Formularz PIT-36l 2022/2023 – gdzie go znaleźć, jak wypełnić i wysłać?

Formularz PIT-36l 2022/2023 – gdzie go znaleźć, jak wypełnić i wysłać?

Podatek liniowy to podatek o jednolitej stawce, który obowiązuje wszystkich podatników niezależnie od dochodów. Ideą podatku liniowego jest uproszczenie systemu podatkowego i zmniejszenie liczby różnych stawek, które można zastosować. Trzeba złożyć wtedy PIT 36L online.

  • Podatek liniowy, druk PIT 36l
  • PIT-36l druk – gdzie znaleźć?
  • Składanie zeznania podatkowego w formie liniowej – jakie ulgi wpisać w PIT 36l pdf?

Podatek liniowy – na czym polega? PIT 36l formularz

Osoby fizyczne uzyskujące dochody z tytułu prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej mogą wybrać opodatkowanie tego dochodu jedną stawką w wysokości 19% (tzw. podatek liniowy). Warunkiem jest złożenie w urzędzie skarbowym oświadczenia o wyborze tego sposobu opodatkowania. Oznacza to, że z opodatkowania podatkiem liniowym mogą skorzystać wyłącznie podatnicy prowadzący działalność gospodarczą, tacy podatnicy składają PIT-36L.

Na potrzeby niniejszego rozliczenia, jeżeli złożyłeś pisemne oświadczenie o wyborze tej formy opodatkowania lub kontynuujesz działalność opodatkowaną wcześniej ryczałtem, rozliczenie będzie obowiązywać od 20. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym uzyskałeś pierwszy przychód z prowadzonej działalności gospodarczej w 2022 roku.

Nie musisz już martwić się o swoje rozliczenia dzięki PITax.pl

„Aplikacja PITax.pl szybko i bezbłędnie rozliczy Twój PIT36L”

PIT36l do druku – gdzie szukać?

Ta sekcja pokaże Ci różne sposoby, dzięki którym możesz znaleźć formularz PIT 36l.

Istnieją trzy sposoby na znalezienie formularzy podatku dochodowego.

1) Możesz wyszukiwać je online za pomocą wyszukiwarki, takiej jak Google lub Bing, wpisując treść „PIT 36l do druku”

2) Możesz skorzystać ze strony Urzędu Skarbowego, aby pobrać formularz.

3) Możesz skorzystać z numeru telefonu Urzędu Skarbowego na jego stronie internetowej, i skontaktować się z pracownikiem, który pomoże Ci znaleźć formularz.

Strona internetowa US jest dobrym miejscem do rozpoczęcia poszukiwania formularzy podatku dochodowego.

Istnieje wiele miejsc, w których można znaleźć formularze podatku dochodowego. Pobierz PIT 36l online i wypełnij go przez Internet, następnie wydrukuj, podpisz i złóż do Urzędu. Pamiętaj, żeby swój PIT-36l 2023 wypełnić do 2 maja.

„Stworzony przez specjalistów program PITax.pl daje szansę na obniżenie podatku z PIT-36L 2023”

PIT-36l – jakie ulgi można odliczyć przy wypełnianiu formularza?

PIT-36l to jeden z wielu formularzy, które będziesz musiał złożyć, jeśli chcesz rozliczyć podatki. Z tego formularza korzystają osoby prowadzące działalność na własny rachunek. PIT-36l to stosunkowo nowa forma, ale od tego czasu zyskuje na popularności. Ma krótszy formularz z mniejszą liczbą pytań, co ułatwia ludziom samodzielne wypełnienie tego formularza, w przeciwieństwie do wypełniania starej wersji tego formularza ze wszystkimi pytaniami i wieloma sekcjami.


Nie jest dobrym pomysłem wykazywać odliczenia w PIT 36L jako część podatku liniowego. Jeśli wybierzesz tę formę opodatkowania, tracisz prawo do odliczeń od dochodu i od podatku. Z wyjątkiem składki ZUS, darowizny na edukację, składki na ubezpieczenie zdrowotne. Pamiętaj, że zawsze możesz rozliczać koszty ponoszone w celu uzyskania źródła przychodów. Podatnik, który wybrał opodatkowanie stawką 19%, nie może rozliczać się wspólnie z małżonkiem bądź samotnie wychowywanym dzieckiem.

Formularz PIT-36l to formularz podatkowy, który można złożyć online w Urzędzie Skarbowym. Jest to pomocne dla tych, którzy nie mogą fizycznie udać się do urzędu lub dla tych, którzy muszą złożyć wniosek o przedłużenie, ponieważ czekają na zeznanie podatkowe.

Dodaj komentarz