Gierki online 2022 roku. Poznaj tytuły, w które warto zagrać

Gierki online 2022 roku. Poznaj tytuły, w które warto zagrać

Gierki online są hitem już od wielu lat. Łatwy dostęp do internetu oraz chęć grania ze znajomymi przy komforcie własnego komputera zdecydowanie podbiła serca wielu. Dokładając do tego element niedawnej pandemii, gry online zdecydowanie szturmują rynek. Bo jak inaczej spędzić wieczorny czas, gdy nie możesz wyjść z domu? Jakie gierki online warte są sprawdzenia, a które raczej unikać szerokim łukiem?

Spis treści:

  1. Gierki online warte sprawdzenia już teraz
  2. Najpopularniejsze gierki online, czyli strzelanki
  3. Darmowe gierki online podbijające serca fanów
  4. Logiczne gierki online. Poznaj Hearthstone
  5. Gierki online dla wytrwałych. Poznaj Genshin Impact
  6. Samochodowe gierki online, które Cię zaskoczą
  7. Mamy również gierki online dla dzieci. Poznaj Fall Guys

Gierki online warte sprawdzenia już teraz

Zależnie od tego, w jakim rodzaju gier się lubujemy, różne gierki online mogą podbić nasze serca. Od gier RPG, MMO, strzelanek, przez otwarty świat i eksplorację, aż do gier logicznych i karcianek – wyboru co niemiara. Każdy znajdzie idealną gierkę online dla siebie.

Jesteś fanem kina? Przeczytaj o filmie Bullet Train na HUZA.pl

Najbardziej popularnymi grami online, które już od pewnego czasu królują na komputerach graczy to strzelanki online. Takie, które są pierwszoosobowe, trzecioosobowe lub battle royale – wszystkie znajdują sobie fanów na całym świecie.

Najpopularniejsze gierki online, czyli strzelanki

Counter Strike: Global Offensive

gra Counter Strike Global Offensive
Fot.: YouTube

Counter Strike to seria będąca na rynku gier od 1999 roku, wydawana przez Valve Corporation. Aktualnie gracze znają najnowszą odsłonę gry, która wyszła w 2012 roku czyli CS: Global Offensive. Gra stworzona jest głównie do trybu wieloosobowego, gdzie pierwszoosobowe drużyny graczy rywalizują ze sobą. Możemy wcielić się w terrorystę lub antyterrorystę na wielu różnych mapach i walczyć o zwycięstwo. W grze, oprócz podstawowego trybu (gdzie celem jest wyeliminowanie wrogiej drużyny lub wykonanie określonego zadania) mamy także tryby Wyścig zbrojeń oraz Demolka, każdy o swoim unikatowym charakterze i specyfice gry. W najnowszej odsłonie gry mamy do dyspozycji wiele nowych broni, mapy, znane graczom z poprzednich wersji gry oraz możliwości gry online na dedykowanych do tego serwerach.

Overwatch

Overwatch produkcji Blizzard Entertainment z 2016 nadal podbija serca graczy. Gra oparta na tworzeniu drużyn i kooperacji z pozostałymi graczami. Wybieramy jedną z 35 aktualnie dostępnych postaci i na jednej z dostępnych map dążymy do zwycięstwa. Niektóre mapy oparte są na prawdziwych lokalizacjach (na przykład Londyn lub Japonia), co dodaje grze smaczku. Możemy wybrać jeden z czterech trybów gry i wraz ze znajomymi online, współpracując i dobierając idealne postaci do drużyny, wygrywać.

Darmowe gierki online podbijające serca fanów

Fortnite

gra fortine
Fot.: YouTube

Fortnite to aktualnie chyba najbardziej jedna z najbardziej popularnych gier online, wydana w 2017 roku przez Epic Games. Mimo, że gra oferuje trzy różne tryby rozgrywki, najpopularniejszym pozostaje ten, gdzie wraz ze znajomymi bijecie się do ostatniego przetrwanego (w trybie solo, duecie, trójkach lub drużynach). Gra operuje na modelu free-to-play, co znaczy, że każdy mający odpowiedni sprzęt, może ją pobrać i grać do woli. Tryb gry, czyli battle royale, dąży do tego, by ze 100 osób rozpoczynających grę, wyłonił się zwycięzca (lub zwycięzcy jeśli gramy w drużynie). Urozmaiceniem gry są sezony, które zmieniają się, dodając nowe skórki oraz modyfikując wygląd wyspy, na której gracze rywializują.

Valorant

Valorant, to strzelanka pierwszoosobowa znanego studia Riot Games, odpowiedzialnego za znane wszystkim graczom League of Legends. Valorant miał premierę w 2020 roku i podobnie jak niektóre strzelanki wieloosobowe, oparta jest na modelu free-to-play. Gracze rywalizują z przeciwną drużyną, obie składające się z 5 graczy. Każdy zawodnik wybiera swoją postać spośród dostępnych, różniących się od siebie umiejętnościami oraz stylem gry. Różne mapy dostępne dla graczy, pozwalają nam  na dynamiczną rozgrywkę ze znajomymi online.

Apex Legends

gra Apex Legends
Fot.: YouTube

Na pierwszy rzut oka Apex Legends może wydać się podobne do innych gier tego typu. Jest to pierwszoosobowa strzelanka, z trybem gry battle royale, gdzie wraz z innymi graczami online rywalizujemy o zwycięstwo, wydana w 2019 roku przez Electronic Arts. To, co wyróżnia Apex spośród innych gier, to jej system bohaterów. Każdy bohater (legenda), którym gracz może sterować (aktualnie 16 różnych bohaterów) ma specyficzny zestaw umiejętności, unikalny dla siebie. Gracze zostają zrzuceni na wyspę w składach (dwu lub trzyosobowych) w których muszą zbierać materiały, walczyć i dążyć do zwycięstwa. Rozgrywka kończy się, gdy na mapie pozostaje tylko jedna drużyna.

Logiczne gierki online. Poznaj Hearthstone

Hearthstone to gra studia Blizzard Entertainment, która premierę miała w 2016 roku. Jest to gra karciana, wymagająca od gracza taktyki i skupienia. Oparta na modelu free-to-play a jej głównym elementem rozgrywki są pojedynki online przeciwko innym graczom. Na tę chwile gra posiada aż 23 rozszerzenia i cały czas się rozwija. Hearthstone oferuje zarówno tryb rozgrywki rozgrywki wieloosobowej, jak i jednoosobowej zwany przygodą. Pojedynek to starciem z innym graczem online, gdzie każdy tworzy talię z kart, które posiada. Miejscem, gdzie dzieją się rozgrywki jest arena w której gracz buduje talię z kart wylosowanych przez komputer.

Gierki online dla wytrwałych. Poznaj Genshin Impact

gra Genshin Impact
Fot.: YouTube

Genshin Impact króluje wśród gier opartych o model free-to-play. Gra autorstwa studia miHoYo wydana w 2020 roku podbiła serca na całym świecie. Niesamowity, otwarty świat fantasy inspirowany anime, z unikalnymi postaciami oraz szerokim system walki zaskakuje. Zaczynamy grę jako Traveller, jeden z dwójki zagubionego rodzeństwa w mistycznym świecie zwanym Teyvat, podróżując przez niego i odkrywając skrywane sekrety, równocześnie poszukując naszego rodzeństwa. Gra cały czas jest rozszerzana o nowe regiony oraz fabułę, dzięki comiesięcznym aktualizacjom.

Całość jest darmowa, poza ewentualnymi mikropłatnościami dostępny dopiero w pobranej grze. Szeroki zakres możliwości w grze, opcje skomplikowanego budowania postaci i możliwość eksplorowania różnych nacji inspirowanych prawdziwym światem, czyni ją jedną z najlepszym gier dla dziewczyn oraz chłopców z całego świata.

Samochodowe gierki online, które Cię zaskoczą

Forza Horizon 4

Forza Horizon 4 to gra studia Playground Games wydana w 2018 roku. Akcja rozgrywa się w świecie stylizowanym na Wielką Brytanię i oferuje graczom dwa tryby – jednoosobowy i wieloosobowy. Tryb wieloosobowy to idealna gra wyścigowa online dla nas i naszych znajomych. Każdy indywidualny serwer, z którego korzystają gracze, może pomieścić aż 72 osoby!

Co ciekawe w Forza Horizon 4 to tryb zmieniających się co 7 dni pór roku, umożliwiających graczom różne style gry i dynamiczne zmiany w świecie. Dodatkowo gracze mają dostęp do własnego systemu tworzenia wyścigów, co głęboko rozszerza możliwości gry i rywalizacji ze znajomymi. 

Mamy również gierki online dla dzieci. Poznaj Fall Guys

Fall Guys to idealna gra dla dzieci, dla dziewczyn lub wszystkich tych, którzy nie są fanami krwawej, strzelankowej rozgrywki. Fall Guys stworzone przez studio Mediatonic miało premierę w 2020 roku. Gra opiera się na systemie pomniejszych platformowych rozgrywek, gdzie do 60 graczy rywalizuje ze sobą o zwycięstwo. Gracze podlegają eliminacji, aż do ostatniej osoby, która zostaje zwycięzcą. Gra zachwyca swoją uroczą, komiksowo-cukierkową estetyką i słodki stworkami, które gracze kontrolują. 

gra Fall Guys
Fot.: YouTube

Gra korzysta z modelu free-to-play i pozwala na godziny rozgrywki ze swoimi znajomymi lub rodziną w uroczej, platformowej rywalizacji.

Dodaj komentarz