Jak jeść, aby zdrowo schudnąć? 3 zdrowe zasady.

Jak jeść, aby zdrowo schudnąć? 3 zdrowe zasady.

Odchudzanie może być dla nie jednej osoby bolączką. Nie jest to łatwe zadanie, jeżeli nie ma się żadnego pojęcia o odchudzaniu i próbuje się tego na własną rękę. Może mieć to wówczas negatywne skutki dla naszego zdrowia, więc warto najpierw zainteresować się zdrowym odchudzaniem, ewentualnie można skorzystać z pomocy odpowiedniego specjalisty, jakim jest dietetyk. Nie warto niszczyć swojego zdrowia. Warto również zwrócić uwagę na zastosowanie diety pudełkowej, bo w ten sposób można łatwo zrzucić zbędne kilogramy.

Na czym polega odchudzanie?

Aby zrzucić zbędne kilogramy, potrzeba najpierw policzyć swój współczynnik BMR, który jest współczynnikiem zapotrzebowania kalorycznego. Można skorzystać z różnych stron internetowych, które zawierają kalkulator BMR. W ten sposób można otrzymać swoje zapotrzebowanie na kalorie. Od tego odejmuje się na początek kilkaset kalorii, żeby nadmiernie nie przesadzić i odejmować sobie kalorii stopniowo. A więc odchudzanie polega na wprowadzeniu deficytu kalorycznego.

Zadbanie o odpowiednie składniki odżywcze

Należy pamiętać, że w każdej zdrowej diecie powinna znajdować się odpowiednia ilość białek, tłuszczy i węglowodanów. Na białka składają się produkty mleczne bądź mięso i ryby. Z kolei tłuszcze to masło, olej czy oliwa z oliwek, a węglowodany to pieczywo, makarony i ryż. Warto pamiętać o tym, żeby każdy posiłek zawierał jakieś źródło białka, aby posiłek był wystarczająco sycący. Dobrze jest również pamiętać o odpowiedniej porcji warzyw w każdym z posiłków.

Dieta pudełkowa

Można w łatwy sposób zrzucić zbędne kilogramy, korzystając z diety pudełkowej. Mając już wyliczone zapotrzebowanie na kalorie, można skorzystać z cateringów, którym przekazuje się informacje o zapotrzebowaniu kalorycznym i wówczas otrzymuje się posiłek już z właściwą ilością kalorii i składników odżywczych. To doskonała alternatywa dla zapracowanych osób, która pomaga oszczędzić czas, ponieważ otrzymuje się posiłki na cały dzień. Takie posiłki można sobie dobrać odpowiednio dla swoich preferencji.

Unikanie przetworzonej żywności

Przetworzoną żywność jest niewskazana dla osób, które się odchudzają. Opierając swoją dietę głównie na przetworzonym jedzeniu, nie ma możliwości, żeby schudnąć w zdrowy sposób. Należy unikać przetworzonej gotowej żywności. Najlepiej wybierać te nieprzetworzone produkty. Wtedy mamy pewność, co jemy. Taki efekt możemy również uzyskać, korzystając z diety pudełkowej.

Stosowanie się do każdej z zasad

Decydując się na zdrowe odchudzanie, należy pamiętać, że dieta powinna być zdrowa, pozbawiona przetworzonej żywności, należy zadbać również o odpowiednią ilość składników odżywczych, jakimi są białka, tłuszcze i węglowodany, a także w łatwy sposób można schudnąć, korzystając z diety pudełkowej. Wówczas po wyliczeniu zapotrzebowania kalorycznego nie trzeba się martwić o składniki odżywcze i w ten sposób dieta jest zdrowa, odpowiednio zbilansowana i dobrana zgodnie z preferencjami. Idealnym jest stosowanie się do każdej z wymienionych wyżej zasad. 

Dodaj komentarz