Gdzie zlecić druk listów przewozowych CMR?

Gdzie zlecić druk listów przewozowych CMR?

Dziś niemal każda firma transportowa stosuje druki CMR, czyli specjalne listy przewozowe. Są one często niezbędne do tego, aby dany towar przewieźć od nadawcy do odbiorcy. Warto zatem wiedzieć, czym takie druki dokładnie są oraz gdzie firmy przewozowe mogą zlecić ich druk.

Czym są druki CMR?

Zanim przejdzie się do kwestii druku listów przewozowych CMR, warto zacząć od wyjaśnienia, czym one tak właściwie są i do czego służą. Druk CMR to dokument, na podstawie którego realizowany może być przewóz różnego rodzaju ładunków. Tego typu listy przewozowe zawsze wystawiane są w trzech egzemplarzach. Pierwszy egzemplarz otrzymuje nadawca ładunku. Drugi list przewozowy CMR trafia do odbiorcy wraz z ładunkiem. Natomiast trzeci egzemplarz przeznaczony jest dla przewoźnika realizującego transport. Na drukach umieszczane są najważniejsze informacje dotyczące transportu. Mowa tu o danych nadawcy, przewoźnika, odbiorcy oraz o informacjach dotyczących samego ładunku oraz terminie jego dostarczenia. Dodatkowo druki CMR zawierają informacje związane z formalnościami celnymi.

Indywidualne druki CMR

Firmy transportowe mogą korzystać ze standardowych druków CMR bądź z druków spersonalizowanych. Mowa tu choćby o tym, że na takich drukach istnieje możliwiść umieszczenia logo firmy, bądź hasła reklamowego. Do dobre rozwiązanie dla tych przewoźników, którzy chcą listy przewozowe wykorzystać także w celach marketingowych. Gdzie takie druki można zamówić?

Zamówienie druków CMR w drukarni online

Nie da się ukryć, że zlecenie na druk listów przewozowych CMR w drukarni internetowej druczki.eu jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Można to zrobić szybko za pomocą kilku kliknięć. Co więcej, równie szybko gotowe zamówienie dostarczone będzie pod wskazany przez zamawiającego adres. Dużą zaletą druku listów CMR jest także niski koszt. Warto tu podkreślić, że dziś drukarnie internetowe są w stanie dopasować się do niemal każdych indywidualnych wymogów klienta. Dlatego druki zamówić można w niemal dowolnym formacie.

Zamówienie druków CMR w drukarni stacjonarnej

Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług drukarni stacjonarnej. W tym przypadku dużą zajęta może być bezpośredni i osobisty kontakt z pracownikami drukarni odpowiedzialnymi za realizację zamówienia. Dzięki temu można wcześniej szybko ocenić druk próbny i na jego podstawie podjąć decyzję o kontynuacji realizacji zamówienia. Daje to gwarancję tego, że na pewno otrzyma się druki CMR w takiej jakości, w jakiej się ich oczekuje. Daje to firmie poczucie bezpieczeństwa.

Zamówienie druków CMR w studiu graficznym

To rozwiązanie polecić można tym firmom transportowym, którym zależy na spersonalizowanych drukach CMR. Można tu bowiem liczyć na przygotowanie ich indywidualnego projektu. Pozwoli to na umieszczenie na drukach logo firmy oraz innych elementów marketingowych. Dodatkowo studia graficzne oferują kompleksową realizację swoich usług. Poza przygotowaniem projektu zajmują się również realizacją druku. Jest to zatem również bardzo wygodne rozwiązanie.

Dodaj komentarz