Gdzie szukać nietuzinkowych dodatków do domu?

Gdzie szukać nietuzinkowych dodatków do domu?

Na wyposażenie mieszkania składa się wiele elementów. Podstawa to oczywiście meble, ale równie ważną funkcję pełni oświetlenie, tekstylne dodatki i różnego rodzaju ozdoby, które wypełniają wnętrze, nadając mu pożądany klimat. Większość tego typu przedmiotów można kupić w sklepach meblowych i dużych marketach budowlanych. Nietuzinkowe akcesoria można znaleźć na targach staroci i w takich miejscach jak sklep boho, gdzie sprzedawane są rzeczy o dość specyficznym charakterze.

Niepowtarzalne akcesoria w etnicznym stylu

Ciekawym wyborem do bogato wyposażonego wnętrza mogą być etniczne dodatki charakterystyczne dla wielu eklektycznych aranżacji, zwłaszcza wykonanych w zyskującym na popularności stylu boho. Tego typu przedmioty można znaleźć zarówno na internetowych aukcjach, w portalach z rękodziełem, jak i w wyspecjalizowanych sklepach boho, gdzie prezentowane są najciekawsze przedmioty dekoracyjne i użytkowe pochodzące z wielu renomowanych pracowni. Doskonałym przykładem takich dekoracji są akcesoria tekstylne w formie ozdobnych poduszek i dedykowanych im poszewek, koców i narzut zdobionych etnicznymi wzorami, charakterystycznymi frędzlami i chwostami. Odwiedzając specjalistyczny sklep boho, można zaopatrzyć się również w takie tekstylne akcesoria jak okrągłe dywaniki wykonane z juty czy ozdoby ścienne wykonane z trawy morskiej.

Ozdoby do aromaterapii

Dobrym przykładem nietuzinkowych dekoracji do domu są designerskie świecie zapachowe, eteryczne olejki i dedykowane im dyfuzory zapachów w formie ozdobnych wazonów czy tzw. kominków zapachowych. Oczywiście przedmioty tego typu znaleźć można w niemal każdej drogerii, ale ich bardziej wyrafinowane wersje dostępną są jedynie w nielicznych sklepach. Tego typu przedmiotów, zwłaszcza jeśli preferujesz ozdoby pochodzące z małych pracowni, warto szukać na internetowych aukcjach i w portalach specjalizujących się w sprzedaży rękodzieła. W sklepie boho akcesoria do aromaterapii to przede wszystkim ekskluzywne produkty znanych marek, takich jak WoodWick czy Yankee Candle. Oczywiście wyspecjalizowany sklep boho może zaoferować znacznie więcej. Wszystko zależy od specyfiki oferowanego asortymentu.

Oryginalnych dodatków do domu, które podkreślą wyrafinowany i niepowtarzalny charakter wnętrza, warto szukać w miejscach mniej typowych niż zwykłe sklepy meblowe i markety ogólnobudowlane. Takie akcesoria zwykle nie pochodzą z produkcji masowej i ich nakłady są mocno ograniczone, przez co zyskują na oryginalności. Można ich szukać na targach z antykami, na portalach aukcyjnych z rękodziełem, w sklepach boho, z ozdobami glamour czy akcesoriami vintage.

Dodaj komentarz