Jak prawidłowo myć zęby szczoteczką soniczną? Podpowiadamy!

Jak prawidłowo myć zęby szczoteczką soniczną? Podpowiadamy!

Szczoteczki soniczne są bardzo funkcjonalnymi urządzeniami, które pozwalają na dokładne mycie zębów. Aby jednak były skuteczne, konieczne jest korzystanie z nich w odpowiedni sposób. Jak prawidłowo myć zęby szczoteczką soniczną?

Jak działa szczoteczka soniczna do zębów?

Szczoteczki soniczne do zębów są bardzo nowoczesnymi wyrobami, które zyskały na popularności dopiero w ostatnich latach. Urządzenie działa w oparciu o kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy wibracji na minutę, dzięki czemu włosie i pasta docierają głębiej pomiędzy zęby i poniżej linii dziąseł.

Szczoteczki soniczne zwykle mają znacznie mniejszą główkę, dlatego pozwalają one na łatwe manewrowanie w jamie ustnej. Zautomatyzowanie całego procesu zapewnia lepszą skuteczność niż modele manualne, a nawet elektryczne – mówi specjalista z firmy SUNSTAR.

Używanie szczoteczki sonicznej do zębów krok po kroku

Aby szczoteczka do zębów mogła działać prawidłowo i usuwać zanieczyszczania z jamy ustnej, konieczne jest jej wykorzystanie w odpowiedni sposób. Cały proces powinien przebiegać następująco:

  1. Zmocz główkę szczoteczki, co pozwoli na łatwiejsze rozprowadzenie pasty.
  2. Nałóż pastę do zębów na włosie, jak ma to miejsce w przypadku wszystkich innych modeli szczoteczek – w przypadku wariantu sonicznego istnieje jednak opcja zastosowania mniejszej ilości pasty.
  3. Umieść szczoteczkę w jamie ustnej i delikatnie dociśnij do zębów.
  4. Włącz urządzenie – zazwyczaj szczoteczki soniczne są wyposażone w jeden guzik, dlatego ich stosowanie jest w pełni intuicyjne.
  5. Szczotkuj zęby przez około 2 minuty, najlepiej pod kątem około 45 stopni.
  6. Przepłucz usta wodą i umyj szczoteczkę soniczną.

Szczoteczki soniczne do zębów są w pełni wodoodporne, dlatego pozwalają one na łatwe mycie. Ich główki wymienia się poprzez zdjęcie z części z akumulatorem. Dzięki temu możliwe jest korzystanie z jednej szczoteczki przez kilka lat, wymieniając jedynie elementy eksploatacyjne. Zdjęcie główki może być pomocne także w trakcie jej czyszczenia.

czarna szczoteczka soniczna do zębów

Co zrobić, by stosowanie szczoteczki sonicznej do zębów było skuteczniejsze?

Podczas korzystania ze sonicznej szczoteczki do zębów warto pamiętać o kilku dodatkowych kwestiach, które pozwalają na zwiększenie skuteczności takiego urządzenia. Mowa tu np. o praktyce umieszczania włosia pod kątem do zębów. Najlepiej, by jego wartość wynosiła 45. 

Szczoteczkę soniczną należy przesuwać delikatnie, bez nadmiernego dociskania. Oprócz tego trzeba pamiętać także o czasie szczotkowania. Pomimo znacznie szybszego wykonywania ruchów przez szczoteczkę soniczną, zaleca się korzystanie z niej przez 2 minuty, jak ma to miejsce w przypadku standardowych modeli. Obecnie takie urządzenia wyposaża się jednak w timer. Po upłynięciu czasu szczoteczka soniczna do zębów wyłącza się samoistnie, wibruje czy wydaje dźwięk.

Czy korzystanie ze szczoteczki do zębów sonicznej ma sens?

Szczoteczka do zębów soniczna pozwala na uzyskanie dużej skuteczności. Porusza się ona znacznie szybciej niż modele elektryczne, które cieszyły się większą popularnością szczególnie kilka lat temu.

Dodaj komentarz