Gdzie kupić zabawki drewniane?

Gdzie kupić zabawki drewniane?

Tandetne zabawki z plastiku, które psują się szybciej, niż dziecko zdąży się nimi znudzić czy zabawki z drewna – ponadczasowe, trwałe i rozwijające wyobraźnię malucha? Wybór jest oczywisty! Warto zatem odwiedzić sklep z drewnianymi zabawkami i sprawić radość swoim pociechom (a przy okazji także sobie).

Zabawki drewniane dla dziewczynki i chłopca

Coraz więcej rodziców uważa, że przestrzeganie sztywnego podziału zabawek ze względu na płeć to ograniczanie rozwoju pociechy. Domki dla lalek tylko dla dziewczynek, a kolejki drewniane dla chłopców? Niekoniecznie – chłopiec, który bawi się w dom, może w ten sposób uczyć się wrażliwości i troskliwości. Z kolei dziewczynka, która lubi majsterkować, ćwiczy umiejętności manualne i motorykę małą. Warto zatem pozwolić dzieciom bawić się tak, jak tego chcą, niezależnie od stereotypów.

Niemniej w sklepach podział na zabawki dla dziewczynki i dla chłopca nadal istnieje. Takie kategoryzowanie może być pomocne zwłaszcza wówczas, gdy ktoś chce kupić prezent dla dziecka z rodziny, ale nie jest pewien, co maluch lubi i o czym marzy. Z kolei rodzice, którzy doskonale znają upodobania swojej pociechy, mogą dzięki odrębnym kategoriom szybciej znaleźć zabawkę.

W kategorii zabawki drewniane dla dziewczynki można znaleźć na przykład:

  • lalki i akcesoria
  • domki dla lalek
  • wózki i kołyski
  • kuchnie i artykuły gospodarstwa domowego
  • sklepy.

Z kolei w kategorii zabawki drewniane dla chłopca zwykle znajdują się m.in.:

Jest również wiele uniwersalnych zabawek, jak na przykład kultowy konik na biegunach. Do tej kategorii należą również wszelkie zabawki edukacyjne, które wspierają rozwój intelektualny dziecka, a także gry i zabawki zręcznościowe, które ćwiczą koordynację ruchową malucha.

Sklep z drewnianymi zabawkami – na co zwracać uwagę?

Im bardziej różnorodny wybór zabawek, tym lepiej. Wszechstronny asortyment zwiększa szanse na to, że po długich poszukiwaniach rodzic wreszcie znajdzie wymarzony prezent dla swojej pociechy. Rozbudowana oferta umożliwia zrobienie większych zakupów, na przykład dla rodzeństwa czy innych dzieci z rodziny. Zróżnicowanie produktów ma duże znaczenie w przypadku zaopatrzenia świetlic, przedszkoli, klubów malucha czy placówek opiekuńczo-wychowawczych. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę wygląd zabawek – ładne i angażujące z pewnością spodobają się i młodszym, i nieco starszym dzieciom.

Bardzo ważne jest również to, skąd pochodzą drewniane zabawki. Wiele sklepów importuje asortyment z Chin, a takie produkty mogą nie spełniać europejskich wymogów bezpieczeństwa. Dlatego najpewniejszym rozwiązaniem jest zakup zabawek bezpośrednio u polskiego producenta. Przykładem jest tutaj krakowska firma Krakpol, która od kilkudziesięciu lat produkuje drewniane zabawki, meble i opakowania. Wyroby tego producenta można kupić na stronie firmowego sklepu – Leomark.pl.

Meble drewniane dla dzieci – gdzie kupić?

Po zabawki z drewna chętnie sięgają rodzice, którzy chcą otaczać się ekologicznymi i naturalnymi materiałami. W domach tych rodzin często można zobaczyć podłogi z desek, tekstylia z lnu i bawełny, a także drewniane meble. Takie sprzęty są bardzo wytrzymałe i minie mnóstwo czasu, zanim trafią do utylizacji lub przypadną nowemu pokoleniu. Gdzie można kupić takie meble? Warto odwiedzić wspomniany już sklep z drewnianymi zabawkami Leomark.pl.

W ofercie krakowskiego producenta znajdują się sprzęty przeznaczone dla dorosłych użytkowników, m.in. pojedyncze łóżka 90×200 cm, szafki nocne, komody i biurka. Takie meble będą odpowiednie także do pokoju nastolatka lub studenta. Można tu znaleźć również drewniane łóżka dla dzieci w typowym rozmiarze 70×140 cm, ozdobione uroczym i trwałym nadrukiem. Rodzice małych dzieci mogą tu zamówić również skrzynie na zabawki, stoliki, szafki i regały. Umeblowanie pokoju dziecięcego „rośnie” wraz z potrzebami pociechy, dlatego sklep oferuje również drewniane biurka dla dzieci.

Więcej informacji na temat oferty można uzyskać:

Dodaj komentarz