Jak otrzymać pożyczkę bez zdolności kredytowej?

Jak otrzymać pożyczkę bez zdolności kredytowej?

W tym artykule dowiesz się…

 • Jak przedstawia się sytuacja na rynku i na co uważać decydując się na pożyczkę?
 • Jak sprawdzić swoją zdolność kredytową?
 • Co ma wspólnego kredyt bez zdolności z komornikiem?
 • Jak uzyskać pożyczkę bez zdolności kredytowej?
 • Gdzie szukać pożyczki bez zdolności kredytowej?
 • Jak wyjść z długów?

W życiu każdego człowieka może wystąpić konieczność pożyczenia mniejszej lub większej sumy pieniędzy, chociażby z powodu pojawienia się niespodziewanych wydatków. Nie każdy może jednak liczyć na uzyskanie pomocy finansowej od banku, gdyż instytucje te stawiają swoim potencjalnym klientom stosunkowo duże wymagania. Jeśli ktoś nie ma wystarczająco dobrej zdolności kredytowej czy też obciążony jest jakimiś innymi zobowiązaniami, najczęściej złożony przez niego wniosek zostanie rozpatrzony negatywnie. Znacznie łatwiej jest natomiast uzyskać szybką pożyczkę online na dowód osobisty, w przypadku której formalności ograniczone są do minimum. Niestety w przypadku gdy pożyczkobiorcy nie stać na terminową spłatę kredytu/pożyczki, mogą pojawić się poważne problemy, np. wpadnięcie w tzw. spiralę zadłużenia.

Obecnie do dyspozycji mamy szereg najróżniejszych instytucji oferujących pożyczki i kredyty – zarówno instytucji bankowych, jak i parabanków w postaci prywatnych firm pożyczkowych kredyty bez zdolności kredytowej na czerwona-skarbonka W dobie postępu technologicznego i ogólnodostępnego Internetu pożyczanie pieniędzy stało się niezwykle proste, szybkie i wygodne. Na zastrzyk gotówki mogą liczyć nawet osoby młode, które nie posiadają jeszcze historii kredytowej oraz osoby zatrudnione w oparciu o umowę cywilnoprawną czy też nawet osoby zadłużone. Wiele instytucji pozabankowych w celu pozyskania nowych klientów oferuje pierwszą pożyczkę bez dodatkowych kosztów, co dla osoby potrzebującej wsparcia finansowego wydaje się niezwykle atrakcyjną opcją. W przypadku pożyczek przez Internet nie ma potrzeby odwiedzania najbliżej placówki stacjonarnej, gdyż wszystkie formalności można załatwić w kilkanaście minut w sposób całkowicie zdalny. Wystarczy posiadać dowód osobisty do wypełnienia krótkiego formularza na witrynie pożyczkodawcy oraz aktywny numer telefonu i adres mailowy.

Jeśli kogoś stać jest na spłatę kredytu/pożyczki (sytuacja finansowa na to pozwala) i potrzebuje pieniędzy na niezbędne wydatki, których nie jest w stanie sfinansować gotówką, to wzięcie długoterminowego kredytu może okazać się dobrym rozwiązaniem. Jednakże pod uwagę należy wziąć sytuacje niespodziewane i losowe wydarzenia, takie jak utrata pracy czy też choroba i zastanowić się, czy będzie się miało wówczas z czego spłacić raty. Nieodpowiedzialnym posunięciem jest sięganie po zewnętrzne źródła finansowania w celu przeznaczania środków na swoje zachcianki. Kredytu czy pożyczki nie powinno zaciągać się także w przypadku posiadania kilku aktywnych zobowiązań, przy niestabilnej sytuacji zawodowej i tendencji do robienia zakupów pod wpływem chwili/emocji.

Jak sprawdzić swoją zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa jest to zdolność do spłaty zaciągniętego zobowiązania wraz z odsetkami. W Internecie bez problemu znajdziemy wszelkiego rodzaju kalkulatory zdolności kredytowej. Do takiego narzędzia należy wpisać konkretne dane, np. takie jak, kwota którą chcemy pożyczyć, aktualny dochód, jak długo zamierzamy spłacać pożyczkę, jaki jest koszt prowadzenia gospodarstwa domowego, inne zobowiązania finansowe, które aktualnie posiadamy. Zazwyczaj takie kalkulatory służą jedynie jako pewna pomoc i pomagają zorientować się w naszej sytuacji. Często po wypełnieniu wszystkich rubryk takiego kalkulatora zostajemy przeniesieni do listy, gdzie widnieje wiele instytucji finansowych skłonnych udzielić nam pożyczki. 

Na tym etapie, tak naprawdę nie dowiemy się czegokolwiek konkretnego. Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu wybranie któregoś z tych pożyczkodawców i rozpoczęcie procedury weryfikacyjnej. Na jego stronie zostaniemy poprowadzeni krok po kroku, przez wszystkie etapy rejestracji i pobierania danych, o których wspomnieliśmy wyżej. To rozwiązanie dotyczy instytucji pozabankowych, gdy staramy się o pożyczkę w formie uproszczonej, na podstawie dowodu osobistego. Uzyskanie kredytu w banku jest znacznie bardziej pracochłonne i wymaga wielu skomplikowanych czynności. Po wstępnej weryfikacji na stronie pożyczkodawcy, zdarza się, że wymaga on dostępu do naszego konta bankowego, w celu sprawdzenia bilansu przychodów i wydatków. Jeśli okaże się, że więcej wydajemy niż zarabiamy, to szanse na pożyczkę mogą być znikome. Jeżeli nie wyrazimy zgody na takie działanie, to pożyczka może nie zostać udzielona. Jest to automatyczna procedura zabezpieczona przed wyciekiem danych, więc nie ma się czego obawiać.

Kredyt bez zdolności a komornik

Wiele osób przecenia swoje możliwości finansowe i w rezultacie nie jest w stanie spłacić terminowo zaciągniętych kredytów/pożyczek. Do zadłużenia dochodzi także na skutek złych nawyków finansowych. W przypadku zobowiązań bankowych możliwa jest konsolidacja kredytów, co jednak wydłuża ich spłatę. W gorszej sytuacji są osoby mające zadłużenie w firmach pożyczkowych, gdyż znacznie trudniej jest je wówczas spłacić i trzeba liczyć się z dużymi kosztami dodatkowymi. Na początku przychodzą płatne monity i wezwania do zapłaty, a następnie zostaje rozpoczęte postępowanie windykacyjne. Kolejnym krokiem w przypadku niespłacenia zadłużenia jest rozpoczęcie postępowania komorniczego. Ostatnim etapem jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Nieterminowa spłata zobowiązań jest prostym krokiem do znalezienie się na czarnej liście dłużników, co równa się utracie pozytywnej historii kredytowej i oceny wiarygodności konsumenckiej oraz nieprzychylnej ocenie w rejestrze BIK.

Co robić w sytuacji, gdy wierzyciel stale dzwoni i przysyła pisma? Gdy minie termin spłaty pożyczki, a my nie posiadamy pieniędzy na jej spłatę, to należy natychmiast odważnie podjąć kroki zaradcze. Bardzo złym pomysłem jest nie odpowiadanie na monity parabanku. Sytuacja jest niezbyt komfortowa, ale zrozumiałym jest, że każdy kto pożycza komuś pieniądze, chce je odzyskać. Tak więc najlepszym wyjściem jest odbieranie telefonów, odpisywanie na maile, próbowanie dogadania się co do spłaty. Wiele prywatnych instytucji finansowych podchodzi bardzo elastycznie do swoich klientów i często idą one bardzo na rękę, przydzielając np. niższe raty i wydłużając termin spłat. Najgorszym wyjściem w przypadku braku środków na spłatę pożyczki, jest zaciągnięcie kolejnej w innym parabanku. Jest to prosta droga do wpadnięcia w spiralę zadłużenia, czyli do katastrofy, która ściągnie nam na głowę komornika.

Pożyczka bez zdolności kredytowej – warunki przyznania

Podstawowe warunki przyznawania pożyczek są podobne w większości instytucji pozabankowych. Zdarza się, że oprócz warunków wymienionych niżej, firma pozabankowa może wymagać dodatkowych zabezpieczeń. Może to być pomoc drugiej osoby, dysponującej dobrą zdolnością kredytową, czyli żyranta, który zdecyduje się na poręczenie. Jednak najczęstszą formą zabezpieczenia jest majątek pożyczkobiorcy, np. samochód.

 • Pożyczkobiorca musi być osobą pełnoletnią. W przypadku niektórych firm, minimalną granicą jest 21 lat
 • Wymagane jest polskie obywatelstwo
 • Pożyczający winien posiadać ważny dowód osobisty, aktywny numer telefonu, oraz konto bankowe
 • Konieczne jest oczywiście wypełnienie internetowego wniosku o pożyczkę
 • Czasem wymagane jest sprawdzenie konta bankowego klienta, o którym była mowa wyżej

Gdzie szukać pożyczki bez zdolności kredytowej?

Znalezienie parabanku, który będzie chętny udzielić nam pożyczki nie jest trudne, wystarczy wpisać odpowiednie frazy w wyszukiwarce. Brak zdolności kredytowej w niektórych przypadkach może być przeszkodą nie do przejścia, ale zazwyczaj nie stanowi to problemu. W Internecie bardzo łatwo znajdziemy wiele pozabankowych instytucji finansowych, kredyty bez zdolności kredytowej na czerwona-skarbonka które są przyjazne klientom szukającym dla siebie rozwiązania finansowego. W większości przypadków wszystkie formalności daje się załatwić przez Internet, ale może się zdarzyć, że któraś firma wymaga pośrednictwa swojego przedstawiciela, z którym musimy się spotkać, aby podpisać umowę. W dalszej kolejności taki pracownik tejże firmy, może nas odwiedzać co miesiąc w celu zainkasowania raty pożyczki.

Jak wyjść z długów?

Nikt z nas nie może przewidzieć tego, co się stanie. Czasami splot niefortunnych wydarzeń doprowadza do tego, że nasza sytuacja finansowa z dnia na dzień może znacznie ulec pogorszeniu. Co w sytuacji, gdy wierzyciele nie dają nam spokoju? Telefony, wizyty domowe i stałe e-maile, powodują, że boisz się każdego dnia? Nie masz wsparcia bliskich osób i nie wiesz, jak wyjść z tej trudnej sytuacji?

 • Pierwszym krokiem jest nieunikanie kontaktu z wierzycielami. Należy starać się dogadać, ponieważ wiele firm jest skłonnych rozłożyć nasze raty na mniejsze i wydłużyć okres spłaty. Tutaj jednak powinno się uważać na odsetki, aby całkowity koszt pożyczki nie skoczył w górę. Trzeba odpowiadać na telefony i maile, oraz odbierać przychodzące tradycyjną pocztą listy. Wszystko to jest bardzo stresujące, ale konieczne do zrobienia.
 • Poznaj swoje długi – może wydać się to zbyt banalne, bo przecież z założenia wszyscy powinniśmy wiedzieć, ile i komu mamy oddać. Jednak nic bardziej mylnego, niespłacone długi generują dodatkowe koszty, a zdarza się również tak, że ilość pożyczek przyprawia nas o zawrót głowy i kompletnie nie wiemy, jaka jest finalna kwota naszych zobowiązań. Dobrym pomysłem jest konsolidacja wszystkich pożyczek w jedną, czasem udaje się to zrobić z pomocą kogoś z rodziny, kto ma możliwość wzięcia kredytu w banku. Taki członek rodziny może nam pomóc szybko spłacić wiele małych pożyczek w kilku parabankach. Mamy wówczas na głowie tylko jeden bank, a nie wiele różnych firm dzwoniących do nas codziennie. Do tego potrzebne są niestety dobre układy w rodzinie. 
 • Określ plan działania i zwiększ swoje dochody – łatwo powiedzieć „zwiększ dochody”, ale jak to zrobić? Nie jest prosto znaleźć dodatkową pracę, która generowałaby zadowalające nas pieniądze. Najlepszym i najszybszym rozwiązaniem jest natychmiastowy wyjazd za granicę, w celu podjęcia tam pracy zarobkowej. W ten sposób da się zarobić najwięcej i najszybciej i dzięki temu zdobyć środki na spłatę zobowiązań w Polsce. Z oczywistych względów takie rozwiązanie nie jest dla każdego. Dla osób nie mogących pozwolić sobie na wyjazd, pozostaje szukanie jakiejś dorywczej pracy w swoim miejscu zamieszkania, lub przez Internet.

Nie ma sytuacji bez wyjścia. Wszystko zależy od determinacji i nastawienia. Nie powiększaj swoich długów, a staraj się je z każdym miesiącem zmniejszać. Nawet jeżeli ten proces ma trwać kilka lat, to za jakiś czas staniesz z powrotem na nogi. Pamiętaj jednak o tym, aby nie powielać swoich błędów. Zawsze pomyśl trzy razy, zanim zdecydujesz się na pożyczkę.

Dodaj komentarz