Jak dobrać łańcuszek do zawieszki? Poradnik

Jak dobrać łańcuszek do zawieszki? Poradnik

Zawieszki stanowią niezaprzeczalną ozdobę, dzięki której standardowy łańcuszek nabiera nowego wyrazu. Ogrom możliwości w tym zakresie pozwala Ci na dobór takiego kształtu, wykończenia i formy, która jest najbliższa Twoim preferencjom. Jak dobrać łańcuszek do zawieszki? Istnieje kilka generalnych zasad, które mogą Ci to ułatwić. Jakich? Więcej na ten temat dowiesz się z poniższego tekstu.

1. Zawieszka do łańcuszka pancerki – jak dobrać?

Jeden z najpopularniejszych splotów łańcuszków dostępnych w sklepach z biżuterią to pancerka. Wyróżnia się on ogniwami o wyraźnie spłaszczonej formie i oszlifowanej powierzchni. Sprawdza się on idealnie w przypadku tych osób, które poszukują solidnych, trwałych i niezawodnych rozwiązań na lata. Łańcuszki o splocie pancerka są chętnie noszone tak przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Często dobiera się do nich zawieszki w formie krzyżyka, choć nie tylko. Pasujące są zwłaszcza te, których forma jest spójna z ogniwami łańcuszka.

2. Splot ankier – jak dobrać do niego zawieszkę?

Jeśli chodzi o popularne modele łańcuszków, nie sposób nie wspomnieć o splocie ankier. Wyróżnia się on owalnymi bądź prostokątnymi ogniwami, połączonymi pod kątem 90 stopni. Mają one kształt bardzo zbliżony do tych znanych z łańcuchów marynarskich, na których zawieszane są kotwice. Jeśli chodzi o dobór akcesoriów, znakomicie sprawdzą się tu przeróżne zawieszki Tous – z uwagi na uniwersalny charakter splotu, masz duże pole do wyboru. Jeśli decydujesz się na zakup łańcuszka ze splotem ankier na prezent dla mężczyzny, możesz pokusić się o wybranie tego o nieco masywniejszym charakterze.

3. Łańcuszki z zawieszką – splot Figaro

Ten rodzaj łańcuszka stanowi odpowiedź na potrzebę mniej monotonnych form biżuteryjnych. Choć może przywodzić na myśl splot pancerki, jest względem niej zdecydowanie mocniej urozmaicony – a to za sprawą wydłużonych ogniw, wplatanych co jakiś czas w powtarzalny wzór. Splot Figaro stanowi znakomite odzwierciedlenie tegorocznych tendencji modowych na mocną, masywną i bardzo wyrazistą biżuterię, stąd też jest równie chętnie wybierany przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Fantastycznie prezentuje się solo, choć możesz się też pokusić o dobranie do niego modnej zawieszki. Jeśli nie wiesz, jaką długość łańcuszka wybrać, nasi konsultanci chętnie Ci pomogą.

4. Splot singapur – czym się wyróżnia?

Piękny, zdobny charakter łańcuszka o splocie singapur wyróżniają ogniwa, które są względem siebie skręcone. Jego konstrukcja sprzyja mocnemu odbijaniu światła, dlatego stanowi wspaniałą ozdobę dla kobiet ceniących blichtr i blask.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz