Graj legalnie. Jak rozpoznać legalnego bukmachera?

Graj legalnie. Jak rozpoznać legalnego bukmachera?

Polacy chcą obstawiać legalnie. Gracze, chcąc zajmować się bukmacherką zgodnie z obowiązującym prawem, muszą wybierać bukmacherów, którzy posiadają stosowną licencję od Ministra Finansów na organizowanie zakładów wzajemnych. Jak odróżnić legalnych od nielegalnych bukmacherów? Poniżej pokażemy, jak zawierać zakłady bukmacherskie przez internet w sposób legalny.

Czy Fuksiarz.pl jest legalnym bukmacherem?

Fuksiarz to nowy bukmacher, który dopiero wchodzi na polski rynek bukmacherski. Nic więc dziwnego, że w Internecie pojawiają się pytania o to, czy na pewno prowadzi swoją działalności w sposób legalny. Zapewniamy, że bukmacher Fuksiarz działa na podstawie uzyskanej licencji od Ministra Finansów, co oznacza, że przestrzega prawa polskiego i należy do grona legalnych bukmacherów.

Jak sprawdzić, czy bukmacher jest legalny?

Każdy gracz powinien się upewnić, czy bukmacher, u którego planuje założyć konto, jest legalny. Poniżej przedstawiamy kilka prostych wskazówek, dzięki którym szybko zweryfikujesz firmę bukmacherską.

Licencja i siedziba firmy

Najpewniejszym sposobem na sprawdzenie tego, czy bukmacher działa w Polsce legalnie, jest wejście na oficjalną stronę www Ministerstwa Finansów. Znajdziesz tam skany decyzji ustanawiających udzielić licencji na oferowanie zakładów bukmacherskich w Polsce wszystkim bukmacherom, którzy działają legalnie na terenie naszego kraju. Pozyskanie tego rodzaju zezwolenie nie jest rzeczą prostą, a firma, która się o nie ubiega, musi spełnić szereg warunków. Poza tym legalni bukmacherzy powinni mieć swoje siedziby w polskich miastach, dlatego możesz również sprawdzić adresy spółek na ich stronach internetowych w zakładce „O nas”.

Strona internetowa bukmachera

Przed rejestracją u bukmachera zwróć uwagę na adres domeny. Często bywa tak, że nielegalni bukmacherzy mają inne końcówki niż „.pl”. Uważaj też na przekierowania, które zaprowadzą Cię do witryn, które będą miały podejrzane adresy URL z różnymi znakami i cyframi. Wszyscy legalni bukmacherzy mają zwykle strukturę nazwy domeny opartą na schemacie “nazwa-bukmachera.pl”.

Umowy sponsorskie

Marketing sportowy jest bardzo popularny. Bukmacherzy podejmują działalność sponsoringową, mając na celu zwiększenie świadomości ich marki u potencjalnych graczy, czyli najczęściej kibiców piłki nożnej. Bukmacherzy często więc zostają sponsorami drużyn piłkarskich, ale nie tylko. Żaden klub sportowy z pewnością nie zdecydowałby się na współpracę z firmą, która prowadziłaby działalność niezgodną z prawem.

Punkty naziemne bukmachera

Firmy bukmacherskie, które mają swoje punkty naziemne, z dużą pewnością działają legalnie również w internecie. Na ten moment jest więcej podmiotów działających online niż stacjonarnie. Wielu bukmacherów nie decyduje się na otwarcie punktów naziemnych i prowadzi swoją działalności tylko w sferze online. W Polsce najwięcej punktów stacjonarnych ma bukmacher Fortuna.

Jak wybrać legalnego bukmachera? – podsumowanie

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu powyższego wpisu nie będziesz miał problemu z weryfikacją bukmachera. To bardzo ważne, by poświęcić chwilę na sprawdzenie, czy bukmacher prowadzi swoją działalność legalnie, by później nie mieć z nim problemów. Przed założeniem konta bukmacherskiego sprawdź ofertę różnych bukmacherów i na tej podstawie wybierz odpowiednią opcję dla siebie.

Dodaj komentarz