Frezarka do pedicure – co wiedzieć przed zakupem?

Frezarka do pedicure – co wiedzieć przed zakupem?

Co to takiego frezarka do pedicure i manicure? Czy takie urządzenie jest trudne w obsłudze i jak dobrać odpowiednie frezy?

Czym jest frezarka do pedicure?

Frezarka do pedicure i manicure jest prostym w użytkowaniu i bardzo skutecznym urządzeniem, które przyda się podczas pielęgnacji paznokci. Co bardzo ważne, zarówno paznokcie u dłoni, jak i u stóp możesz opracować samodzielnie w domu. Rzecz jasna potrzebujesz do tego odrobiny wprawy, bez trudu jednak szybko opanujesz choćby podstawowe umiejętności, dzięki którym stworzysz wspaniałą kompozycję na każdą okazję. Samodzielne wykonywanie manicure ma także inną przewagę – nie będziesz uzależniona od grafiku swojej kosmetyczki. Manicure i pedicure w swoim domu to też duże oszczędności. Oczywiście do takiej pracy potrzebujesz stosownego wyposażenia, w skład którego wchodzi wspomniana wcześniej frezarka do pedicure i manicure.

Czego potrzebuje frezarka do pedicure i manicure?

Powyższy nagłówek może w pierwszej chwili brzmieć nieco zaskakująco lub nawet dziwnie. Okazuje się jednak, że aby korzystać z frezarki, potrzebujesz odpowiednich końcówek określanych jako frezy – to bezpośrednio nimi pracujesz przecież z paznokciami i skórkami. Zanim jednak kupisz wybrane frezy, w pierwszej kolejności powinnaś zastanowić się, do czego konkretnie będziesz ich używała. W końcu zupełnie innych końcówek wymagają np. twarde paznokcie, lakier, który chcesz zdjąć z paznokci, czy też skórki. Frezy mają swoją gradację, którą oznacza się za pomocą kolorów – im barwa jest jaśniejsza, tym mniejszy poziom gradacji ma dany frez. Niektóre frezy mogą mieć gradację pośrednią, którą oznacza się dwoma kolorami. Pamiętaj również, aby przed zakupem sprawdzić, z jakich materiałów wykonano frezy. Do najlepszych zalicza się przede wszystkim frezy diamentowe, oprócz tego dobrymi opiniami cieszą się frezy kamienne, ceramiczne, filcowe i gumowe. Od materiału wykonania zależy też np. twardość danego frezu.

Czy praca z frezarką jest trudna?

Nie da się odpowiedzieć na tak postawione pytanie w sposób jednoznaczny, można jednak uznać, że praca z frezarką nie jest przesadnie trudna. Z pewnością dość szybko opanujesz podstawowe zasady obsługi frezarki. Jeżeli przy pierwszych próbach pojawią się problemy, możesz zapoznać się z samouczkami dostępnymi w sieci lub poprosić o pomoc bardziej doświadczone koleżanki. Na początku dobrze również zmniejszyć moc i liczbę obrotów we frezarce, co zmniejszy ryzyko uszkodzenia skóry i płytki paznokcia. Samodzielny manicure i pedicure to nie tylko tańsza alternatywa na piękne paznokcie, ale też świetna zabawa. Możesz spotkać się z koleżankami i zrobić kobiecy wieczór, w którego czasie razem stworzycie jedyne w swoim rodzaju kompozycje. Prawda, że brzmi zachęcająco?

Dodaj komentarz