kąpieli, maseczki, kremy, balsami, peelingi. Trzeba wybrać specyfiki, które lubimy i które dobrze wpłyną na stan naszej skóry. Niezbędne okażą się także akcesoria typu, miękki szlafrok, ręczniki, świece zapachowe. Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne należy wykonywać bez pośpiechu, ze spokojem, można przy tym słuchać ulubionej muzyki. To ma być czas dla nas, nie liczy się wtedy nic innego tylko nasz komfort, to, by się odprężyć, zregenerować, zapomnieć o wszelkich obowiązkach, troskach. Każda kobieta potrzebuje takich chwil, przynajmniej raz w tygodniu warto je sobie zafundować. Efekty będą zaskakujące. Zadbamy bowiem nie tylko o ciało, ale też o umysł.

Owszem udanie się do prawdziwego spa, gdzie czekają na nas profesjonaliści wiedzący jak zatroszczyć się o nas, to dobry plan. Ale obecnie, kiedy szaleje pandemia niekoniecznie o tym marzymy. Nie zawsze też mamy w pobliżu miejsca zamieszkania taki ośrodek. Inna sprawa, że niektórzy po prostu wolą relaks w zaciszu własnego domu. Dlatego stworzenie zakątka, w którym można zatroszczyć się o siebie, jest jak najbardziej trafionym pomysłem.

Balia ogrodowa – część domowego spa

Jeśli uznamy, że kosmetyczne specyfiki, muzyka, zapachowe świece, to dla nas nieco za mało, by poczuć co znaczy solidny relaks, pomyślmy o tym, aby na terenie ogrodu postawić balię ogrodową. Jest to ogromna, drewniana beczka wypełniona wodą. Balia łączy elementy nowoczesnego spa i tradycyjnej sauny. Kąpiele w niej doskonale działają na układ krążenia, wspomagają leczenie chorób narządu ruchu, zimą dzięki nim możemy zahartować organizm i nabyć odporności. Oczywiście, pozwalają się odprężyć i wyciszyć. Możemy z nich korzystać o każdej porze dnia i nocy. Niektórzy wolą nawet kąpiele pod granatowym, rozgwieżdżonym niebem, panuje wtedy niesamowity klimat i nietrudno się zrelaksować.

Wybierając balię ogrodową należy postawić na solidną firmę. Warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie https://www.balia.pl/. Projekty proponowane przez producenta są bardzo nietuzinkowe. Balie przypominają stare szopy, czy wiejskie domki. Poza tym, że pomogą zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie, będą także fantastyczną dekoracją naszego ogrodu.

Dodaj komentarz