Jak rozpoznać niską samoocenę u dziecka i jak mu pomóc?

Jak rozpoznać niską samoocenę u dziecka i jak mu pomóc?

Dzieci są oczkiem w głowie swoich rodziców. Rodzice zawsze chcą dla swoich pociech jak najlepiej. Chcą je wspierać na każdym kroku, a jak na swojej drodze dzieci napotykają trudności, to rodzice są zawsze w gotowości, żeby im pomóc. Niestety czasami jest trudno zauważyć, że dziecko boryka się z trudnościami dnia codziennego. Może jest osamotnione? Może nie wierzy w siebie? Może ma niską samoocenę? 

Zwróć uwagę czy Twoje dziecko ma trudności w życiu codziennym

Twoje dziecko może nie czuć się wystarczająco dobrze i myśleć, że w stosunku do swoich rówieśników jest bezwartościowe. Może patrzy na kolegów i koleżanki, porównuje się do nich i stwierdza, że jednak oni radzą sobie lepiej w życiu. Zapewne Twoja miłość w stosunku do dziecka jest ogromna i bezwarunkowa, ale czy ono nie wykazuje zwątpienia w to, że ktoś inny je pokocha za to, kim są? Częstą przypadłością nastolatków jest również niska samoocena co do swojego wyglądu. Może ona nawet doprowadzić do zaburzeń odżywiania czy niechęci do spotykania się z ludźmi. Pomimo wszelkich starań Twoje dziecko pozostaje w tyle i nie wierzy w swoje możliwości. Uważa, że innym wszystko przychodzi łatwiej. Brak akceptacji rówieśników prowadzi do wykluczenia z grupy. Twoje dziecko czuje, że jest inne, ma swój własny świat i nigdzie nie pasuje. Bierze sobie do serca wszelkie opinie innych osób, co powoduje, że czuje się osądzanie na każdym kroku. Ogólnie nie ma poczucia kontroli nad własnym życiem, nie rozpoznaje swoich mocnych stron i nie wykorzystuje swojego potencjału. Na szczęście można to zmienić. Ty możesz to zmienić poprzez coaching.

Z pomocą przychodzi Success Flow by Izabela Pinnell

Izabela Pinnell jest założycielką Success Flow, którego misją jest inspirowanie i zachęcanie ludzi do tworzenia zmian. Izabela jest również certyfikowanym trenerem systemu Ignition! Zajmuje się pracą z klientami nad przełamywaniem nawyków, które definiują ich życie. Jej największą pasją jest zrozumienie, w jaki sposób ludzki umysł i emocje wpływają na zachowania i działania ludzi. Iza jest również dumną matką trzech wspaniałych mężczyzn, stąd też duża część jej pracy skupiona jest na pomaganiu dzieciom i młodzieży. Izabela Pinnell jest żywym przykładem kobiety, matki i żony, która przekłuła własne doświadczenia życiowe w realną pomoc innym kobietom i ich dzieciom.  

Pozwól swojemu dziecku odkryć jego naturalne zdolności i poprawić samoocenę

W warsztacie Success Flow znajduje się wspaniałe narzędzie, które pomoże w odkryciu naturalnych zdolności Twojego dziecka. Ignition!, bo o nim mowa, pomoże młodemu człowiekowi rozwijać się szybciej i bardziej harmonijnie. Narzędzie to zostało zaprojektowane, aby można było odkryć więcej informacji o samym sobie i promować swój rozwój osobisty. Success Flow koncentruje się na tych zasobach, które Twoje dziecko już posiada, tylko są one ukryte w jego wnętrzu. Dąży do tego, aby wydobyć te zasoby, a w konsekwencji podwyższyć poziom własnej wartości i wewnętrznej pewności siebie. Dzięki Ignition! Twoje dziecko odzyska wysoką samoocenę, która w nim drzemała od zawsze! 

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz