Jak dbać o meble metalowe?

Jak dbać o meble metalowe?

Meble metalowe to jedne z najbardziej uniwersalnych mebli. Mają wiele zalet. Są odporne na uszkodzenia i zniszczenia, na niekorzystne warunki atmosferyczne, na duże obciążenie. Są łatwe w utrzymaniu czystości. Dlatego doskonale sprawdzają się w wielu wnętrzach.

Metalowe szafki spotykamy w placówkach medycznych, w szatniach pracowniczych, na basenach, siłowniach, w klubach fitness. Regały metalowe doskonale sprawdzają się jako regały magazynowe, regały do garażu znajdujące się w ofercie sklepu e-regaly.pl, warsztatu, piwnicy, spiżarni. Metalowe szafy, komody, regały stanowią też wyposażenie biur. 

Meble metalowe spotykamy także w naszych mieszkaniach, w eleganckich wnętrzach, w których dominuje minimalistyczny, industrialny styl. To także idealne meble do ogrodu.

Pomimo tego, że meble metalowe są odporne na wiele czynników, należy odpowiednio o nie dbać. W dbaniu o meble metalowe ważne jest regularne czyszczenie mebli. To standardowa zasada dotycząca czyszczenia wszystkiego. 

Regularne usuwanie kurzu

Na co dzień wystarczy przetrzeć meble suchą szmatką z mikrofibry. Zbierzemy kurz, który na metalowych powierzchniach szybko staje się widoczny. Do czyszczenia mebli metalowych nadaje się też miękka ściereczka zwilżona wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Następnie należy wytrzeć meble do sucha. 

Zapobieganie korozji

W celu nadania błysku metalowym meblom należy od czasu do czasu przetrzeć je wodą z sodą, a następnie wypolerować meble miękką ściereczką. Trzeba uważać, aby obficie nie moczyć mebli. Wilgoć zwiększa ryzyko wystąpienia korozji. Jeżeli już korozja się pojawi, trzeba zastosować odrdzewiacz. 

Metal jest pożywką dla rdzy. Na zaniedbanej powierzchni metalowej  dobrze widać też wszelkie plamy i odbarwienia. 

Choć meble metalowe są odporne na wilgoć, nie należy dopuszczać do ich zamoczenia. Meble nie powinny stać na mokrej posadzce, unikajmy stawiania na nich mokrych przedmiotów – naczyń, kubków z kawą czy z herbatą. Uważajmy też na ostre przedmioty. Mogą porysować meble.  

Meble ogrodowe

Meble ogrodowe stale narażone są na działanie czynników atmosferycznych takich jak wysokie i niskie temperatury, deszcz, wiatr, promienie UV. Te niekorzystne czynniki mają bezpośredni wpływ na stan mebli. W zależności od jakości produkcji i od jakości zastosowanych materiałów niektóre meble są bardziej, inne mniej wytrzymałe. Jedno jest pewne – o meble ogrodowe trzeba odpowiednio dbać. W przeciwnym razie szybko stracą na wyglądzie i na jakości.

Dodaj komentarz