Jak dbać o dobrą formę w czasie pandemii?

Jak dbać o dobrą formę w czasie pandemii?

Wybuch koronawirusa wywrócił nasze dotychczasowe życie do góry nogami. Praktycznie z dnia na dzień zmuszeni zostaliśmy do stosowania się do licznych ograniczeń, które były dla nas zupełną nowością. Domowa izolacja nie wpłynęła dobrze na kondycję wielu osób, zarówno w sferze fizycznej jak i psychicznej.
Zbliżająca się powoli wiosna i wciąż zamknięte siłownie i kluby fitness sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie ćwiczeń w domu. Czy to dobry pomysł? Od czego zacząć i co będzie potrzebne, żeby stworzyć domową siłownię? Sprawdźmy.

Plan działania to podstawa

Po dłuższej przerwie od aktywności warto włączać ją stopniowo i zaplanować przynajmniej mniej więcej ile czasu chcemy na to poświęcić, jak często i w jaki dni. Na początek wystarczy trening 30 minutowy. W miarę jak ciało będzie przyzwyczajać się do aktywności, można zwiększać czas trwania oraz intensywność ćwiczeń. rodzaj treningu zależy od indywidualnych preferencji, możliwości lokalowych i sprzętowych. Trudno wykonać intensywny trening cardio, z podskokami i tupaniem, gdy pod nami mieszkają sąsiedzi.

Co jest potrzebne, żeby zacząć ćwiczyć w domu

Tak naprawdę na początek wystarczy mata do ćwiczeń i sportowe buty. W sieci znajdziesz mnóstwo gotowych ćwiczeń, nawet wielotygodniowych planów treningowych, z których możesz korzystać, dostosowując do swoich możliwości. Wiele osób wykorzystuje do ćwiczeń hantelki czy gumy, które pomagają zwiększyć efektywność treningu. Można zamówić je bezpiecznie online, mają je w swojej ofercie niemal wszystkie sklepy sportowe.

Gdzie kupować sprzęt do domowej siłowni

Trening siłowy, nakierowany na budowanie masy mięśniowej wymaga bardziej specjalistycznego sprzętu. Jeśli tylko posiadamy takie możliwości i dysponujemy odpowiednią ilością miejsca – można stworzyć swoją prywatną siłownię. W domu można na przykład wydzielić na ten cel oddzielnie pomieszczenie. Osoby mieszkające w bloku mogą na przykład zorganizować przestrzeń do ćwiczeń w piwnicy. By wyposażyć swoją strefę aktywności trzeba będzie odwiedzić sklep ze sprzętem do siłowni. Działa ich bardzo wiele, zarówno stacjonarnie jak i online. Nawet kupując w internetowym sklepie ze sprzętem sportowym można liczyć na fachową pomoc sprzedawcy, który doradzi jaki sprzęt do jakiego treningu wybrać. Dobrym wyborem przy urządzaniu domowej siłowni będzie zapoznanie się z ofertą sklepu Life-fitness.pl dostępną pod adresem: https://life-fitness.pl/sklep/
Wydaje się, że w aktualnej sytuacji stworzenie domowej siłowni jest najlepszym rozwiązaniem. Zawsze pod ręką, za darmo i można ćwiczyć kiedy tylko się chce. Oby tylko nie zabrakło motywacji, czego wam z całego serca życzymy.

Dodaj komentarz