Działka w górach – Twój grunt z dala od miejskiego zgiełku

Działka w górach – Twój grunt z dala od miejskiego zgiełku

Inwestowanie w działki widokowe zlokalizowane w atrakcyjnych turystycznie miejscach, w tym w regionach górskich od wielu lat jest bardzo popularne wśród przedsiębiorców oraz osób, które chcą zamieszkać w zacisznym otoczeniu pełnym lasów, jezior i natury. W Polsce znajdziemy wiele urokliwych działek budowlanych, czy rekreacyjnych w górach, które zapewniają cały ogrom możliwości zagospodarowania i wykorzystania inwestycyjnego.

Marzy Ci się własna działka w górach? Działek usytuowanych w rejonach górskich nie brakuje na rynku nieruchomości, jednak jak wybrać tę jedyną, dopasowaną do naszych potrzeb? W tym artykule odpowiadamy na pytania, czy warto inwestować w grunty w górach oraz na co zwrócić uwagę podczas ich poszukiwań.

Grunt w górach — czy to się w ogóle opłaca?

Urokliwy Beskid, bogate historycznie Sudety, zaciszne Góry Sowie, czy majestatyczne Tatry? Wyselekcjonowanie odpowiedniej lokalizacji o dużym potencjale turystycznym jest kluczem do dobrej inwestycji. Jednak niezależnie od regionu Polski działki w górach stanowią jedną z najbezpieczniejszych form lokaty kapitału. Ceny działek w okolicach górskich od kilkunastu lat idą stale w górę i nic nie zapowiada, żeby miało się to zmienić w kolejnych latach. Jednak jaką działkę wybrać, żeby okazała się doskonałą inwestycją?

Najbezpieczniej jest kupić działkę, która jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. MPZP to dokument uchwalony przez gminę zawierający informacje na temat możliwości zabudowy danej działki. Możesz w nim sprawdzić, czy konkretna nieruchomość jest zaliczana jako budowlana, rolna, czy rekreacyjna. Atrakcyjna działka budowlana będzie kosztować więcej niż działki z niejasnymi warunkami zabudowy. Chcesz kupić działkę pod dom jednorodzinny? Czasem warto zapłacić więcej i mieć komfort posiadania działki o odpowiedniej powierzchni, z dostępem do niezbędnych mediów i dojazdem drogą asfaltową.

Własny biznes z widokiem na góry

Planujesz kupić kilka m2 ziemi, żeby rozwijać własny biznes związany z turystyką? Sąsiedztwo wielu atrakcji turystycznych, licznych ścieżek pieszych i rowerowych, otoczenie dzikiej natury oraz ośrodków narciarskich zapewnia ogromny potencjał rozwoju biznesu związanego z branżą turystyczną. Bycie właścicielem działki budowlanej w miejscowości górskiej daje wiele możliwości. Duży hotel, spokojny domek na wynajem, glamping, czy restauracja z lokalnym jedzeniem — tu wybór należy do Ciebie, jest wiele możliwości zapewnienia turystom przestrzeni służącej do wypoczynku i wytchnienia od miejskiego zgiełku.

Innowacyjne podejście do spr zedaży nieruchomości

Jeżeli jesteś w trakcie poszukiwania odpowiedniego terenu pod swój górski interes, Buylando.io jest miejscem, które powinno przypaść Ci do gustu. Jest to aplikacja służąca do kupna i sprzedaży nieruchomości gruntowych. W ofercie platformy znajdują się nieruchomości umiejscowione w najpiękniejszych lokalizacjach w Polsce. Połączenie z geoportalem zapewnia możliwość dokładnej lokalizacji interesującej nas działki, a szczegółowo opracowane materiały, takie jak zdjęcia z drona, niezbędne dokumenty i szczegóły działki pozwalają na jej dokładne sprawdzenie i podjęcie szybkiej decyzji na temat jej kupna.

Wejdź na Buylando.io i przekonaj się jak łatwo, znajdziesz nieruchomość dopasowaną do Twoich potrzeb.

Dodaj komentarz