Gwiazda na Instagramie. Czy łatwo zostać popularnym?

Gwiazda na Instagramie. Czy łatwo zostać popularnym?

Kto nie chciałby być influencerem na Instagramie? Zamieszczasz swoje zdjęcia, a ludzie lajkują je i komentują. To brzmi jak opis idealnego życia. Ale czy zostanie gwiazdą Instagrama jest trudne? Czy mogą to osiągnąć jedynie uprzywilejowane osoby, czy jest to dostępne dla każdego? Istnieją pewne stereotypy dotyczące bycia sławnym na Instagramie, ale z roku na rok jest to trudniejsze do osiągnięcia. Serwis zmienia się, przez co przyciąga coraz więcej użytkowników. Zakładają oni nowe konta, więc konkurencja jest ogromna. Jednak w czeluściach Instagrama dokonuje się pewna selekcja. Udawanie nie jest już wystarczająco dobre. Możesz mieć problem z zostaniem gwiazdą tego medium społecznościowego, dopóki nie stworzysz własnej filozofii. Musi być ona wiarygodna i pasować do Ciebie.

Jak zostać sławnym influencerem na Instagramie?

Droga do sławy na Instagramie jest długa. Nie jest to losowanie lotto, w którym w kilka sekund wygrywasz milion. Podbój Instagrama wymaga czasu, wysiłku i pracy, więc jeśli jesteś zdesperowany, aby odnieść sukces, przeczytaj poniższe wskazówki, które pomogą Ci to osiągnąć. 

Nie zapomnij o tym, że pomocne może okazać się wsparcie na start w postaci lajków lub followersów. Możesz je zakupić na specjalnej stronie w pakietach, które odpowiednio podrasują Twoje konto. Właściciele innych kont zainteresują się Tobą i będą uważali Twoje treści za ciekawe, skoro mają tylu obserwujących i polubień.

Jeśli zastanawiasz się, jak stać się gwiazdą na Instagrama, to powinieneś przeczytać kilka rad. Oprócz pakietu polubień lub obserwujących na start powinieneś mieć również pomysł na konto, być szczerym i naturalnym i określić swoich odbiorców. Przeczytaj nasze porady.

Bądź sobą

Ludzie raczej nie przywiązują się do tego, co influencerzy publikują, oni przywiązują się do nich samych. Ty jesteś swoją marką. Oznacza to bycie autentycznym, używanie osobistego zdjęcia do swojego profilu i robienie InstaStories o sobie. Może to zabrzmieć pusto, ale ludzie kupują influencerów, ponieważ wiedzą, kim są jako ludzie. Uchyl rąbka tajemnicy o swoim życiu. 

Znajdź swoją niszę

Trendy ciągle się zmieniają, więc nie kieruj się tylko tym, co aktualnie obowiązuje. Najlepszym sposobem, aby zostać cenionym influencerem na Instagramie, jest znalezienie swojego zainteresowania, pasji lub czegoś, w czym jesteś dobry. Zdecyduj, co Cię pasjonuje, o czym chcesz pisać i znajdź swoją grupę odbiorców. Na Instagramie każdy znajdzie coś dla siebie, więc poszerzaj swoje horyzonty, wiedzę i przekazuj ją innym. Jeśli będziesz próbował zadowolić wszystkich, to w końcu nie zadowolisz nikogo.

Wchodź w interakcje z Twoimi fanami

Naturalne zaangażowanie jest drogą dwukierunkową. Jeśli ktoś zostawi Ci miły komentarz, upewnij się, że odpowiesz na niego natychmiast. Budowanie tych relacji z fanami na wczesnym etapie pomoże Ci nauczyć się, jak stać się sławnym na dłuższą metę. Rozmawiaj, odpowiadaj na pytania lub chociaż zostaw serduszko przy komentarzu. 

Ważne jest, aby być konsekwentnym i budować szczere relacje już na wczesnym etapie. Rozruszanie konta pomoże Ci osiągnąć zakup like na Instagramie i obserwatorów. Istnieją inne sposoby na zarabianie pieniędzy, niż zostanie gwiazdą IG, jednak, jeśli to twoje marzenie, to nic nie stoi na przeszkodzie, by je spełnić. 

Pomyśl, jaka jest Twoja idealna publiczność? 

Tak jak w każdym innym biznesie, musisz wiedzieć, kto jest Twoją idealną publicznością. Pomyśl o czymś więcej niż tylko o demografii i miejscu zamieszkania. Pomogą Ci w tym pytania, które powinieneś sobie zadać. Jak spędzają swój wolny czas? Co lubią robić w mediach społecznościowych? Jaki jest ich średni dochód? Co kupują w drogerii? Odpowiadając na te ważne pytania, możesz dokładniej poznać swoich odbiorców. Nie przejmuj się, jeśli nie masz teraz wszystkich odpowiedzi. Warto byś zdawał sobie sprawę z tego, że idealny profil Twoich odbiorców zawsze będzie się zmieniał w czasie.

Bądź autentyczny 

Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś i nie próbuj stać się sławny na IG. Każdy dobry przewodnik o tym, jak zostać influencerem na Instagramie, powie Ci, że to najlepsza rada. Zapamiętaj, że oczekuje się od Ciebie, że powiesz prawdę o swoim życiu. Dobre i złe. Pamiętaj, że Twoi odbiorcy są tu po to, by śledzić Twoją historię i przeżycia.

Zaproś ich do lajkowania

Niewystarczająca liczba lajków? Za mało komentarzy? Zaproś swoich widzów do kontaktu i interakcji z Tobą. Bezpośrednie wezwanie do działania może wydawać się przesadą, ale to działa. W rzeczywistości, posiadanie jasnego wezwania do działania w miejscu jest znakiem rozpoznawczym dobrej kampanii marketingowej. Nazywa się to „call to action”. Jako influencer tworzysz trwałą kampanię marketingową, więc kieruj się jej zasadami.

Zrób profesjonalne zdjęcia 

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zostać gwiazdą Instagrama, zapewne wiesz, że konkurencja jest ostra. Każdy ma najnowszego iPhone’a lub profesjonalny aparat fotograficzny. Czy Ci się to podoba, czy nie, Twoje zdjęcia powinny osiągnąć ten poziom profesjonalizmu, co innych influencerów. Jeśli Twoje zdjęcia nie są wystarczająco dobre, nawet jeśli je będziesz publikować często, będą przewijane bardzo szybko. Dobrym pomysłem może być wzięcie udziału w kursie fotografii przed rozpoczęciem tworzenia na IG.

materiał partnera

Dodaj komentarz