Gdzie w Krakowie tanio kupić uchwyty rowerowe?

Gdzie w Krakowie tanio kupić uchwyty rowerowe?

Bagażnik na rower (a precyzyjniej – uchwyt na rower) to bardzo przydatne rozwiązanie, ułatwiające bezpieczne i proste przewożenie rowerów w dowolne miejsce. Dzięki temu rower można zabrać ze sobą na urlop czy wycieczkę za miasto. Warto zatem przeanalizować, jakie uchwyty na rower wybrać i gdzie znaleźć najlepsze oferty bagażników rowerowych w Krakowie?

Uchwyty rowerowe – jakie wybrać?

Jest kilka sprawdzonych sposobów na transportowanie rowerów własnym samochodem. Pierwszym, często praktykowanym, są uchwyty rowerowe montowane na dachu pojazdu. To wariant, który znakomicie sprawdza się podczas wyjazdów urlopowych i pozwala przewieźć do czterech rowerów obok siebie. Wystarczy zaopatrzyć się w belki poprzeczne na których montowane są uchwyty i można pakować pojazdy na urlop czy dłuższą wycieczkę. Trzeba jednak mieć świadomość, że w takim przypadku przestrzeń dachu jest w pełni wykorzystana przez rowery, a więc nie ma możliwości zamontowania już np. boxu dachowego.

Dlatego właśnie uchwyty rowerowe oferowane są też na tylną klapę samochodową, hak holowniczy, a nawet koło zapasowe. Takie na tylną klapę samochodu są bardzo funkcjonalne, ponieważ nie utrudniają otwierania bagażnika i pozwalają przewieźć też kilka rowerów. Tak zamontowany sprzęt jest łatwiej osiągalny niż ten na dachu, ale ma swoje minusy, które przekładają się także na komfort jazdy. Rowery na tylnej klapie mocno bowiem utrudniają widoczność. Kierowcy mogą jednak wybrać uchwyty rowerowe na hak. To alternatywa, która pozwala też bezpiecznie przewozić nawet kilka rowerów. Warto tu jednak zwrócić uwagę na te bardziej nowoczesne platformy, które nie utrudniają otwierania bagażnika oraz które są wyposażone w dodatkowe oświetlenie przeciwmgielne czy wsteczne.

Które marki warto rozważyć podczas wyboru uchwytów rowerowych?

W przewożeniu rowerów bezwzględnie należy zadbać o pełne bezpieczeństwo. Rower musi być dobrze zamontowany, by nie spadł podczas jazdy oraz wykonywania nagłych manewrów na drodze. Istotny jest również sam montaż rowerów, który powinien być łatwy w przeprowadzeniu i solidny w użytkowaniu. Nie ma bowiem nic gorszego, niż niepewność podczas trasy, czy rower jest na pewno dobrze zapięty. Dlatego niekonieczne priorytetem powinna być niska cena takich produktów.

Warto postawić na znanych producentów jak Thule, Aguri czy InterPack, którzy zapewniają fachowy sprzęt w rozsądnej cenie. To marki, które posiadają niezbędne atesty, cieszą się dobrymi opiniami wśród użytkowników i dbają również o takie drobiazgi jak zamki zabezpieczające przed kradzieżą. Dobrze jest zwrócić uwagę, czy takie zamki montowane są nie tylko przy uchwycie, ale także przy samych rowerach. Takie opcje zapewnia między innymi właśnie Thule, Aguri albo polska marka Amos. Ciekawe rozwiązanie w zakresie uchwytów rowerowych prezentuje też firma Yakima, która pozwala przewozić kompletny rower bez konieczności demontażu przedniego koła. Takie uchwyty rowerowe zapewnią bezpieczne przewożenie sprzętu nawet na dłuższej trasie.

Uchwyty rowerowe – gdzie kupić najtaniej w Krakowie?

Uchwyty rowerowe zarówno na dach, koło zapasowe, tylną klapę czy hak holowniczy można zakupić zarówno w punktach stacjonarnych, jak i w sklepach online. Osoby, które potrzebują skontaktować się z doradcą, by dobrać dla siebie idealny bagażnik, mogą skierować się do sklepu doan.com.pl. To miejsce, które zaprasza do punktu stacjonarnego w Krakowie, ale ułatwia również zakup takich akcesoriów przez internet. Specjaliści, którzy są dostępni zarówno w punkcie sprzedaży, jak i przez telefon, chętnie udzielą informacji na temat konkretnych uchwytów. Sklep zapewnia jednak nie tylko profesjonalną obsługę, ale również ciekawe oferty i promocje na wybrane produkty. Można więc upolować tam atrakcyjne promocje na uchwyty na rower, narty, sprzęt wodny, ale także na boxy dachowe między innymi takich marek jak Cruz, Hakr, InterPack, Taurus lub Thule. Warto nadmienić, że sklep prowadzi także wypożyczalnię boxów i platform rowerowych. To idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują sporadycznie skorzystać z takiej opcji, ale zdecydowanie nie chcą kupić boxu czy uchwytów na rower na własność.

Dodaj komentarz