Jak nosić stylowy zegarek Fossil? Poradnik eleganckiego mężczyzny

Jak nosić stylowy zegarek Fossil? Poradnik eleganckiego mężczyzny

Wystarczy kilka drobnych szczegółów, by poprawić swój styl. Mało kto wie, że jeśli chodzi o noszenie zegarków, jest kilka zasad, które przesądzają o elegancji ich właściciela. Podpowiadamy, jak nosić stylowy zegarek. Sprawdź!

Stylowy zegarek marki Fossil to ważne akcesorium każdego mężczyzny

Mężczyźni raczej nie noszą za wiele biżuterii ani innych ozdób. Żonaci mają na ręku obrączkę, poza tym eleganckiemu facetowi pozostaje tylko jedno – zegarek. Jest to zatem bardzo ważne akcesorium. Ponieważ każdy z nas ma komórkę w kieszeni i nie potrzebuje czasomierza do orientowania się w czasoprzestrzeni, zegarek ma już tylko znaczenie dekoracyjne. Może wskazywać także status społeczny.

Dlatego jest taki istotny. I dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniego zegarka. Trudno przesądzić, które lepiej sprawdzą się u eleganckiego mężczyzny. Tak naprawdę warto wybrać uniwersalny model. Dobrym przykładem mogą być zegarki Fossil. Stawiają na praktyczność, a ich szerokie tarcze – czy to na pasku, czy na bransoletce – są najbardziej uniwersalne i sprawdzają się do każdego stroju.

Jak nosić czasomierz do marynarki? Zapoznaj się z ponadczasowymi trendami

Na co dzień nosisz marynarkę lub garnitur? W tym przypadku koniecznie musisz zadbać o dobre dobranie zegarka do nadgarstka. Tarcza powinna być tak duża, by zasłaniać cały nadgarstek i leżeć tuż obok kości łokciowej. Pasek zaś powinien być tak zapięty, by zegarek nie wystawał spod mankietu koszuli, kiedy wygodnie stoisz. Zasada jest jedna – zegarek jest widoczny tylko wtedy, gdy ramię jest zgięte. Nosi się go na niedominującej ręce (czyli praworęczni na lewej, a leworęczni – prawej).

Zegarek do marynarki nie może być sportowy. Dobrze sprawdzają się uniwersalne czasomierze (jak wspomniane zegarki Fossil) lub w stylu pilotów. Do czarnych garniturów pasują z czarnym skórzanym paskiem albo na niezbyt szerokiej, srebrnej bransolecie. Taki zestaw dobrze wygląda też z szarymi garniturami. Do brązowych lepiej już będą pasowały granatowe odcienie. Jednak warto wiedzieć, że wszystkie stonowane odcienie są odpowiednie do eleganckich stylizacji.

Wybór zegarka męskiego do eleganckiego stroju – nowoczesność czy retro?

Przy garniturze najlepiej sprawdzają się zegarki o niezbyt dużym rozmiarze. Powinny być na tyle małe, by można było wsunąć je pod mankiet koszuli, aby nie wystawały. Lepsza będzie prosta tarcza. Oczywiście nie musi to być biała koperta z prostymi cyframi rzymskimi. Można wybrać coś, co także wskazuje datę, jest wyposażone w chronometr lub wskazuje czas w różnych strefach czasowych. Ale im mniej ozdób, tym lepiej.

Wielu specjalistów od stylu upiera się, że skórzany pasek jest bardziej elegancki i warto na niego postawić, wybierając zegarek. I owszem – na większe wyjście, gale, ważne spotkania służbowe czy chociażby kolację w eleganckiej restauracji skóra zawsze jest lepszym wyborem. Ale już do pracy w stylu biznes casual w zupełności wystarczy zegarek na bransolecie.

Dodaj komentarz