Jak przebiega osuszanie budynków w Krakowie?

Jak przebiega osuszanie budynków w Krakowie?

Osuszanie budynków to usługa, którą wykonuje się w przypadku zalań piwnic oraz wyżej położonych kondygnacji. Do takich zdarzeń dochodzi najczęściej na skutek intensywnych opadów deszczu i gwałtowanego podniesienia poziomu rzek. Kiedy dochodzi do ich wylania z koryta rzeki, znajdujące się w pobliżu budynki mogą ulec zalaniu. Standardowe osuszanie budynków może również być wykonane wtedy, kiedy dojdzie do awarii instalacji wodnej i wyciekająca z niej woda zaleje wnętrza domu. Usługi osuszania budynków wykonywane są przez profesjonalne firmy, dysponujące odpowiednimi narzędziami do tego celu. W tym artykule dowiesz się, jak krok po kroku jest to realizowane.

Przygotowanie do osuszania budynków po zalaniu

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia osuszania domu jest przygotowanie wnętrz. Należy opróżnić je ze wszystkich zbędnych elementów, mebli i przedmiotów. W większości przypadków będą one bardzo mocno nasiąknięte wodą i nie będą nadawać się do ponownego użytku. Wybierając odpowiednią metodą osuszania mieszkań, np. przy pomocy osuszaczy elektrycznych, bardzo ważne jest zapewnienie zasilania elektrycznego. Co w przypadku, jeśli w wyniku powodzi lub zalania doszło do jej uszkodzenia? Wówczas rozwiązaniem może być zasilanie awaryjne. Firmy oferujące wynajem osuszaczy najczęściej oferują również wynajem agregatów prądotwórczych. Mając odpowiednią metodę osuszania mieszkań, trzeba też pamiętać o skutecznej wentylacji. Pomoże w tym otwarcie wszystkich okien, a jeśli nie jest to możliwe, trzeba zapewnić wentylację mechaniczną.

Pozostałe usługi osuszania budynków

Kiedy proces osuszania budynku dobiegnie końca, bardzo ważny jest pomiar wilgotności pomieszczeń. W ten sposób można się dowiedzieć czy czynność należy kontynuować, czy nie. Nieco inaczej wygląda to w kwestii osuszania budynków, w których doszło do uszkodzenia instalacji. Samo odcięcie wody poprzez zakręcenie głównego zaworu nie rozwiązuje problemu. Istotna jest lokalizacja wycieku i podjęcie odpowiednich prac naprawczych. Jeżeli doszło do uszkodzenia rury wewnątrz ściany lub podłogi, można przystąpić do standardowej naprawy, polegającej na wymianie uszkodzonego odcinka. W niektórych przypadkach wskazane będzie wykonanie fragmentu instalacji od nowa lub zastosowanie bezinwazyjnych metod naprawczych, niewymagających skuwania tynków lub kucia posadzek.

Czy po osuszania budynków konieczne jest ich ozonowanie?

W uzasadnionych przypadkach zaleca się ozonowanie pomieszczeń po zakończonym procesie osuszania. Dzięki ozonowaniu można pozbyć się uciążliwych zapachów pleśni, ale przede wszystkim zneutralizować różnego rodzaju drobnoustroje, grzyby, bakterie i wirusy. Pamiętać trzeba o tym, że wysoki poziom wilgotności w połączeniu z wysoką temperaturą może prowadzić do ich szybkiego namnażania się. Ozonowanie poleca się również w innych przypadkach, np. kiedy chcemy wysprzątać pomieszczenia, które przez długi czas były wypełnione starymi i brudnymi rzeczami. Sam proces ozonowania jest bezinwazyjny i bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Po ukończonym ozonowaniu ważne jest dokładne wywietrzenie wszystkich pomieszczeń.

Jeśli i Państwo szukają doświadczonej firmy, posiadającej odpowiedni sprzęt i doświadczenie w skutecznym usuwaniu wilgoci, zapraszamy do kontaktu z nami. Działamy na rynku nieprzerwanie od wielu lat, a naszą specjalnością jest osuszanie po zalaniu ścian domów, osuszanie piwnic oraz inne usługi, w tym wynajem osuszaczy budowlanych. Działamy na terenie Krakowa i okolicznych miejscowości, zapewniając klientom kompleksową obsługę.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz