Samoopalacze do ciała i na twarz nie są zarezerwowane tylko na sezon wakacyjny. W święta, na Sylwestra czy podczas imprez karnawałowych zakładamy błyszczące kreacje i chcemy, by skóra wyglądała na muśniętą słońcem. Promieni UV lepiej unikać, bo przyspieszają pojawianie się zmarszczek. Można za to śmiało sięgnąć po nowoczesne samooopalacze do twarzy i ciała, które bazują na naturalnych składnikach. Jak je nakładać, aby nie zrobić sobie plam na twarzy?
Samoopalacz na twarz czy do ciała? Wybierz intensywność opalenizny
Wybierając produkt, spójrz w pierwszej kolejności na jego nazwę. Dostępne są balsamy samoopalające, balsamy brązujące i samoopalacze – ich nazwy mogą być stosowane zamiennie, choć zwykle przyjmuje się, że balsam brązujący delikatniej przyciemnia skórę niż samoopalacz. Patrząc na bestsellerowe produkty polskich marek kosmetyków naturalnych, można wyróżnić trzy podstawowe stopnie intensywności opalenizny, jakie dają.
- Subtelnie brązujące balsamy do twarzy i ciała wyrównują opaleniznę i zapewniają delikatny efekt skóry muśniętej słońcem. Idealne dla osób rozpoczynających przygodę z self-tanningiem oraz dla osób z jasną karnacją.
- Brązujące balsamy do twarzy i ciała, które pozwalają uzyskać efekt delikatnej opalenizny już w kilka godzin. Dodatkowo mogą nawilżać.
- Odżywcze samoopalacze do ciała, które pozwalają widocznie, ale naturalnie „opalić” skórę już w kilka godzin. Są doskonale dla osób o średniej lub ciemniejszej karnacji.
Samoopalacze do nóg – jak szybko działają?
Nałożyłaś/-eś samoopalacz do nóg i nie widzisz rezultatu? Uzbrój się w cierpliwość. Efekt jest widoczny zwykle po 24 h godzinach. Można również znaleźć naturalne samoopalacze do ciała, które dają rezultaty już po kilku godzinach. W przypadku balsamów brązujących efekt może być widoczny od razu, ale może też zmyć się z pierwszą kąpielą. Samoopalacze są trwalsze – opalenizna naturalnie ściera się wraz z odnową naskórka.
Jak aplikować naturalny samoopalacz do ciała? Krok po kroku
Aby uzyskać równomierny i naturalny efekt opalenizny przy użyciu naturalnego samoopalacza do ciała, warto przestrzegać kilku prostych kroków:
Krok 1 – przygotowanie skóry na samoopalacz do nóg i ciała
- Peeling – na dzień przed aplikacją wykonaj peeling całego ciała, aby usunąć martwy naskórek i zapobiec powstawaniu plam. Szczególną uwagę zwróć na miejsca, takie jak łokcie, kolana, kostki i pięty. Najlepiej sprawdzają się peelingi cukrowe lub solne.
- Nawilżenie – codziennie używaj lekkiego balsamu do ciała, aby nawilżyć skórę, ale nie bezpośrednio przed aplikacją samoopalacza. Skóra powinna być sucha przed nałożeniem produktu.
Krok 2 – aplikacja naturalnego samoopalacza do ciała
- Małe porcje – nakładaj samoopalacz małymi porcjami, delikatnie wmasowując go w skórę kolistymi ruchami.
- Dokładność – na kolana i stopy, nałóż samoopalacz w mniejszej ilości lub zmieszaj go z balsamem, aby uzyskać naturalny efekt.
- Rękawica aplikacyjna – możesz użyć specjalnej rękawicy, która ułatwia równomierne rozprowadzanie produktu i chroni dłonie przed przebarwieniami.
Krok 3 – po aplikacji
- Pozwól produktowi całkowicie wchłonąć się w skórę przed założeniem ubrań. To może zająć kilka minut.
- Umyj ręce!
- Przez kilka godzin unikaj kąpieli, intensywnego treningu i kontaktu z wodą.
- Dopasowanie efektu – jeśli efekt jest zbyt delikatny, możesz powtórzyć aplikację po 24 godzinach.
Balsam samoopalający – dodatkowe wskazówki
Wybieraj samoopalacze naturalne, które zawierają składniki odżywcze, takie jak ekstrakty roślinne, masła naturalne czy DHA pochodzenia roślinnego jak MelanoBronze lub erytruloza. Nie tylko zapewnią zdrowy wygląd skóry, ale też zadbają o jej nawilżenie i odżywienie. Stosuj produkt regularnie, aby utrzymać efekt samoopalacza. Możesz też wybrać balsam subtelnie brązujący, który pozwoli podtrzymać rezultat.
Naturalne samoopalacze są odpowiednim wyborem dla osób, które chcą uniknąć szkodliwego działania promieni UV i jednocześnie cieszyć się zdrowo wyglądającą, złocistą skórą. Wypróbuj koniecznie.