Elegancki stół na uroczystości

Elegancki stół na uroczystości

Różne uroczystości wymagają odpowiedniego podkreślenia ich podniosłej atmosfery. Może być to spotkanie rodzinne w niewielkim gronie najbliższych, ale także duża uroczystość, na którą zaproszono odległych kuzynów, wujów i ciotki. Wówczas przydadzą się serwetki dekoracyjne, które pozwolą na piękne udekorowanie stołu. Jednakże są one potrzebne także w wielu innych miejscach. Przydają się w restauracjach oraz barach, powinny się znaleźć na wyposażeniu sal konferencyjnych. W zasadzie powinny być dostępne w każdym przedsiębiorstwie, ponieważ od czasu do czasu świętuje się wszędzie, chociaż okazje ku temu bywają rozmaite i skrajnie zróżnicowane.

Prostota jest dobra na każdą okazję

Dlatego największym powodzeniem cieszą się od wielu lat dekoracyjne serwetki gładkie w różnych barwach, pakowane w formie klasycznych kwadratów lub prostokątów. Jest to opcja kupowana najczęściej przez gospodarstwa domowe, ponieważ serwetkę taką można złożyć na różne sposoby, a jednocześnie pasuje do naprawdę wielu okazji. Można je także po prostu położyć obok talerza i ułożyć na niej sztućce, co samo w sobie wygląda skromnie i elegancko.

Innym często wybieranym rozwiązaniem są serwetki dekoracyjne białe, które swoim wyglądem imitują ludowe serwety haftowane. Zdobienia na bokach takich serwetek podkreślają klimat miejsca, dlatego są najczęstszym wyborem wszelkiego rodzaju restauracji. W prywatnych domach używa się ich rzadziej, chociaż oczywiście tam także mają swoich amatorów.

Przy święcie można zaszaleć

O ile skromna biel lub jednolitość innej barwy są doskonałe na co dzień lub przy mniej uroczystych okazjach, o tyle świętowanie Bożego Narodzenia, Wielkiej Nocy, a także takie momenty jak wesela, wymagają nieco więcej wytworności. Wówczas poleca się serwetki dekoracyjne we wzory, które odpowiadają konkretnemu świętu lub z deseniami o barwie srebra lub złota. Doskonale sprawdzą się tutaj modele z gotowymi nadrukami, które są powszechnie dostępne na polskim rynku.

Niezależnie od tego, jakie dekoracyjne serwetki zdecydujemy się wybrać, pamiętajmy o tym, że nie powinny one przyćmiewać swoją obecnością innych elementów na stole. Mają jedynie delikatnie podkreślać całość, dlatego lepiej jest zrezygnować z krzykliwych kolorów i jaskrawych brokatów. Wyjątkiem mogą być tutaj imprezy karnawałowe, kiedy krzykliwość i swojego rodzaju sentymentalny kicz jest jak najbardziej pożądany i chciany przez imprezowiczów. W innych wypadkach lepiej się nieco powściągnąć i postawić na klasyczne i doskonale znane biesiadnikom rozwiązania.

Dodaj komentarz