Idealny podkład dla cery suchej

Idealny podkład dla cery suchej

Idealny podkład do cery suchej musi zapewniać skórze komfort i całkowite nawilżenie. Dzięki temu cera, nawet po ciężkim dniu, wygląda bardzo świeżo, promiennie, a także sprawia wrażenie wypoczętej. Wbrew pozorom, nie tylko tłusta cera stawia wysokie wymagania względem podkładu. Posiadaczki przesuszonej skóry dobrze wiedzą, że znalezienie dobrego fluidu nawilżającego jest bardzo ciężkie.

Idealny podkład dla cery suchej – jaki wybrać?

Podkreślanie przesuszonej cery oraz uczucie ciężkości na twarzy to główne problemy, które pojawiają się, kiedy źle dobierzemy podkład do suchej i wrażliwej cery. Wybór idealnego kosmetyku jest bardzo istotny, bo pomoże uniknąć dodatkowego przesuszania oraz podrażnienia cery. Podkłady dedykowane suchej cerze powinny przede wszystkim mieć właściwości nawilżające, dzięki czemu będą dodatkowo pielęgnować skórę. Idealnym wyborem może się okazać podkład Maybelline Affinitone, który nawilża skórę i widocznie ją upiększa.

Podkład nawilżający powinien zapewniać skórze komfort przez cały dzień. Cera powinna wyglądać na świeżą i promienną. Taki efekt uzyskamy tylko i wyłącznie stosując fluidy, które oprócz kryjących pigmentów zawierają substancje pielęgnujące. Dobrze, jeśli zawierają substancje, które przyczyniają się do zdrowego wyglądu skóry, takie jak witaminy czy olejki. Polecanym produktem jest podkład Maybelline Affinitone posiadający w składzie olejek arganowy, który nawilża skórę.

Dobry podkład nawilżający – czyli jaki?

Posiadaczki skóry, która łatwo pozbywa się wody, nieustannie zmagają się z przesuszeniem i związanymi z nim niedoskonałościami. Dodatkowo jest podatna na podrażnienia i wszelkie uszkodzenia mechaniczne z powodu swojej cienkości. Jak wiadomo taka cera będzie wymagała dodatkowej pielęgnacji w przypadku kosmetyków do makijażu, z których część ma działanie silnie wysuszające. Kluczowe w wyborze podkładu jest to, aby zawierał składniki pielęgnujące skórę suchą. Kryjący i nawilżający podkład Maybelline Affinitone został stworzony specjalnie dla wymagającej szczególnej uwagi cery.

Dodaj komentarz